Skocz do zawartości

Boiler Truma B10


witus

Rekomendowane odpowiedzi

No buty pewnie nie były wyprodukowane w UK ani w UE więc prawidłowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 6.05.2021 o 12:43, lbuster napisał:

Wielkie dzięki Sebastian za opis. Natchnąłeś mnie, by ruszyć ten temat, bo tylko ciepłej wody mi brakuje do pełnej niezależności. Jak załączysz zdjęcia, będę Ci bardzo dźwięczny :)

Proszę bardzo tak to wygląda u mnie. Ten szary zawór jest właśnie od bojlera.

Zamówiony zaworek zwrotny okazał się być zaworkiem Truma ?

20210509_105315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sebka34 napisał:

Proszę bardzo tak to wygląda u mnie.

Wielkie dzięki - fajnie to zrobiłeś. Muszę obejrzeć, jak to u mnie wygląda i być może zrobię podobnie, jeżeli nie masz nic przeciwko ;) 

W dniu 6.05.2021 o 19:19, jacek00 napisał:
W dniu 6.05.2021 o 18:06, lbuster napisał:

No buty pewnie nie były wyprodukowane w UK ani w UE więc prawidłowo

Tam bardziej chodzi o formalizmy i udokumentowanie pochodzenia. Dlatego firmy nie chcą wysyłać :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
41 minut temu, lbuster napisał:

Czy ktoś wie, czym się różni Truma BG10 od BN10?

Nawet na stronie Trumy przekierowuje mnie z BN10 na BG10.

Obczaj jeszcze Ultrastore BA10 (chyba)

To jest B10 z UK, ja kiedyś kupiłem o 1/3 taniej niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @vrs, stronę wcześniej o tym dyskutowaliśmy. Doliczając przesyłkę i w rzeczywistości tracąc gwarancję, chyba zdecyduję się dopłacić do "naszego" B10 :( Tylko sprzedawca mi powiedział, że na miejscu mają BG10 a BN10 muszą zamówić. Podobno nie ma większych różnic :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lbuster napisał:

Dzięki @vrs, stronę wcześniej o tym dyskutowaliśmy. Doliczając przesyłkę i w rzeczywistości tracąc gwarancję, chyba zdecyduję się dopłacić do "naszego" B10 :( Tylko sprzedawca mi powiedział, że na miejscu mają BG10 a BN10 muszą zamówić. Podobno nie ma większych różnic :niewiem:

W UK wersja BGE10 kosztuje ok 2200 zł. Znajdź mi BGE w Polsce za tyle. Nie ma cudów abyś za przesyłkę i nawet cło zapłacił 2k. Z UK pewnie jest mnóstwo jakiś kurierów, którzy bez problemu Ci to przywiozą i obejdzie się bez cła ewentualnego nawet. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00, tylko że ja nie potrzebuję BGE, bo elektryka to ja używam raz w roku, jak podłączenie do 230V jest wliczone w cenę na polu (a i tak nie zawsze chce mi się podłączać ;) )

Tylko gazowego bojlera mi brakuje do pełnej niezależności od 230V, więc jak będę miał bojler gazowy to w ogóle zapomnę o 230V.

A BG czy BN mam od 3100 i już mało mi się opłaca kombinować ze sprzętem z Anglii za 2000 ;) 

IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19021]jacek00[/mention], tylko że ja nie potrzebuję BGE, bo elektryka to ja używam raz w roku, jak podłączenie do 230V jest wliczone w cenę na polu (a i tak nie zawsze chce mi się podłączać  )

Tylko gazowego bojlera mi brakuje do pełnej niezależności od 230V, więc jak będę miał bojler gazowy to w ogóle zapomnę o 230V.

A BG czy BN mam od 3100 i już mało mi się opłaca kombinować ze sprzętem z Anglii za 2000  

IMO.

BGE to gazówka z grzałką. Czyli jesteś na kempingu z prądem to nie marnujesz gazu, a grzejesz prądem.

 

W PL BGE10 kosztuje około 4500, z UK 2x taniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:

BGE to gazówka z grzałką. Czyli jesteś na kempingu z prądem to nie marnujesz gazu, a grzejesz prądem.

Tak wiem. Tylko ja nie używam aktualnej elektrycznej, więc bez sensu mi dopłacać do grzałki ;) Nawet @danielpoz gdzieś napisał, że żałował, że kupił z grzałką.

A nawet jak na kempingu z 230V zużyję troszkę gazu, to chyba nie zbankrutuje ;) 

16 minut temu, jacek00 napisał:

W PL BGE10 kosztuje około 4500, z UK 2x taniej.

W przypadku BGE gra jest warta świeczki - w tą opcję bym poszedł :ok: Tym bardziej, że urządzenie jest sprawdzone i w trakcie gwarancji raczej mało rzeczy może ulec uszkodzeniu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 3.02.2022 o 16:48, lbuster napisał:

W przypadku BGE gra jest warta świeczki - w tą opcję bym poszedł :ok: Tym bardziej, że urządzenie jest sprawdzone i w trakcie gwarancji raczej mało rzeczy może ulec uszkodzeniu ;) 

Na ebay możńa kupić angielską trumę. Całkowity koszt z wysyłką do Polski i ze wszystkimi opłatami celnymi wynosi niecałe 500 funtów. Tu przykładowa oferta www.ebay.co.uk/itm/284572577696.

Ja zaryzykuję i kupię. Zobaczymy :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jacek00 napisał:

niecałe 500 funtów

No ale to już około 2800 i za kilka stówek drożej można mieć gazową w Polsce. Oczywiście jak Ci zależy na 230V to OK i wtedy jest różnica :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.