Skocz do zawartości

Uszkodzony naroznik przyczepy hobby


JoaZie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pomijając sprawy techniczne, warto przyjrzeć się dokumentom.  5 - 6 lat dla cepki to nieraz epoka. Jeżeli została świadomie sprzedana jako model '98, to czy nie powinna mieć "wady prawnej" ? Może tędy droga do rozmów ze sprzedającym ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarekvolvo napisał:

Pomijając sprawy techniczne, warto przyjrzeć się dokumentom.  5 - 6 lat dla cepki to nieraz epoka. Jeżeli została świadomie sprzedana jako model '98, to czy nie powinna mieć "wady prawnej" ? Może tędy droga do rozmów ze sprzedającym ?? 

Oczywiście, że ma wadę prawną i to istotną. Pytanie skąd się wziął ten rocznik 1998? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli ma wadę prawną i transakcja stała by się nie ważna to koszt naprawy zniszczeń które spowodował kupujący może przekroczyć kwotę ceny przyczepy podczas zakupu .  Ja jednak skupił bym się na oglądnięciu wcześniej , ocenie kosztów i wtedy decyzja co robić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leszek napisał:

Nawet jeżeli ma wadę prawną i transakcja stała by się nie ważna to koszt naprawy zniszczeń które spowodował kupujący może przekroczyć kwotę ceny przyczepy podczas zakupu .  Ja jednak skupił bym się na oglądnięciu wcześniej , ocenie kosztów i wtedy decyzja co robić . 

O zwrocie nawet nie myślę ;(

 Ale spoglądałbym w kierunku "znacznego obniżenia ceny"...

3 godziny temu, jacek00 napisał:

skąd się wziął ten rocznik 1998?

Aby to nie jest magiczne "180 tysięcy kilometrów przebiegu" ??? Taki "chłyt majketindody" ?

 Może kwity od budki, której dawno już nie ma - ale "typ" się zgadzał ..? Przyjdzie klient i qupi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie jest wielkim sekretem - może uchylisz tajemnicy i podasz - choć w przybliżeniu - cenę zakupu tej cepki.  Dywagujemu tu o naprawach, ewentualnych zwrotach, badaniach itp.  Jednak wszystko zależy od opłacalności przedsięwzięcia, by nie ugrzęznąć w kosztach i czasie potrzebnym na remont. Bo jedno jest pewne - spotkasz się z krańcowo odmiennymi opiniami - " Eeetam, Pani, sie weźmie wkręty gipsowe, kontowniki , sylikon i git bedzie" aż do "Niestety, ale do prawdziwej naprawy trzeba zrobić to, to i tamto - a kosztować będzie tyle a tyle." I niestety, rozsądek wskazuje, by skłaniać się bardziej ku tej drugiej opcji.. ;( Bo - znów "niestety ' - wszyscy tu jesteśmy przeciwni "druciarstwu" i robieniu na " Potrzymaj mi piwo" - jednak z prostej przyczyny. Te konstrukcje nie wybaczają błędów, partanina mści się gwałtownie i boleśnie, zwykle paskudnie waląc po kieszeni lub - w przypadku grzyba i pleśni  -  na zdrowiu.. . 

 Zdaję sobie sprawę, że zaistniała sytuacja jest niezwykle dla Ciebie przykra - no, padło, coś, czego sie nie spodziewałaś - ale jest szansa na wyjście z tego w miarę obronną ręką i cieszenie się w przyszłości radością karawaningu. Z reszta znasz już ten "stan" :)

 Trzym sie i walcz :) :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam uszkodzoną podłogę z tyłu przyczepy i podpory wykręcone na max-a. Tylnia belka podłogi do której są przykręcone podpory i tylnia ściana nie ma sztywnego połączenia z podłogą ( albo belki już częściowo nie ma ). Pozdrawiam Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, mam już fachowca, który wszystko ogarnie. Przyczepa jest leciwa bo 91 a nie 98 rocznik /nie wiem skąd mi się to wzięło ?/ ale ogolnie w bardzo dobtym stanie. Zdam relację z naprawy i może mój przypadek uchroni kogoś przed takimi błędami. Jeszcze raz dzięki, super pomocne forum, pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.