Skocz do zawartości

Pomóżcie dobrać bagażnik rowerowy.


djlucky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jako iż dzieciaki co raz chętniej wsiadają na rowery tym razem postanowiliśmy je zabrać ze sobą. Postanowiliśmy założyć bagażnik rowerowy na 4 sztuki z tyłu przyczepy Bayerland Vitesse 430b, i tutaj pytanie: Mam już jakieś przymocowane uchwyty z tyłu przyczepy, niestety nie wiem jaki to był typ bagażnika. Pomóżcie dobrać bagażnik do tych uchwytów, ewentualnie polećcie coś podobnego. Z góry dziękuję za pomoc i życzę szerokości.

IMG_20200630_064409.jpg

IMG_20200630_064417.jpg

IMG_20200630_064424.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, djlucky napisał:

Witam wszystkich, jako iż dzieciaki co raz chętniej wsiadają na rowery tym razem postanowiliśmy je zabrać ze sobą. Postanowiliśmy założyć bagażnik rowerowy na 4 sztuki z tyłu przyczepy Bayerland Vitesse 430b, i tutaj pytanie: Mam już jakieś przymocowane uchwyty z tyłu przyczepy, niestety nie wiem jaki to był typ bagażnika. Pomóżcie dobrać bagażnik do tych uchwytów, ewentualnie polećcie coś podobnego. Z góry dziękuję za pomoc i życzę szerokości.

Wszystkie bagażniki rowerowe dedykowane do przyczep są na max 2 sztuki. Te na 4 są przewidziane TYLKO do kamperów. 

11 minut temu, djlucky napisał:

To co polecacie, znajomy nie poleca na dach,

Dlaczego znajomy nie poleca na dach? Jak masz możliwość to jak najbardziej ładuj na dach, raz że zwiększasz wagę auta, dwa że nie obciążasz przyczepy

Cytat

ięc wychodzi dwa na tył dwa na hak ale to już dwa bagażniki się robią, a może dwa na tył i dwa w środku przypiąć w korytarzu ?

Ja wożę dwa na dyszlu i od tego sezonu dwa na dachu, bo mam jeszcze box dachowy. 

Przy dachu trzeba pamiętać o parametrach auta, to znaczy jaka jest maksymalna nośność dachu - sprawdzisz to w instrukcji od auta. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzam. Swój bagażnik na 4 rowery na tyle przyczepki zdemontowałem bo wyszło mi że troche za dużo rowery będą obciążać przyczepkę. A rozłożenie ich po dwa na przód i tył też ma swoje minusy (np. brak dostępu do bakisty). Obecnie 4 rowerki wożę na dachu (ale jak widzę przy dobrym ich ustawieniu jest szansa zmieścić 5 sztuk - dwa normalne i 3 dziecięce). A i z ich mocowaniem na dachu wcale nie jest dużo trudniej niż z platformą, kwestia dopracowania techniki aby się nie umęczyć za bardzo :). No i duży plus że w zasadzie jak ich nie używamy i śpimy na dziko to sobie spokojnie czekają na dachu i nie przeszkadzają :-). No i zawsze można z nimi bez przyczepy gdzieś podjechać co przy bagażnikach na przyczepie było by trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, djlucky napisał:

Znajomy odradził dach bo twierdzi że w ten sposób łatwo zostawić rowery na wiaduktach kolejowych ?

LOl, przecież jak jedziesz z przyczepą, to rowery nie wystają za dużo ponad przyczepę. Poza tym, aby coś urwać to musiałbyś się pchać pod wiadukty o wysokości poniżej 3 metrów. 

13 minut temu, poziom napisał:

Dokładnie, z reguły tam, gdzie przejedziesz z budą, przejedziesz i z rowerami na dachu. 

Na parking podziemny tak czy owak nie wjedziesz :D

No czasem trzeba uważać. Rok temu pojechałem z rowerem do hipermarketu we Francji, a tam wszedzie takie szlabany na wysokości 2 metrów - no i zapomniałem o rowerze i wjechałem. Na szczęście to była niska prędkość ale i tak połamał się ten szlabanik i lampka od roweru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.