Skocz do zawartości

Jak zachowujesz się na kempingu?


weekendowyTurysta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Widzę, że osób decydujących się pisać o swojej nietolerancji dla "buractwa" na polach namiotowych jest więcej, to bardzo dobrze.

"weekendowyTurysto" - uważam że bardzo dobrze zrobiłeś opisując nieodpowiedzialne zachowanie członków forum.

Przynależność do jakiejkolwiek społeczności (a były to osoby związane z forum "Karawaning.pl) zobowiązuje szczególnie do odpowiedniego zachowania na polach namiotowych i kempingach.

Odpowiadam w tym temacie, ponieważ sam spotkałem się z takim zachowaniem niejednokrotnie, i wiem jak jest to uciążliwe, jedną z moich "przygód" dość szczegółowo opisałem dwa lata temu prowokacyjnie nadając tytuł tematowi - "Dlaczego nie nalepię na swoim zestawie nalepki karawaning.pl"

I choć uważam że publiczne napiętnowanie takich przypadków raczej w 100 procentach nie wyeliminuje "buractwa", to jednak może jeden czy drugi opisany imprezowicz następnym razem się zastanowi, czy wszyscy na polu chcą słuchać jego muzyki.

Wiem też, że zaraz odezwą się adwokaci którzy będą dochodzić czy było to o godz. 23.00 czy też o 23.15, czy hałas był o natężeniu 55 czy 60 dB, czy na polu był regulamin, itd.

Powtórzę - na wszelkie przejawy nieodpowiedniego zachowania trzeba reagować, i dlatego "weekendowyTurysto" dziękuję w swoim imieniu że poruszyłeś tę kwestię. 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie reakcja ludzi, którzy zaciekle bronią swojego samozwańczego prawa do zakłócania odpoczynku innym z równym zapałem co Amerykanie prawa do posiadania broni. Rozumiem pojedynczą imprezę nawet do późna, ale bez muzyki i bez wrzasków. I nie rozumiem ludzi, którzy na kempingu nie potrafią się obejść bez muzyki (jakiegokolwiek gatunku) grającej od rana do wieczora na tyle głośno że wszyscy dookoła zmuszani są do słuchania tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekzoo napisał:

To jak z kretem na ogródku, jedyna skuteczna metoda to się z nim zaprzyjaźnić :-]

Kretołap target zamyka przyjaźń na zawsze. Nie stosuj na ludziach.

Niestety poruszony poraz kolejny poważny problem sprowadzono do parteru. Każdy z nas ma radio, jak chce posłuchać muzyki to ją sobie puści. Nie trzeba puszczać dla wszystkich swojej...

To samo płynna rozpałka do grilla, najlepiej pół litra na rozpalenie i pół litra w trakcie - na dymienie. Takich agentów spotkałem. Później powrót do domu i fotka na fejsa jak to było super na campingu, jakie to teraz modne.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kierunek - troll, prowokacja - ale całkiem możliwe, że historia powtórzyła się w tym samym miejscu co poprzednio, a tamta nie była wyssana z palca i wywołała do tablicy konkretne osoby. Nie przesądzam, kto wtedy miał rację, bo dyskusja była ostra, podzielona na dwa obozy i doprowadziła do zamknięcia tematu (co możliwe, że spotka także i tą dyskusję), ale uważam, że potrzebne jest czasem rozmawianie o tym, bo rzeczywiście utrudnianie wypoczynku innym jest problemem istotnym, a jeśli (powtarzam "jeśli", bo nie wiem jak jest na prawdę) jest to legalizowane przez właściciela, to dobrze byłoby wiedzieć, że na tym konkretnym kempingu trzeba się z tym liczyć i ewentualnie należy go omijać. A jeśli są tam organizowane jakieś spotkania/zloty czy inne tematyczne imprezy, to też fajnie byłoby, gdyby właściciel umieszczał o tym informację, żeby było z góry wiadomym, żeby się tam w ten czas nie pchać. A może tak było/jest?

A z kretem to ja zaprzyjaźniłem się w ten sposób, że od września jest z nami mały terrier - już zapomniałem o krecie:D Oczywiście psa nie kupiłem tylko po to, żeby poznać go z kretem:D No i pewnie są tańsze i mniej kłopotliwe sposoby walki z kretem... I nie piszę o tym przez analogię do tematu - że niby pies załatwia sprawę... Jeśli już to musiałby być trochę większy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Po co karmicie trola który jest klonem lub to poprostu jakaś gimbaza. Zwykły pieniacz i prowokator?

No chyba że to taka zabawa w sezonie ogórkowym ?

Daniel , z całym szacunkiem dla Twojej osoby bo nie znając Ciebie osobiście czegoś nie rozumiem . Zawsze pisałeś merytorycznie i do rzeczy gdzie fajnie było pogadać . Teraz jakoś nie łapie tego co czytam. Nie rozumiem ,że nazwałeś autora wątku trolem !! itd. Przecież poruszył wg mnie bardzo waży temat o kulturze Polaków w takich miejscach. Moim zdaniem bardzo dobrze ,że tak zrobił a że zmienił nick na tą okazję to widocznie miał powód. Jak postąpi dalej wie tylko On sam .

