Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym pierwszy raz wybrać się do Chorwacji z przyczepą kempingową w lipcu. Chcialbym ominąć drogi płatne w Słowenii.Jaką trasę polecacie? Zastanawiam się czy spore góry do pokonania? 
Macie sprawdzone kempingi na miejscu w obszarze od Pula do Riejka?
Wyruszam z Opolskiego.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdogodniejszą trasę od siebie (Nysa) na półwysep Istria  wyznaczy Ci "wujek Google Map".   Sam dokonasz korekt,  ale wczesniej przejrzyj, poczytaj obszerne forum,  sprawdz gdzie chcesz podjechac, która strona Istrii, od strony morza (Umag - Porec) , czy od strony  zatoki (Rijeka - Opatija).  A na wielu stronach www znajdziesz wykazy z kempingami. Te  "z wodotryskami, basenami, FKK) i znacznie mniejsze, Też cena bedzie mówiła gdzie chcesz sie ulokować.

Rusz trochę główką, my Ci pomożemy.

 

 

Edytowane przez Zbyszek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Słowenii z przyczepą też polecam autostradę pomimo dość wysokiej ceny. W zeszłym roku kończyli odcinek przy granicy z Cro i teraz cała trasa powinna być autostradowa.

Bokami jechałem kilka razy bez cepki. W Austrii przed granicą skręcało się na Mureck i potem w Słowenii na Ptuj, następnie dojeżdżało się do głównej trasy (obecnie pewnie płatna autostrada). Droga miejscami nienajlepszej jakości.

 

Jeszcze dodam, namierzyłem w Austrii przyjemny miejski kemping w miejscowości Leibnitz przed granicą Słoweńską. Ok 25 EUR z zestaw + 4os. Czysto i schludnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zbyszek napisał:

Najdogodniejszą trasę od siebie (Nysa) na półwysep Istria  wyznaczy Ci "wujek Google Map".   Sam dokonasz korekt,  ale wczesniej przejrzyj, poczytaj obszerne forum,  sprawdz gdzie chcesz podjechac, która strona Istrii, od strony morza (Umag - Porec) , czy od strony  zatoki (Rijeka - Opatija).  A na wielu stronach www znajdziesz wykazy z kempingami. Te  "z wodotryskami, basenami, FKK) i znacznie mniejsze, Też cena bedzie mówiła gdzie chcesz sie ulokować.

Rusz trochę główką, my Ci pomożemy.

 

 

Zbysiu ale błysnąłeś swoją odpowiedzią na temat "ruszenia głowa"- proszę nie komentuj mojego zapytania. Widać inni uzytkownicy potrafią rzeczowo odpowiedzieć i doradzić, ale Ty musiałeś pokazać swoje wyższe ja!

Reasumując Tobie za rady dziękuję i rusz głowa- przeczytaj ze zrozumieniem moją wypowiedz i się już nie udzielaj!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Okolice Rijeki odpuść sobie, bo się zawiedziesz. Od Puli na północ, całe zachodnie wybrzeże i tylko duże kempingi z łatwym dojazdem. Ja kiedyś za bardzo pierwszy raz kombinowałem i wakacje się nie udały. W Chorwacji bywa wąsko na drodze, gorąco i pod górę, dlatego po długiej podróży trzeba łatwo dojechać do kempingu i odpocząć. Zawsze możesz zmienić lokalizację, samym autem zbadać okoliczne, inne kempingi. Aha, jeszcze jedno, jeżeli kemping jest przy morzu to nie musisz upierać się w szukaniu cienia, patelnia też może być, a bryza morska łagodzi upał przy przyczepie. Grunt to mieć jakiś daszek.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przeman napisał:

Reasumując Tobie za rady dziękuję i rusz głowa- przeczytaj ze zrozumieniem moją wypowiedz i się już nie udzielaj!

Rozumiem dygresję,  A PANU TO JUŻ DZIĘKUJEMY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 16:57, MichuP napisał:

W Słowenii z przyczepą też polecam autostradę pomimo dość wysokiej ceny. W zeszłym roku kończyli odcinek przy granicy z Cro i teraz cała trasa powinna być autostradowa.

Bokami jechałem kilka razy bez cepki. W Austrii przed granicą skręcało się na Mureck i potem w Słowenii na Ptuj, następnie dojeżdżało się do głównej trasy (obecnie pewnie płatna autostrada). Droga miejscami nienajlepszej jakości

Tylko na Istrie zupełnie się nie opłaca tędy jechać bo potem za autostrady Cro zapłacisz więcej.

Na Istrie najlepiej autostradą słoweńską pruć.

Poza tym, Słowenia otworzyła tylko niektóre (główne) przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą wysoką ceną. Drogo to jest w Polsce, gdzie porównywalne pieniądze płacimy za przejazd Autostradą Wielkoolską czy Amber One w dwie strony! W Słowenii za 30 eu mamy miesięczną winietę na bardzo dobre drogi w przepięknej scenerii. Słowenia jest naprawdę pięknym krajem. W cenie winiety (chyba obowiązuje to nadal) mamy darmowe wejścia do różnych ich przybytków kulturalnych jak muzea itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o Istrii, to na debiutancką podróż proponuję zachodnie wybrzeże. Vrsar uroczy was zaskoczy. Prostsze drogi, mniej wygibusów i więcej przestrzeni. Wschodnia Istria to znacznie krętsze drogi, strome zjazdy, podjazdy,  wzdłuż szosy często byle jak są zaparkowane samochody miejscowych którzy dziesiąt metrów niżej taplają się w wodzie między skałami. Również odcinek pomiędzy Rijeka a most Krk, tam jest masakra ciasno.

Jeśli szukasz z piaszczystą plażą dla dzieciuff, to najbliżej masz cudowny Rab i malutki Lopar na tej samej wyspie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.