Skocz do zawartości

Boiler Truma B10


witus

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, lbuster napisał:

No ale to już około 2800 i za kilka stówek drożej można mieć gazową w Polsce. Oczywiście jak Ci zależy na 230V to OK i wtedy jest różnica :ok:

No 2800 za nówkę ze sklepu z pełną gwarancją i z całym zestawem przyłączeniowym. Znajdź mi w Polsce taką ofertę nawet za sam bojler gazowy :D  Bo z zestawem przyłączeniowym za gazówkę w Polsce zapłacisz ok. 1000 zł więcej. IMO jak legalnie możesz mieć boiler BGE, z normalnego sklepu i z gwarancją, do tego w cenie dużo niższej niż BG to nad czym się zastanawiać? IMO lepiej w takim wypadku mieć tą grzałkę niż jej nie mieć, nawet jak ją użyjesz od wielkiego dzwona. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, jacek00 napisał:

No 2800 za nówkę ze sklepu z pełną gwarancją.

No właśnie ta pełna gwarancja mnie zniechęcała, bo jak będzie jakiś problem to weź teraz męcz się z angielskim sklepem. 

Z drugiej strony, jak sam sobie zakładasz, to też masz po gwarancji, bo w niej jest wymagany wpis instalatora z uprawnieniami :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lbuster napisał:

No właśnie ta pełna gwarancja mnie zniechęcała, bo jak będzie jakiś problem to weź teraz męcz się z angielskim sklepem. 

No ale ja nie mówię o rękojmi a o gwarancji. Ta u Trumy jest międzynarodowa przecież. 

Cytat

Z drugiej strony, jak sam sobie zakładasz, to też masz po gwarancji, bo w niej jest wymagany wpis instalatora z uprawnieniami :( 

Ale gdzie ten wpis ma być zrobiony? Bo od Trumy nie dostajesz chyba żadnej książeczki gwarancyjnej. Ostatnio @dawfil montował bojler u siebie, montażu dokonywała mu firma więc może coś więcej powie jak to dokładnie wyglądało. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zadać pytanie  bo wiem że są wśród nas również kamperowcy.Dotyczy ogrzewania wody i ogrzewania kampera za pomocą Truma combi D czyli z zasilaniem olejem napędowym. Jak to wygląda w praktyce w porównaniu z zasilaniem gazowym. Chodzi mi głównie o głośność pracy  i zadymienie-zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lbuster zamówiłem bojler BGE10 z UK. Razem ze wszystkimi opłatami transportowo celnymi wyszło 2880 zł. Do tego trzeba brać poprawkę, że bojlery z UK są kompletne, ze wszystkimi przyłączami i spustami wody, których w wersjach europejskich brak.

Dojdzie to dam znać jak wygląda zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, wklej linka proszę...
Tutaj wersja z choinką do podłączenia węży:
https://www.ebay.pl/itm/284572577696

A tutaj wersja z podłączeniem przez szybkozłaczki John Guest
https://www.ebay.pl/itm/304268654057
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena.
No dokładnie. Teraz widać jak nas rąbią. Skoro bojler wyprodukowany w DE, kupiony w UK, po wszystkich opłatach wydzodzi nadal o połowę taniej niż w PL. To coś tu jest nie halo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się skuszę... Dzięki za info i przypomnienie. Zaoszczędziłeś mi czasu na analizę aukcji. Dziękuję.

Różnice w cenie już widziałem wcześniej ale cóż...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2022 o 13:06, jacek00 napisał:

@lbuster zamówiłem bojler BGE10 z UK. Razem ze wszystkimi opłatami transportowo celnymi wyszło 2880 zł. Do tego trzeba brać poprawkę, że bojlery z UK są kompletne, ze wszystkimi przyłączami i spustami wody, których w wersjach europejskich brak.

No ale ja mam za 3 tysie z kawałkiem z gwarancją (choć tak naprawdę jej nie mam, bo sam montuję) więc potwierdzam, że się opłaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lbuster napisał:

No ale ja mam za 3 tysie z kawałkiem z gwarancją (choć tak naprawdę jej nie mam, bo sam montuję) więc potwierdzam, że się opłaca ;)

Ale ten Jackowy też ma gwarancję ??
 

i Twój chyba jest tylko na gaz ?a tamten gaz i 230

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Ale ten Jackowy też ma gwarancję ??

Tylko weź ją wyegzekwuj ;)

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Twój chyba jest tylko na gaz ?a tamten gaz i 230

Tak jest, zgadza się. Jak ktoś potrzebuje także na 230V, to tylko i wyłącznie zakup z Anglii :ok:

Godzinę temu, Paweł7 napisał:

Może w UK nie ma podatku który pojawia się w EU na wszystkim na czym pisze "For Camper" :thank:

Szczerze, to brak mi słów na to. Bym powiedział coś kontrowersyjnego, ale się gryzę w język (palec) i sobie odpuszczam, bo nie chcę tutaj robić OT na kilka stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Tylko weź ją wyegzekwuj ;)

Jak masz problem z bojlerem Trumy to jedziesz do serwisu i naprawiasz na gwarancji. Co chciałbyś egzekwować? Przecież wiadomo, że nie będę odsyłał bojera do UK, tak samo jak i Ty nie będziesz odsyłał bojlera do sprzedawcy w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.