Wcześniej też był taki temat ,który napisał Waldek .Znając Waldka osobiście kupę lat wiem ,że opisał prawdę co jego załogę  spotkało z " kumplami" z forum  k.pl.

Moim zdaniem takie zachowania na kempingach trzeba napiętnować  i mówić stanowcze NIE . Nic i  nikogo nie usprawiedliwia takie zachowanie .Do odpoczynku w ciszy i spokoju ma  prawo każdy tam przebywający.  Waldek jak zwrócił uwagę na głośnie zachowanie to usłyszał od 'damy " ,że nie ma takiej opcji. Noż kuźwa co to jest ? Jaki poziom kultury Ona posiada  ? pozostawię bez komentarza.

Daniel chciałbym abyś nie przyjął ataku z mojej strony na Twoją osobę bo napisanie tego nie było tego celem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku?

Nazwałem tak bo tym właśnie pachnie ten temat. Autor sam napisał że zakłada konto tylko żeby napisać o tej sprawie pod przykrywką nowego nika. 

Dla mnie zupelnie niewiargodna postać ale inni mogą w to wierzyć. Nie odnoszę się też do istoty sprawy/problemu z tego samego powodu. 

PS Temat jest HydePark więc możemy pisać z przymrużeniem oka jak i merytoryczność nie musi być 100procentowa?

Pozdrawiam ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, danielpoz napisał:

Marku?

Nazwałem tak bo tym właśnie pachnie ten temat. Autor sam napisał że zakłada konto tylko żeby napisać o tej sprawie pod przykrywką nowego nika. 

Dla mnie zupelnie niewiargodna postać ale inni mogą w to wierzyć. Nie odnoszę się też do istoty sprawy/problemu z tego samego powodu. 

PS Temat jest HydePark więc możemy pisać z przymrużeniem oka jak i merytoryczność nie musi być 100procentowa?

Pozdrawiam ?

 

Gorzej, że problem jest 100%  poważny jak nie w tym to innym miejscu. Z logo czy bez logo, to co dzieje się czasem na campingach skutecznie zniechęca do wyjazdu. Aktualnie poszukuje miejsca na wyjazd na najbliższy dłuższy weekend i kombinuję jaki rejon wybrać na końcu Polski Z-et aby na campingu być samemu lub w dużej odległości od imprezowiczów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Cezarr napisał:

Jednak osoba może mieć jedno konto, tak więc temat do :kosz:

Punkty 4 regulaminu.

Serio? Uważasz że takiego tematu być nie powinno? Do szału mnie doprowadza jak niektórzy (nieważne czy z logo czy bez) nie pozwalają spać w nocy. Niestety w naszym kraju to raczej norma a nie wyjątek. Sprawa jest poważna i uważam że temat jest jak najbardziej potrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dudek_t napisał:

Serio? Uważasz że takiego tematu być nie powinno? Do szału mnie doprowadza jak niektórzy (nieważne czy z logo czy bez) nie pozwalają spać w nocy. Niestety w naszym kraju to raczej norma a nie wyjątek. Sprawa jest poważna i uważam że temat jest jak najbardziej potrzebny. 

nie ma tematu, przecież punkt regulaminu złamany, nic się nie wydarzyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dudek_t napisał:

Serio? Uważasz że takiego tematu być nie powinno? Do szału mnie doprowadza jak niektórzy (nieważne czy z logo czy bez) nie pozwalają spać w nocy. Niestety w naszym kraju to raczej norma a nie wyjątek. Sprawa jest poważna i uważam że temat jest jak najbardziej potrzebny. 

Temat powinien być założony bez zakładania fikcyjnych kont. Ja np. nie boję się komuś wygarnąć i w dodatku zasłaniać się fikcyjnym kontem. Jak gość ma jaja to niech pisze ze swojego prawdziwego konto, a tak to dla mnie jest zwykłe tchórzostwo albo pisanie nieprawdy. Dziękuję tyle ode mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie postrzegam tego jako tchórzostwa tylko jako poruszenie tematu ogólne, bez wskazywania palcem. Skoro wielu się to jednak nie podoba to faktycznie, niech Turysta poda nazwę pola, zdjęcie/modele przyczep itp. Nie każdy musi mieć jaja i wystawiać naprężoną klatę, niektórzy na kempingu chcą zwyczajnie wypocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna dla mnie jest taka sytuacja. Taki przykład z życia. W porze zimowej jeździmy do Sandra SPA . Pokoje ,restauracja ,basen itd. i jakoś nikt w porze wieczorowej czy ciszy nocnej nie robi baletów i drze ryja ,że tak powiem. Można ? można.

Kolejny przykład pole kempingowe z hotelem gdzie też są pokoje i restauracja .Na pokojach cisza nocna obowiązuje do bólu, cisza jak makiem zasiał  i jest przestrzegana ale już na polu kilkadziesiąt metrów dalej  inny świat . Patologia nocna na całego ,przeważnie w weekendy.Tam  to można bo to jest pole !!! tak mi właściciel próbował wytłumaczyć . Dialog miedzy nami trochę trwał .Pytałem go  czy ci wszyscy odpoczywający na polu nie mają prawa do wypoczynku ,czy to ,że mieszkają w budach są innego gorszego sortu itd.  Nie dogadałem się .Tu widocznie kasa była ważniejsza od zadowolenia gości tam przebywających.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.