Jump to content

Recommended Posts

jacek00

Ta przyczepa jest do całkowitej odbudowy. Lepiej posprawdzaj czy blacha nie ma mikrodziurek bo się okaże, że Twoja praca pójdzie na marne.

Silos
6 minut temu, jacek00 napisał:

Ta przyczepa jest do całkowitej odbudowy. Lepiej posprawdzaj czy blacha nie ma mikrodziurek bo się okaże, że Twoja praca pójdzie na marne.

Sprawdzałem. Blacha jest dość gruba i nie zauważyłem nic takiego. W jednym miejscu tylko znalazłem dziurkę ale wydaje mi się ze przytarte to zostało. 
przód przyczepy był rozbierany już sklejka zerwana i zaszpachlowane co zostało a potem złe złożone  listwa nad oknami była nieszczelna i cała ścianę znowu zalało.

adaml61

To czy ma mikrodziurki okaże się jak rozbierzesz i wyczyścisz , normalnie tego nie widać . Ja próbowałem naprawiać swoją też nie było od zewnątrz widać dziurek , po wywaleniu styropianu i wyczyszczeniu było tego dużo . Wymontowałem urządzenia , pozostałość sprzedałem  . Kupiłem drugą . szkoda czasu i pieniędzy , lepiej poświęcić go na zarabianie pieniędzy niż na remont .Też zaczynałem  remont ale szybko zmądrzałem .

jacekzoo
W dniu 18.06.2020 o 09:18, jacek00 napisał:

Pracy mnóswo, kosztów też, a sama przyczepa to zgniłe jajo z niespodzianką. Im dalej w las tym będzie ciemniej.

Aż zacytuje drugiego Jacka 😕

W dniu 19.06.2020 o 17:58, smok_wawelski napisał:

Tego typu remonty a właściwie wymiany pół przyczepy zazwyczaj nie przekraczały  2-3 tysiące złotych

Dalej uważasz że opęka tą pieczarkę za 2-3k do akceptowalnego stanu? 

maniacs99

drogi jacku,

ciężko dyskutować z tezą że pieczarki nie warto remontować....

ale jak weźmiesz pod uwagę że następne 2,3 lu więcej cepek kupionych przez kolegę Silos, może być tylko w ciut lepszym stanie ...... i wszystkie one będą wymagały wkładu zarówno własnej pracy jak i PLN.....  to zaczyna to wyglądać całkiem inaczej - lepiej wydać nawet 5000 na materiały, poświęcić swój czas  i cieszyć się dobrze zrobioną budką przez kilka/kilkanaście lat

nasz rynek karawaningowy to patologia większa niż rynek aut .....

a zamieszanie z coronawirusem tylko pogorszyło sytuację, wielu "uczciwych" handlarzy pragnie nabić sobie kieszenie sprzedając szrot

dla przykładu:

specjalnie na starociu

przyczepa KIP greyline 420 w stanie do jazdy /nie cieknąca/ze sprawną elektryką i gazem z 86r u Niemca stoi OD 2675 euro - u prywatnego troszkę taniej ,

ta sama przyczepa w stanie zdatnym do odbudowy 500euro za naszą zachodnią granicą

sprowadzona do polski : ta za 500 wystawiana jest po wybebeszeniu z lodówki za 4500 pln jako dawca części lub w komplecie za 7999 - jako bez wkładu własnego.....

przykład akurat taki bo sam ostatnio szukałem kip kompakt 400, i jestem na bieżąco z tą marką

jacekzoo
2 minuty temu, maniacs99 napisał:

lepiej wydać nawet 5000 na materiały, poświęcić swój czas  i cieszyć się dobrze zrobioną budką przez kilka/kilkanaście lat

Ta teoria miała by rację powodzenia gdyby nie kilka niewiadomych ... tzn, jak profesjonalnie zrobi odbudowę, może się narobić jak dziki wół a rok po odbudowie może mu cieknąć z innej strony, albo blacha może być podziurkowana i cała robota psu w d... 

8 minut temu, maniacs99 napisał:

nasz rynek karawaningowy to patologia większa niż rynek aut

Nikt nie mówil że ładne budy stojà na każdym kroku. Nie on pierwszy i nie ostatni najeździ sie za budą

Ja bym wolał się spiąć i znaleźć coś ładnego. Ale kto co woli

Silos

Powiem tak myslalem żeby ja na części puścić. Na zero myśle ze bym wyszedł. Ale mam i narzędzia i możliwość aby ja naprawić umiejętności tez myśle ze mi nie brakuje tylko wiedza jest marna ale internet i chociażby to forum to nieopisana studnia wiedzy. Zrobię ja chociażby tylko po to aby przy zakupie następnej wiedzieć na co zwracać uwagę lub gdy będę na biwaku i coś mi nawali znając ja na wylot będę wiedział co i gdzie szukać. pozatym nie ma większej radochy niż korzystać z czegoś co się samemu zrobiło (takie moje osobiste odczucie) 

Listwy okienne już wklejone Listwy ścienne w trakcie podłoga częściowo odkryta sciana częściowo gotowa na nowa płytę praca idzie do przodu. 
mnie będę narzekał tylko zrobię ja skoro już zacząłem. 
podliczajac koszty na ta chwile wychodzi mi naprawa 3500za całość to 500zl to taka górka gdyby coś jeszcze wyszło. 

jacekzoo

Spoko, ja tylko swoje zdanie wyraziłem. Tu masz jeszcze temat, może Ci pomóc w odbudowie

peja76
2 godziny temu, Silos napisał:

