Skocz do zawartości

Boiler Truma B10


witus

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, jacek00 napisał:

Jak masz problem z bojlerem Trumy to jedziesz do serwisu i naprawiasz na gwarancji. Co chciałbyś egzekwować? Przecież wiadomo, że nie będę odsyłał bojera do UK, tak samo jak i Ty nie będziesz odsyłał bojlera do sprzedawcy w PL. 

Jesteś tego pewien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, lbuster napisał:

Jesteś tego pewien?

No a gdzie odpukać chciałbyś cokolwiek reklamować na gwarancji? :D No w serwisie Trumy przecież. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że Anglia jest poza Unią i nie wiem, czy produkty z innego kraju, a tym bardziej z poza Unii mogą być naprawiane w ramach gwarancji w serwisie w Polsce :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lbuster napisał:

Tak, tylko że Anglia jest poza Unią i nie wiem, czy produkty z innego kraju, a tym bardziej z poza Unii mogą być naprawiane w ramach gwarancji w serwisie w Polsce :niewiem:

Gwarancja Trumy jest międzynarodowa przecież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy... podczas serwisu bojlera wyrwałem niechcący kable z wtyczki od sterownika.

Niestety nie robiłem zdjęć i teraz nie wiem jaka jest kolejność kabelków.

Przeglądnąłem tysiące zdjęć w internecie i wszystkie mają taki sam kabelek tylko ja mam jakąś inna wersję chyba.

Wszystkie wtyczki maja taka sekwencję i kolory kabli jak te:Przechwytywanie.JPG.9c5919535deb625896368a927738687d.JPG

 

Tu moja wtyczka:

Podłączyłem na pamięć ale boje się tak uruchomić żeby nie spalić płytki

Kolory kabli się nie zgadzają! Większość wtyczek jest żółta a moja biała.

 

baner2-brawo-celine grubo.jpg

 

Model Bojlera:

 

922632403_mj.jpg.d1a73d74544f8fdd2d6fbf19398481b4.jpg

 

Edytowane przez RoeSolare (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie bojler. Bojler oczywiście wyprodukowany w DE i jest to taki sam bojler jaki sprzedają u nas w sklepach za 2x większe pieniądze.  Naprawdę zachodzę w głowę jak to możliwe, że bojler pojechał z DE do UK, i wrócił do PL, gdzie po opłaceniu VATu i wszystkich opłat celnych wychodzi on nadal niemal dwukrotnie taniej niż w PL czy DE. To jest dla mnie całkowicie nielogiczne...

No tak czy inaczej, opłaca się! @lbuster nawet się nie ma nad czym zastanawiać. Towart jest identnyczny jak ten kupiony w polskim sklepie. Na zakup dostałem normalnie fakturę i mam normalną gwarancję w Trumie.

IMG_20220519_151320.thumb.jpg.e489d5031af5807918a063209946d0be.jpg

IMG_20220519_151229.thumb.jpg.ffc119f7c4e77275137bbd68fd966e18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lbuster napisał:

Lepszego miejsca nie ma :( 

No a tam gdzie masz obecny bojler? Albo pod siedziskiem? Jak tutaj chcesz węże pociągnać? Gdzie dasz spusty wody? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam bojler na środku przyczepy pod francuzem, więc muszę przenieść gdzieś do ściany. 

Każde inne możliwe miejsce jest pod oknem, czyli nie mógłbym z niego korzystać. Zakładam, że zawsze będę odpalał termę.

Pod szafką pod względem przewodów jest idealnie, bo najbliżej do dwóch kranów i prysznica (najszybciej będzie ciepła woda i najmniejsza objętość wodna).

Jedyne, co musiałem zrobić to dodatkowe wzmocnienie półki:

20220515_172406.thumb.jpg.e44a4dbfc2564a781f34900a611b5b88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

Aktualnie mam bojler na środku przyczepy pod francuzem, więc muszę przenieść gdzieś do ściany. 

Każde inne możliwe miejsce jest pod oknem, czyli nie mógłbym z niego korzystać. Zakładam, że zawsze będę odpalał termę.

Pod szafką pod względem przewodów jest idealnie, bo najbliżej do dwóch kranów i prysznica (najszybciej będzie ciepła woda i najmniejsza objętość wodna).

Jedyne, co musiałem zrobić to dodatkowe wzmocnienie półki:

20220515_172406.thumb.jpg.e44a4dbfc2564a781f34900a611b5b88.jpg

No to montuj :) Rób dokumentacje foto co i jak montujesz. Przyda się potem dla mnie ;) 

I gdzie w takim rozwiązaniu chcesz zamontować zawory spustowe od bojlera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad zaworami jeszcze myślę, ale chyba wytnę kawałek półki z prawej z tyłu, by mieć dojście do podłogi, bo nie chcę robić odpowietrzenia gdzieś dalej.

Dokumentację z przyzwyczajenia robię, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

Każde inne możliwe miejsce jest pod oknem, czyli nie mógłbym z niego korzystać. Zakładam, że zawsze będę odpalał termę.

 

Jak kupowałem moją przyczepę to zachodziłem w głowę dlaczego wielka szyba jest "zabita dechami" (na foto okno po prawej).

spacer.png

 

Trochę mi zajęło nim skumałem, że pod nim jest rura wydechowa gazowa i jedno koliduje z drugim :) Ale fakt. Truma pod oknem całkowicie wyłącza je z funkcji otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Batman napisał:

Truma pod oknem całkowicie wyłącza je z funkcji otwierania.

Dokładnie. Czasami zastanawiam się, czemu standardowo nad lodówką są otwierane okna, ale tam chyba jest zdecydowanie mniejszy gaz i spaliny w stosunku do termy. Tak czy siak, warto także o tym pomyśleć, jak ktoś używa lodówki na gaz  Ja od dłuższego czasu nie używam okna kuchennego, przy gotowaniu rozszczelniam/otwieram inne.

Co do umiejscowienia termy to dodam jeszcze, że według instrukcji nie wolno jej umieszczać za piecem (o czym myślałem), bo elektronika termy nie będzie miała odpowiedniego chłodzenia. Acha, jakby ktoś chciał montować termy w szafce, tak, jak ja, to także musi zrobić kilkucentymetrowe odstępy z prawej strony termy i od góry - tam są otwory wentylacyjne elektroniki. Oczywiście szafka też nie powinna być szczelna.

Innym moim mało rozsądnym pomysłem był montaż termy na przedniej ścianie, czyli do bakisty. Odpuściłem temat, bo jednak spaliny i ewentualna nieszczelność to zła kompozycja. Tak samo w instrukcji napisano, że wylot spalin musi mieć odpowiedni odstęp od gazu.

Było też coś o pochyleniu ściany, chyba max 10 stopni oraz jeżeli grubość ścianki jest większa, niż chyba 3 czy 4 cm to trzeba dokupić przedłużkę tunelu spalin i zasysania powietrza.

Tak więc zmiennych jest trochę, może się komuś przyda przy planowaniu lokalizacji termy gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.