Skocz do zawartości

Mover luz na rolce - łańcuchu


Koczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Zakupiłem mover na obelinku (prestige II). Po zamontowaniu mover z jednej strony wydaje dźwięk jakby coś się obijało o plastik. 
Po przyglądnięciu się bliżej okazuje się, że jest luz na jednej rolce. Mam wrażenie jakby był luz na łańcuchu i to on obija się o plastikową osłonę. 

Co w takim przypadku mam zrobić? 
Reklamować mover ?
Nie przejmować się sprawą?
Czy może naciągnąć jakoś łańcuch?

Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś jedyny ;)

  

W dniu 24.06.2020 o 19:41, qtik1 napisał:

Odpowiedź Obelinka mnie zadziwiła :D

"(...)Wydawane dźwięki są spowodowane nadmiarem smaru, który znajduje się na silnikach. W trakcie użytkowania i zużywania się smaru dziwne dźwięki powinny zaniknąć.

Prosimy o informację, gdyby jednak sytuacja się nie zmieniła i hałasy nie ustąpiły"

 

Nadmiar smaru raczej tak nie hałasuje. Pozostaje mi:

1. Odpisać, przedstawiając swoją opinię i czekać na rozwój sytuacji.

2. Poużywać, a jeśli obawy nie ustąpią odpisać mniej przyjemnym tonem.

pewnie chińczykom coś nie poszło. ja bym reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę do sklepu opisując sytuację. Zobaczymy co odpiszą i jak wygląda w ogóle procedura reklamacji.  


Poproś żeby podesłali Ci nowy silnik. Jak będzie lepszy odeślesz im ten głośniejszy. Tak będzie najwygodniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, witus napisał:

 


Poproś żeby podesłali Ci nowy silnik. Jak będzie lepszy odeślesz im ten głośniejszy. Tak będzie najwygodniej.

 

Ja zadałem pytanie jak długo mam czekać i czekam na odpowiedź ?. Kopię korespondencji mam, odpowiedź też, więc się nie będę tym przejmować. 

3 godziny temu, Koczaj napisał:

Napiszę do sklepu opisując sytuację. Zobaczymy co odpiszą i jak wygląda w ogóle procedura reklamacji.  

I koniecznie daj znać, co Ci odpowiedzieli. Porównamy wersję...:). Dołączyłem im filmy, żeby nie mieli wątpliwości.

Edytowane przez qtik1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koniecznie daj znać, co Ci odpowiedzieli. Porównamy wersję...:). Dołączyłem im filmy, żeby nie mieli wątpliwości.


To będzie fajna weryfikacja. jak sklep radzi sobie z takimi sytuacjami i czy warto robić u nich droższe zakupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, witus napisał:

 


To będzie fajna weryfikacja. jak sklep radzi sobie z takimi sytuacjami i czy warto robić u nich droższe zakupy.

 

Zwłaszcza, że podobny przypadek w tym samym czasie. Jeśli masz podobny dźwięk, co ja w cytowanym wyżej wątku jest nagranie) to mamy tę samą przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qtik1  kontaktowałeś się z nimi przez formularz kontaktowy ze strony  ?  Nie ma tam możliwości dodania pliku, albo ja nie widzę. 
Kontaktowałeś się z nimi po polsku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koczaj napisał:

@qtik1  kontaktowałeś się z nimi przez formularz kontaktowy ze strony  ?  Nie ma tam możliwości dodania pliku, albo ja nie widzę. 
Kontaktowałeś się z nimi po polsku? 

 

Tak, pliku nie można dodać. Wrzucięm film do google photos i udostępniłem, a w wiadomości dałem linki. Pisałem po polsku, we poniedziałek dzwoniłem i odebrała babka mówiąca w naszym języku (na ich stronie jest informacja na ten temat). Odpisali mailem, na którego zadałem kolejne pytanie i linki do filmików już dla obydwu silników. 

BTW - dźwięk masz taki sam jak ja... W drugą stronę jak kręcisz zmienia się ?

Edytowane przez qtik1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, qtik1 napisał:

BTW - dźwięk masz taki sam jak ja... W drugą stronę jak kręcisz zmienia się ?

Tak, dźwięk słyszany na filmie występuje tylko w jedną stronę w drugą jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koczaj napisał:

Tak, dźwięk słyszany na filmie występuje tylko w jedną stronę w drugą jest ok.

Dokładnie ten sam objaw mam. Pisz do nich,. Zobaczymy co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

To przynajmniej już wiadomo, że ten typ tak ma :D 

Dziś pojeździłem po działce, dźwięk jak był tak jest. Jutro spróbuję wyjechać na ulicę, jak mi zrobili chodnik przy działce, to mam teraz stromy podjazd, na haku musiałem podkładać obrzeża do kostki, bo szorować przyczepa podwoziem zaczęła.

Na podklady fiammy wjeżdża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dostałem telefon z Obelink oraz potwierdzenie mailowe rozmowy telefonicznej. 
Sprawa wygląda tak, że mogę z tym moverem jeździć i nic mu nie będzie (Pani potwierdziła tę informację w serwisie).
Po sezonie (tak aby nie tracić wakacji) mam zdemontować wadliwy silniki i im podesłać. Silnik trafi do producenta i albo zostanie naprawiony albo dostanę nowy. 

Tak więc wygląda na to, że sprawa na spokojnie zostanie załatwiona tak jak powinna :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2020 o 21:56, Koczaj napisał:

Dostałem telefon z Obelink oraz potwierdzenie mailowe rozmowy telefonicznej. 
Sprawa wygląda tak, że mogę z tym moverem jeździć i nic mu nie będzie (Pani potwierdziła tę informację w serwisie).
Po sezonie (tak aby nie tracić wakacji) mam zdemontować wadliwy silniki i im podesłać. Silnik trafi do producenta i albo zostanie naprawiony albo dostanę nowy. 

Tak więc wygląda na to, że sprawa na spokojnie zostanie załatwiona tak jak powinna :) 

 

Czyli 2 różne podejścia do tego samego problemu - u Ciebie wymiana, u mnie tylko obserwować. Póki co hałas jest, jednak nic się nie dzieje ( mover używany 1 raz w tygodniu).

Edytowane przez qtik1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.