Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

W Berekfurdo zawsze po godz. 20-tej z wszystkich basenow leczniczych oraz tzw.ikermedence spuszczana jest woda do dna i baseny są myte oraz odkażane. Tak dzieje sie codziennie bez wyjątków. Podobnie jest w Cserkeszolo i innych ośrodkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, qbek napisał:

dzisiaj rano na pasku w tvn24 leciało info, że obywatele państw grupy Wyszehradzkiej będą mogli wjeżdżać na Węgry z zaświadczeniem o ujemnym wyniku testu na koronawirusa.

Radzę sprawdzać dogłębnie info z "pasków", bo można się "naciąć"...

No chyba, że ktoś rezerwuje wcześniej kemping na Węgrzech... 

Cyt. :Obywatele państw Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja), którzy przed wprowadzeniem ograniczeń wykupili usługi turystyczne na wrzesień br. mają prawo wjechać na terytorium Węgier i wykorzystać opłacone świadczenia do końca września br. Osoby takie muszą jednak przedstawić w języku węgierskim lub angielskim wynik jednorazowego testu biologii molekularnej - SARS-CoV-2 PCR test - wykonanego nie później niż 5 dni przed przyjazdem na Węgry, że w momencie wykonania badania w ich organizmie nie wykryto koronawirusa.

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zjechaliśmy dziś po tygodniu pobytu . W sumie to jeden z dobrych pobytów na Węgrzech . Przed pierwszym dużo osób wyjechało i zrobiło się luźno , baseny i kemping działały dalej normalnie . Z rana luźniutko na basenach  , potem wieczorami trochu miejscowych .
Upał cały czas . Gastronomia mimo zapowiedzi działa wszędzie normalnie .  W poruszaniu się żadnych ograniczeń . Byłem zobaczyć w Karcagu , Też trochę Polaków . Kemping melduje normalnie .  Wczoraj (w sobotę)  w w berku święto , występy filharmonii na wolnym powietrzu , stragany z lokalnymi potrawami , wypiekami ......... Granicę przekraczałem od strony Sarospataka  . Jeden celnik , machnął ręką by jechać i tyle . Słowaków na przejściu wcale . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj na Węgrzech 1070 nowych zakażeń koronawirusem Covid 19 przy liczbie  9.5 milionów mieszkańców. W lipcu ilość zakażeń była bardzo mala,  rzędu kilku , kilkunastu dziennie.

W sierpniu nieznacznie się zwiększyła aby gwałtownie wzrastać od początku września.

Ilość zakażeń w ostatnich dwóch tygodniach codziennie przekracza 800.

Węgry to moje ulubione miejsce podróży i wypoczynku dlatego bardzo ciesze się ze udało nam się dwukrotnie tam przebywać w czasie pandemii koronawirusa .:drive: Obawy przed wyjazdem na początku lipca oczywiście mieliśmy, ale po przyjeździe do Berekfurdo  szybko okazało się ,ze wszystko jest jak dawniej tylko pusto na kempingu , bo kilka czy nawet kilkanaście zestawów i kamperów to tyle co nic. Po tygodniu przybyło kilkanaście zestawów lecz nadal było bardzo dużo wolnego miejsca.

Po powrocie do domu w sierpniu ponowna decyzja o wyjeździe na Węgry. Ponownie Berekfurdo i zupełnie inna sytuacja .:przyczepa:Kemping w około 70% zapełniony głownie przez Polaków i Węgrów ,kilka rodzin z Belgii i Niemiec. W piatki ,soboty i niedziele kemping i baseny pełne ludzi jak w minionych latach.W sumie były to bardzo udane wyjazdy .:ok:

Analizując obecna trudna  sytuacje epidemiczna na Węgrzech  jeszcze bardziej ciesze się, ze zdecydowaliśmy się na te wyjazdy.

Pozostaje nam mieć nadzieje ze Węgrzy szczęśliwie uporają się z ta epidemia, czego z całego serca im życzymy.:serce::banan:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje nam mieć nadzieje ze Węgrzy szczęśliwie uporają się z ta epidemia, czego z całego serca im życzymy.:serce::banan:


Wierzysz w te rewelacje że niby turyści wyjechali i zarażenia im wzrosły a nasi wrócili do domu i nam też wzrosły . Mam nadzieję, ale na to że ludzie się opamiętają i przestaną się dawać zastraszać i robić w.uja



Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 Fantastyczny klimat, odmienne od naszych krajobrazy, życzliwi i przyjaźni ludzie, język którego nie rozumiem mimo, ze znam kilkaset slow węgierskich a przede wszystkim niezliczone baseny i kąpieliska oraz wspaniale kempingi to dla mnie moje ukochane WEGRY.

Właśnie uświadomiłem sobie ,ze mimo iż  spędziliśmy z zona na węgierskich kempingach ponad rok życia i tysiące godzin kąpieli to nadal z tęsknotą czekamy na otwarcie węgierskich basenów termalnych.  

Zapraszam do dyskusji w pierwszym poście w 2021roku dotyczącym  węgierskich podroży.:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lucek26 napisał:

czekamy na otwarcie węgierskich basenów termalnych.  

Lucek my też czekamy, kierunek węgierski jest naszym ulubionym. Mam nadzieję, że się otworzą w wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zaplanowany weekend majowy u Madziarów, ale chyba to se ne da...

Póki co oficjalnie nie można wjechać na teren Węgier w celu pobytu turystycznego - tylko tranzyt, albo pobyt służbowy:-(

Obecnie obowiązujące restrykcje ponoć są do 23 maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał:

Ja miałem zaplanowany weekend majowy u Madziarów, ale chyba to se ne da...

Póki co oficjalnie nie można wjechać na teren Węgier w celu pobytu turystycznego - tylko tranzyt, albo pobyt służbowy:-(

Obecnie obowiązujące restrykcje ponoć są do 23 maja...

Cały nasz plan poszedł w .... las. Była koncepcja, żeby jechać na jakieś baseny i trochę się wymoczyć

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PLopaPL napisał:

Cały nasz plan poszedł w .... las. Była koncepcja, żeby jechać na jakieś baseny i trochę się wymoczyć

Trzeba śledzić na bieżąco, bo może przed 23 maja jeszcze coś zmienią, ale raczej bym na to nie liczył...

Ja się przedwstępnie wybieram na Boże Ciało - mam lichą nadzieję, że się uda bez testów, bo jak na 3-dniowy wypad trzeba by testować rodzinę, to wydałbym więcej na testy niż na pobyt na basenach:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zulos napisał:

Trzeba śledzić na bieżąco, bo może przed 23 maja jeszcze coś zmienią, ale raczej bym na to nie liczył...

Ja się przedwstępnie wybieram na Boże Ciało - mam lichą nadzieję, że się uda bez testów, bo jak na 3-dniowy wypad trzeba by testować rodzinę, to wydałbym więcej na testy niż na pobyt na basenach:-)

Jeżeli można zapytać, gdzie się wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie "swoje" miejsce tylko ci..., żeby nikt inny na forum się nie dowiedział, bo póki co jest tam kameralnie?

Tiszakecske - Barack Thermal Resort się to nazywa...

Nie wiem, czy to Barack Obama prowadzi na prezydenckiej emeryturze, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.