Skocz do zawartości

Antena Wi-FI wzmocnienie sygnału


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Strsznie kombinujcie.

Nie wiem czy chociaż raz się zdarzyło, żebym musiał wynosić router z przyczepy. Zwykle stoi na przednim parapecie. Moich 2 synów katuje go nieprzeciętnie, zwłaszcza wieczorami. Może zamiast iść na całość kupić urządzenie jake zaproponowałem i zrobić test. Mieć swój internet bez limitu....bezcenne!

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam pod kontem wyjazdów zagranicznych gdzie wiadomo że na LTE już tak dużo nie pośmigamy. Coś co wzmocni mi odbiór WIFI 


Kiki to testował, kończył i tak w samochodzie pod barem z wifi, wiec chyba sztuka dla sztuki. Bo to wifi i tak zabite na maxa jak to wifi na campingu w sezonie.

Kupisz lokalną kartę sim z dużą paką internetu.
Strsznie kombinujcie.
Nie wiem czy chociaż raz się zdarzyło, żebym musiał wynosić router z przyczepy. Zwykle stoi na przednim parapecie. Moich 2 synów katuje go nieprzeciętnie, zwłaszcza wieczorami. Może zamiast iść na całość kupić urządzenie jake zaproponowałem i zrobić test. Mieć swój internet bez limitu....bezcenne!


Z tym bez limitu to już coraz mniej oferty podobno. Fajnie zrobili w Orange flex, że dane można sobie przekazywać jak przelewy. Właśnie znajomi mnie doładowali na zapas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Voku napisał:

Ja szukam pod kontem wyjazdów zagranicznych gdzie wiadomo że na LTE już tak dużo nie pośmigamy. Coś co wzmocni mi odbiór WIFI 

Podepnę się pod temat : wzmocnienia sygnału WiFi na kempingu, za granicą.    Przyznam się, jestem zupełnym laikiem informatycznym i telekomunikacyjnym..  Być może jest nas wiecej "podobnych" (wiekowych)  na forum.   Czy jest jakies inteligentne, sprytne urzadzonko, które wzmocni sygnał z obiektu  "Recepcja kempingu"  do przyczepki, na odległosc powiedzmy 150-200m  minimum.  A moze dać sobie spokój i niech dzieciarnia - a czasami i my sami " gromadzmy się wieczorami" pod recepcją, gdzie sygnał jest conajmniej "dobry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Można kupić zewnętrzną antenę wi fi, daje spory zysk i nie trzeba siedzieć przy recepcji. Mam taki z anteną zwykłą i zewnętrzną, którą wrzucam na dach przez lufcik, do kompa przez USB. Model ma już 10 lat. To jest wtedy gdy jest wi fi.7ec12f4b6f52843fea4df1aae2201986.jpg

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, witus napisał:

Kiki to testował, kończył i tak w samochodzie pod barem z wifi, wiec chyba sztuka dla sztuki. Bo to wifi i tak zabite na maxa jak to wifi na campingu w sezonie.

 

ALe on to kupił jakiś badziew, a nie wzmacniacz WiFi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/mocna-antena-wi-fi-usb-zewnetrzna-kierunkowa-10km-7119384250 dużo tego sprzedaje i to działa fajnie. Niestety nie podepnie się tego pod router. Tylko i wył komp. Te anteny wystepują w 2ch wariantach zasilających. Tylko USB i z dodatkowym zasilaniem. Sam miałem i używałem, w porównaniu z "laptopem" to przyrost jest widoczny i stabilny.Podałem przykładowy link. Najlepiej to kupić antenę czysto kierunkową typu YAGI z lustrem DIY.

Edytowane przez Bob Duży (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Voku napisał:

Podepnę się pod temat, jest coś takiego jak mobilna antena wi-fi (bardziej czy to ogólnie działa)
Chodzi mi o lepszy odbiór wi-fi na kempingach.

Mam taki zestaw, czasem używam na kempingach.

Potrzebujesz

1. Kartę wifi na USB, tutaj mogę polecić Alfa AWUS036H (droga, raczej nie do dostania, bywały podróbki) albo coś tańszego z trochę gorszym chipsetem i zasięgiem ale daje rady np: TP-Link TL-WN722N v1

2. Antenę do tej karty wifi. Generalnie im więcej ma mocy tym lepiej (zarazem drożej) - czy potrzebujesz dookólną, czy kierunkową to już musisz samemu wybrać.... Długi kabel anteny obniża jakość połączenia, więc lepiej krótszy kabel antenowy a dłuższy kabel USB (max 5 metrów).