Powiem tak myslalem żeby ja na części puścić. Na zero myśle ze bym wyszedł. Ale mam i narzędzia i możliwość aby ja naprawić umiejętności tez myśle ze mi nie brakuje tylko wiedza jest marna ale internet i chociażby to forum to nieopisana studnia wiedzy. Zrobię ja chociażby tylko po to aby przy zakupie następnej wiedzieć na co zwracać uwagę lub gdy będę na biwaku i coś mi nawali znając ja na wylot będę wiedział co i gdzie szukać. pozatym nie ma większej radochy niż korzystać z czegoś co się samemu zrobiło (takie moje osobiste odczucie) 

Listwy okienne już wklejone Listwy ścienne w trakcie podłoga częściowo odkryta sciana częściowo gotowa na nowa płytę praca idzie do przodu. 
mnie będę narzekał tylko zrobię ja skoro już zacząłem. 
podliczajac koszty na ta chwile wychodzi mi naprawa 3500za całość to 500zl to taka górka gdyby coś jeszcze wyszło. 

Jak masz narzędzia i roboty się nie boisz to działaj, w tej cenie co dałeś to każda będzie do zrobienia, a to nie samochód że po zrobieniu będą wychodzić różne kwiatki, byle była prosta i szczelna, zrobisz będziesz wiedział co masz, ludzie od podstaw budują, nie słuchaj maruderów, powodzenia💪:ok:

smok_wawelski
Posted (edited)
W dniu 25.06.2020 o 09:10, jacekzoo napisał:

Dalej uważasz że opęka tą pieczarkę za 2-3k do akceptowalnego stanu? 

Ok masz racje jest trochę więcej - Dla ścisłości pisałem że zwykle tego typu remonty oscylowały w takiej kwocie, oraz pisałem  to w momencie gdy jeszcze nie był znany pełny zakres remontu  bo przyczepa kol. Silos nie była rozbebeszona tak jak teraz co nie pozwalało na pełna ocenę.  Niemniej jednak sorry Silos za moje niedoszacowanie kosztów.

Zakres remontu kroi się naprawdę spory - to chyba będzie jeden z większych na forum ale przy podejściu takim jak pisze kol. Silos wróżę temu remontowi powodzenie i trzymam kciuki  nadal  :) 
Pomysł pchnąć na części wg mnie nie byłby trafiony - może i wyszedłbyś na zero ale  bujałbyś się z tym długo, przyczepo-szrotu jest mnóstwo na rynku.

Odnośnie blach -  wiarygodna ocena perforacji będzie dopiero możliwa jak je zdejmiesz i dokładnie oczyścisz tak jak pisze Adam i trzeba to koniecznie zrobić bardzo  dokładnie bo tak jak napisał Jacek cała robota może pójść w czorty - małe łatanie dziurek jest opisane u Pawła, jeśli byłoby dużo to wymiana kawałka blachy ale może na razie do czasu dokładnej weryfikacji nie przesądzajmy tej sprawy.

Gdybyś potrzebował  graty do angielki zobacz - Robert Świdnica na Sprzedajemy.pl,   blachy wszelakie  i inne graty są dostępne w Grzebowilku - obydwaj sprzedawcy wystawiają tylko część dostępnego asortymentu i raczej grube rzeczy, jeśli jakieś drobne potrzeba to najlepiej dzwonić i pytać

Edited by smok_wawelski (see edit history)

Silos

Witam po przerwie. Nie bardzo miałem kiedy się odezwać ( natłok pracy) 

Prace nad cepką idą do przodu. Listwy powklejane cześć podłogi również. Dolna cześć ściany również udało się w miarę ogarnąć.
oto kilka zdjęć z postępów. 

65E940B8-C155-4374-9664-D52D9E866A6F.jpeg

782F530B-6596-4431-8221-D11ECBEC4BD2.jpeg

2B1922B5-AF3B-4BF8-A6D1-4967A7942432.jpeg

F81C04A9-8BA1-4047-B665-08F781B91469.jpeg

68ACE161-DDB5-4BA1-9DE2-6EDEC80B5A1A.jpeg

FF4040DF-AB2D-4D74-8E7F-49AC68CF9051.jpeg

0D74F91B-1BE0-4420-AC4D-86898A306134.jpeg

FDF7701A-8127-4775-8A95-433862A431FE.jpeg

E223D245-864C-40E6-9B92-8CD3527BF322.jpeg

0B61B59D-717A-45BD-AED7-9115E29372A1.jpeg

Zastanawia mnie czym jest pomalowana sklejka pod spodem czy ktoś wie w jaki sposób się ja zabezpiecza???

zastanawialem się jak wzmocnić konstrukcje i usztywnić podłogę i przyszło mi na myśl żeby położyć na sklejke włókninę paroprzepuszczalna i Wysmarować ja żywica i do tego kleić styrodur. Co o tym myślicie??? Zauważyłem tez ze w miejscach gdzie były śruby które trzymały podłogę do ramy przyczepy śruby wygniotły sklejke zastanawiałem się czy nie zalać ich żywicą poliestrową i żeby i belka i sklejka na gurze nasiąkła nią i po utwardzeniu Nawiercić nowe otwory. 
do żywicy akurat mam dostęp w bardzo niskiej cenie wiec nie będzie to duży koszt. Co wy o tym myślicie???

filipert

Ja bym odtwarzał jak w oryginale, jak nie wpuścisz wilgoci to 20 lat i więcej bedzie OK. Każda zmiana technologii może odbić się czkawką w innym miejscu. 

Do podłogi masz specjalne środki ale dość drogie. Ja odtwarzałem niewielkie powierzchnie więc kupiłem DEKALIN DEKAPHON 9735