Jump to content
Voku

Antena Wi-FI wzmocnienie sygnału

Recommended Posts

Voku
W dniu 19.06.2020 o 17:09, tomekk napisał:

Witam

Można kupić zewnętrzną antenę wi fi, daje spory zysk i nie trzeba siedzieć przy recepcji. Mam taki z anteną zwykłą i zewnętrzną, którą wrzucam na dach przez lufcik, do kompa przez USB. Model ma już 10 lat. To jest wtedy gdy jest wi fi.7ec12f4b6f52843fea4df1aae2201986.jpg

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

A  którą wrzucasz na dach, tego tp linka?

Bob Duży
21 godzin temu, tamtam napisał:

Powiem tak: z doświadczenia wiem ze anteny wbudowane w routerach mifi sa różne i tylko test danego sprzętu odpowie Ci na 100%. To sa chińskie sprzęty i opis czasem sie różni od wyników rzeczywistych.
Przerabialiśmy wiele modeli i tylko testy...
Co do 2 kart wifi które podałem to są uzywane przez hakerów właśnie ze względu na moc i chipset. Takich kart jest jeszcze troche na rynku ale sa droższe. Możesz zapłacić nawet 300-400 zl za kartę ale to bez sensu finansowego- jeśli jesteś na kempingu i masz dostęp do wifi ktorego haslo znasz. Ja używam tplinka i wystarcza na kempingu.

Wysłane z V30

Po co hakerowi moc w dostaniu się do czyjejś sieci? coś dzwoni ale nie ten kościół.

10 godzin temu, Voku napisał:

A jest sens zabawy w jakieś dodatkowe anteny kirunkowe? Jest jakiś sprawdzony router który może odbierać sygnał wi-fi i porobi jako reparator kempingowej sieci wi-fi? Wystawił bym go na dach. Byle miął większe możliwości zbierania sieci niż np telefon.

Tak, antena kierunkowa jest skuteczniejsza niż jakakolwiek antena dookólna pod warunkiem że idealnie się wcelujesz w punkt. Anteny typu YAGI działają wąsko ale skutecznie a panelowe kierunkowe szerzej ale słabiej od np.Yagi.

Voku

Kupie chyba coś takiego, zazwyczaj miałem sygnał wi-fi ale słaby 1-2 kreski i słaby transfer może ta antena trochę wzmocni sygnał  https://allegro.pl/oferta/mocna-antena-wi-fi-usb-zewnetrzna-kierunkowa-10km-7119384250 Do tego jakiś uchwyt na przyssawki i będzie.
Tylko jak to dział że wpina się to pod usb? 

Bob Duży
1 godzinę temu, Voku napisał:

Kupie chyba coś takiego, zazwyczaj miałem sygnał wi-fi ale słaby 1-2 kreski i słaby transfer może ta antena trochę wzmocni sygnał  https://allegro.pl/oferta/mocna-antena-wi-fi-usb-zewnetrzna-kierunkowa-10km-7119384250 Do tego jakiś uchwyt na przyssawki i będzie.
Tylko jak to dział że wpina się to pod usb? 

To karta WIFI zintegrowana z anteną kierunkową panelową.

W zestawie powinny być przyssawka i mocowanie metalowe.

leszek
9 godzin temu, Kielek napisał:

A co sądzicie o takim rozwiązaniu czy ma szansę się sprawdzić ?

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sygnalu-wifi-asus-rp-n12-300-mbps-lan-9081359462

Też szukam coś takiego by rozbudować sieć w domu . Poczytałem trochu , jest dużo filmów konfiguracji na youtube . Wszędzie piszą że jeżeli ma się dostęp do takiego urządzenia z laptopa lu smartfona to można się połączyć przez hasło , nie koniecznie trzeba używać przycisku wps w ruterze by łączyło z ruterem . 

witus
Też szukam coś takiego by rozbudować sieć w domu . Poczytałem trochu , jest dużo filmów konfiguracji na youtube . Wszędzie piszą że jeżeli ma się dostęp do takiego urządzenia z laptopa lu smartfona to można się połączyć przez hasło , nie koniecznie trzeba używać przycisku wps w ruterze by łączyło z ruterem . 

08ab9355f7eb70b95213818c9eb51582.jpg

Do domu to lepiej coś w technologii mesh.