Można zbudować zestaw który będzie łapał WiFi z bardzo dużych odległości, ale to będzie kosztowało.

Poszukaj w google haseł: Aircrack-ng,  Wardriving znajdziesz wiele informacji jak złożyć dobry zestaw karta WiFi + antena.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tamtam napisał:

Mam taki zestaw, czasem używam na kempingach.

Potrzebujesz

1. Kartę wifi na USB, tutaj mogę polecić Alfa AWUS036H (droga, raczej nie do dostania, bywały podróbki) albo coś tańszego z trochę gorszym chipsetem i zasięgiem ale daje rady np: TP-Link TL-WN722N v1

2. Antenę do tej karty wifi. Generalnie im więcej ma mocy tym lepiej (zarazem drożej) - czy potrzebujesz dookólną, czy kierunkową to już musisz samemu wybrać.... Długi kabel anteny obniża jakość połączenia, więc lepiej krótszy kabel antenowy a dłuższy kabel USB (max 5 metrów).

Można zbudować zestaw który będzie łapał WiFi z bardzo dużych odległości, ale to będzie kosztowało.

Poszukaj w google haseł: Aircrack-ng,  Wardriving znajdziesz wiele informacji jak złożyć dobry zestaw karta WiFi + antena.

Pozdrawiam

 

Wyjaśnij o jakiej MOCY mówisz przy antenie wifi.... bo to bzdura i wprowadzasz w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Bob Duży napisał:

Wyjaśnij o jakiej MOCY mówisz przy antenie wifi.... bo to bzdura i wprowadzasz w błąd.

Ok, na szybko i w nocy pisane, może lepiej będzie tak: "stosunek gęstości mocy wypromieniowanej przez antenę w danym kierunku U(Θ,φ) do gęstości mocy wypromieniowanej przez antenę wzorcową przy założeniu, że do obu anten została doprowadzona taka sama moc", czyli zysk energetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem te posty z innej dyskusji.
Co do WI-FI obecnie działam na Huawei E5573 i służy mi jako router LTE, ale ma też ciekawą opcję rozszerzonego wi-fi, zazwyczaj wystawiałem go gdzieś poza przyczepę i robił jako przedłużenie/wzmocnienie WI-FI do przyczepy, jedyny jego minus to brak wejścia na antenę.
Może kupić jakiś nowszy modem z tych Huaweia mobilnych np e5577 i antenkę do tego i będzie jeszcze lepiej?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tamtam napisał:

Ok, na szybko i w nocy pisane, może lepiej będzie tak: "stosunek gęstości mocy wypromieniowanej przez antenę w danym kierunku U(Θ,φ) do gęstości mocy wypromieniowanej przez antenę wzorcową przy założeniu, że do obu anten została doprowadzona taka sama moc", czyli zysk energetyczny.

Cytujesz regułki które nijak mają się do zeczywistości. To tak jak młodzi Cibiści pytają która antena lepsza bo ta ma tyle db zysku a ta tyle tylko że to można między bajki wsadzić.Kartka przyjmie wszystko a kwiatki wychodzą  jak kupujesz antene o zysku 40db a zasięg taki jak na antenie z laptopa. Poza tym MOC anteny jest nam wówczas potrzebna jak masz nadajnik z określoną mocą nadawczą a nie że MOC określa skuteczność danej anteny.  

 

VOKU, pamiętaj że do anteny o tej częstotliwości musisz mieć dobry kabel jakościowo bo sama antena może być super ale kabel zepsuje wszystko.

Edytowane przez Bob Duży (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: z doświadczenia wiem ze anteny wbudowane w routerach mifi sa różne i tylko test danego sprzętu odpowie Ci na 100%. To sa chińskie sprzęty i opis czasem sie różni od wyników rzeczywistych.
Przerabialiśmy wiele modeli i tylko testy...
Co do 2 kart wifi które podałem to są uzywane przez hakerów właśnie ze względu na moc i chipset. Takich kart jest jeszcze troche na rynku ale sa droższe. Możesz zapłacić nawet 300-400 zl za kartę ale to bez sensu finansowego- jeśli jesteś na kempingu i masz dostęp do wifi ktorego haslo znasz. Ja używam tplinka i wystarcza na kempingu.

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest sens zabawy w jakieś dodatkowe anteny kirunkowe? Jest jakiś sprawdzony router który może odbierać sygnał wi-fi i porobi jako reparator kempingowej sieci wi-fi? Wystawił bym go na dach. Byle miął większe możliwości zbierania sieci niż np telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.