Skocz do zawartości

Francja 2020 (i tranzyt CZ/D/CH/F lub SK/A/I/F)


Rekomendowane odpowiedzi

Urlop odklikany, trzeba by się zabrać za planowanie.
Zbieram info n/t wyjazdu do Francji. To nie pierwszy mój wyjazd do tego kraju, więc w temacie zwiedzania, campingów, dróg, zakupów itd.. wszystko mniej więcej wiem.
Głównie chodzi mi o informacje związane z COVID-kiem: co się dzieje na campingach, w miastach turystycznych, restauracjach, marketach, kolejkach linowych.

- czy teraz trzeba rezerwacje obligatoryjnie na kempingach
- czy trzeba jakieś zaświadczenia/badania że się nie ma COVIDA
- sytuacje na granicach/tranzycie (dwie trasy alternatywne mam: CZ/D/CH/F lub SK/A/I/F)
- jakie obostrzenia panują we Francji (np. gdzie trzeba maseczki gdzie nie itp.)

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, dodam jeszcze że cel to Alpy, być może jakiś opcjonalny skok w bok na 2-3 dni nad morze.
(Alpe d'Huez / Parc national des Écrins)


Ktoś się wybiera w tamte rejony przełom lipca i sierpnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za info, będę wdzięczny za szczegóły za tydzień. mam nadzieję że do tego czasu nie pozamykają spowrotem granic, bo takie głosy się tu i ówdzie słyszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, w tym roku Francja wprowadziła pierdyliard stref ekologicznych, w które wjazd zawsze lub okresowo, w zależności od rodzaju strefy wymaga naklejki, a auto musi spełniać określone kryteria emisji spalin. objęte są nie tylko centra miast jak w Niemczech, ale czasami całe regiony.

No żesz kurła, mam auto euro-6 ale na naklejkę się czeka dwa tygodnie..

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, w tym roku Francja wprowadziła pierdyliard stref ekologicznych, w które wjazd zawsze lub okresowo, w zależności od rodzaju strefy wymaga naklejki, a auto musi spełniać określone kryteria emisji spalin. objęte są nie tylko centra miast jak w Niemczech, ale czasami całe regiony.

No żesz kurła, mam auto euro-6 ale na naklejkę się czeka dwa tygodnie..
Strefy były już od dawna. Teraz rozszerzyli trochę.
Najgorsze jest śledzenie kiedy i która strefa jest aktywna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Urlop 2021 się zbliża wielkimi krokami i z uwagi na to iż Włochy na razie coś nie chcą się otworzyć na turystów, do Chorwacji jakoś mnie nie ciągnie padł pomysł na Francję. Niestety 1 z uczestników podróży w dniu wyjazdu będzie dopiero jakieś 2 dni po drugiej dawce szczepionki.  Orientuje się ktoś może jak jest z tymi darmowymi testami pcr dla turystów we Francji? Niby głośno o tym od połowy maja ale jakoś nic nie znalazłem w necie czy jednak tak jest, gdzie taki test można wykonać czy np. na granicy francuskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wakacji pozostał nam miesiąc, a cały czas szukamy alternatywy dla Grecji ( Wiele razy byliśmy, odstraszają nas kolejki na granicach i obostrzenia, których na razie nie znoszą i nic się chyba nie zmieni.) @jacekzoo, podsunął mi kierunek  Korsyka....No więc teraz pytanie - może do Ciebie właśnie @jacekzoo, albo do kogoś, kto już tam był  w ostatnich latach- skąd najlepiej wziąć prom, jaka najlepsza trasa z Krakowa  by ominąć Włochy (Myslę, że Niemcy i dalej Francja) no i jakie wybrzeże? jakie campingi? Miałem swego czasu już nagrany rejs jachtem na Korsykę i Sardynię - ale nie wyszło jak to czasem z załogami bywa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel1966 ja Cię męczyłem o Grecję Ty pytaj o korsyke ? byliśmy 2 lata temu. Płynęliśmy z Livorno, ale chcąc ominąć włochy zostaje Nicea. Nie wgłębiałem się w ceny itp

tu masz mój temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawel1966 napisał:

@jacekzoo super !!! już  "zagłębiam":)

@pawel1966 ale szczerze, to były najbardziej przekozak wakacje. zero polaków, mega widoki, zero komarów- spałem pod markizą. byłem przemega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Helmut mam prośbę, ja nie mogę tego znaleźć i jakbyś mógł mi sprawdzić. Jadąc przez niemcy do francji nie trzeba testów dla dzieciaków (6 i 9 lat) my jesteśmy zaszczepieni. A jeżeli chodzi o powrót? Wjazd z francji do niemiec? Pytam, żebym się mocno nie zdziwił przy jakiejś rozmowie z policemajstrem. Będziemy jechać z nicei, przez lyon i do bazylei i dalej na niemcy i pl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacekzoo napisał:

@Helmut mam prośbę, ja nie mogę tego znaleźć i jakbyś mógł mi sprawdzić. Jadąc przez niemcy do francji nie trzeba testów dla dzieciaków (6 i 9 lat) my jesteśmy zaszczepieni. A jeżeli chodzi o powrót? Wjazd z francji do niemiec? Pytam, żebym się mocno nie zdziwił przy jakiejś rozmowie z policemajstrem. Będziemy jechać z nicei, przez lyon i do bazylei i dalej na niemcy i pl. 

Pamietaj o naklejkach ekologicznych , zwłaszcza w Lyonie. Bo lubią przepuścić ruch z autostrady do strefy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.