Kielek
9 godzin temu, jacek00 napisał:
10 godzin temu, Kielek napisał:
A co sądzicie o takim rozwiązaniu czy ma szansę się sprawdzić ?
https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sygnalu-wifi-asus-rp-n12-300-mbps-lan-9081359462

Tak w domu. To musisz sparować ze swoim routerem

Ale jaka jest różnica w domu czy na kempingu bo nie ogarniam. Nie znam się na tym ale wydaje mi się że wifi to wifi 

jacek00
Posted (edited)
8 minut temu, Kielek napisał:

Ale jaka jest różnica w domu czy na kempingu bo nie ogarniam. Nie znam się na tym ale wydaje mi się że wifi to wifi 

Chodzi o to, że to urządzenie wkładasz do gniazdka w miejscu gdzie powiedzmy jest średni sygnał i wtedy łączysz go ze swoją siecią główną i on Tworzy drugą swoją sieć bazując na sieci głównej i dzięki temu zwiększasz zasięg. Czyli przykładowo router masz na parterze domu, a na piętrze już słaby sygnał - przy schodach wpinasz to urządzenie konfigurujesz i masz lepszy sygnał u góry. Tak jak na tym obrazku, gdzie żółty to sygnał z głównego routera, a niebieski to sygnał z tego Asusa:

image.thumb.png.0a499a8d224695441f92b2683ccce3ec.png

Na kempingu tego nie zrobisz z prostego powodu, bo to urządzenie wepniesz w przyczepie, ewentualnie przedsionku. Czyli będzie ono korzystać ze słabego sygnału wifi, dokładnie tak samo jak inne urządzenia - niczego ono Ci w zasadzie nie rozwiązuje. 

Edited by jacek00 (see edit history)

Voku

Ja kupiłem tą antenę z mojego postu wyżej, jak przetestuje dam znać czy coś to pomaga.

jacek00
48 minut temu, leszek napisał:

Do domu się to nadaje, sam mam takie urządzenie, ale ze względu na konieczność podłączenia drukarki po LAN (po Wifi źle działała). Tak nie trzeba konfigurować tego za pomocą WPS, można z poziomu aplikacji przejść przez konfigurator, wybrać sieć główną, podać hasło i on stworzy nam drugą sieć. Ale jak wspominałem to się sprawdzi w domu, a nie na kempingu. 

leszek
38 minut temu, witus napisał:

Do domu to lepiej coś w technologii mesh.

No tak , pewno ze dobre . Ale jak na moje potrzeby ( latem , kawałek podwórka gdzie wi-fi nie sięga ) to wystarczy coś tańszego . Nie ma sensu przepłacać .
Natomiast co do przydatności na kempingu taniego wzmacniacza to mam troszku inne zdanie niż Jacek . Czasami może być przydatny . Nieraz jak miałem słaby zasięg operatora komórkowego to telefon na dach przyczepy , lub wyżej i robił za punkt tetheringowy a laptop w przyczepie . Ze wzmacniaczem wi-fi może być podobnie , wystawienie nad przyczepę i ominięcie przeszkód między nadajnikiem może pomóc złapać sygnał . Można tez gdzieś po drodze wpiąć do prądu  u jakiejś znajomej załogi co bliżej stoi . Wyjść jest wiele .

Kielek
1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Chodzi o to, że to urządzenie wkładasz do gniazdka w miejscu gdzie powiedzmy jest średni sygnał i wtedy łączysz go ze swoją siecią główną i on Tworzy drugą swoją sieć bazując na sieci głównej i dzięki temu zwiększasz zasięg. Czyli przykładowo router masz na parterze domu, a na piętrze już słaby sygnał - przy schodach wpinasz to urządzenie konfigurujesz i masz lepszy sygnał u góry. Tak jak na tym obrazku, gdzie żółty to sygnał z głównego routera, a niebieski to sygnał z tego Asusa:

image.thumb.png.0a499a8d224695441f92b2683ccce3ec.png

Na kempingu tego nie zrobisz z prostego powodu, bo to urządzenie wepniesz w przyczepie, ewentualnie przedsionku. Czyli będzie ono korzystać ze słabego sygnału wifi, dokładnie tak samo jak inne urządzenia - niczego ono Ci w zasadzie nie rozwiązuje. 

A jeżeli by zainstalować takie urządzenie powiedzmy na dachy przyczepy (wpiąć do przedłużacza) i skierować antenkę w stronę nadajnika wifi na kempingu - czy takie rozwiązanie coś by dało ?

1 godzinę temu, Voku napisał:

Ja kupiłem tą antenę z mojego postu wyżej, jak przetestuje dam znać czy coś to pomaga.

Darek czekam na Twój test :)