Jump to content
Miszelos

Co dalej po zakupie przyczepy?

Recommended Posts

Miszelos

Witajcie!

Zwracam się do was z pytaniem i poradą co zrobić po zakupie przyczepy z komisu?

Otóż kupiłem w komisie przyczepę kempingową, zarejestrowaną (mam umowę kupna sprzedaży między komisem a poprzednim właścicielem) oraz dostałem fv marża z komisu na mnie.

Ubezpieczenie ważne jest do przyszłego roku, przegląd techniczny skończył się tydzień temu. 

Przyczepę kupiłem z myślą o postawieniu na działce, nie będzie jeździła, nie chcę też jej rejestrować ani ubezpieczać. Ma służyć wyłącznie do spania na działce.

Teraz pytanie jakie kroki muszę podjąć dalej?

To mój pierwszy zakup przyczepy z takim przeznaczeniem więc proszę o wyrozumiałość :)

Z góry dziękuję za pomoc 

Pozdrawiam serdecznie 

Michał 

Malinki

Przeglądu technicznego możesz nie robić, rejestrować nie musisz ale co do ubezpieczenia to wyrozumiałości nie ma i kontynuować musisz.

Miszelos

Jakie to są opłaty rocznie?

Malinki

Do 100 zł

Miszelos

Dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam!

Michał 

mat20012

Czynności cywilno -prawne są dalej nieuregulowane,proponwałbym raczej zarejestrowac.

Nakłada się obowiązek w terminie do 30 dni zarej i ubezpieczyć lub przenieść umowę zawarcia polisy na nowego własciciela.

Skutek jest taki , żę dalej ciąży na nas ten obowiązek i małe oszczędności mogą się w sposób niekorzystny odezwać..pozdrno Chyba,że kuzyn z ukrainy  by nabył ten sprzęt i pozwolił korzystać rodzinie:)

Miszelos

Przyczepa zostaje 300 km od miejsca zamieszkania. Czy do rejestracji w miejscu zameldowania  muszę mieć przy sobie numer rejestracyjny tej przyczepy?

jacek00
2 godziny temu, Malinki napisał:

Przeglądu technicznego możesz nie robić, rejestrować nie musisz ale co do ubezpieczenia to wyrozumiałości nie ma i kontynuować musisz.

Niby czemu rejestrować nie musi? Oczywiście, że musi. Nie da się obecnie trzymać niezarejestrowanego pojazdu. 

Miszelos

A i jeszcze pytanie co do podatku do Skarbowego: jeżeli dostałem fakturę VAT to jak rozumiem nie muszę płacić już podatku?

Inna rzecz mnie też nurtuje: czy do rejestracji przyczepy musi mieć ona ważny przegląd w dniu rejestracji?

Bo aktualnie nie ma.

mat20012

szkłem d.. nie podcieraj

1)trzeba było kupic domek holenderski

Malinki
1 godzinę temu, Miszelos napisał:

czy do rejestracji przyczepy musi mieć ona ważny przegląd w dniu rejestracji?

Musi, nie tylko na dzień zgłoszenia do rejestracji ale i na termin odbioru dowodu.

Przemysław

A czy zarejestrowana przyczepa musi mieć ważne badanie techniczne jeśli jest niejeżdżona i stoi np. na działce?

jacekzoo

Nie musi

Przemysław
2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Nie musi

A przy ubezpieczeniu OC nie wymagają bo wydaje mi się że zawsze pytają o badanie techniczne?

jacekzoo

Mnie nigdy nie pytali