Skocz do zawartości

Jak zachowujesz się na kempingu?


weekendowyTurysta

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Voku napisał:

To ten kemping co rok temu była afera? 

Na razie to nic nie wiadomo ale wtedy też podobnie to wyglądało tzn. założone nowe konto w celu obsmarowania głośnego zachowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hippis napisał:

Szkoda, że takie tematy w ogóle trzeba poruszać.

Takich nocnych imprezowiczów na kempingach w PL jest dużo i nie tylko z logiem karawaning. To co ja w tamtym roku przeżyłem jednej nocy to nawet nie chce mi się pisać. Byli to ludzie z namiotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było podejść i zwrócić uwagę... A nie wylewać żale na forum :) zwyczajna rozmowa dużo potrafi zdziałać. Ja też powoli "dziadzieję" i na trzeźwo zaczyna mi przeszkadzać głośna muzyka i darcie "mordy", wtedy idę do takiej ekipy piję z nimi i juz nic mi nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, muflonpl napisał:

Trzeba było podejść i zwrócić uwagę... A nie wylewać żale na forum :) zwyczajna rozmowa dużo potrafi zdziałać. Ja też powoli "dziadzieję" i na trzeźwo zaczyna mi przeszkadzać głośna muzyka i darcie "mordy", wtedy idę do takiej ekipy piję z nimi i juz nic mi nie przeszkadza. 

Być może mój komentarz był niejasny - rozmawiałem i prosiłem o spokój, bezskutecznie

2 godziny temu, weekendowyTurysta napisał:

Prośby, zwrócenia uwagi właścicielowi obiektu nie przyniosły żadnego rezultatu

Jeśli będzie trzeba to mogę napisać o dokładnie jakie pole chodzi - myślę, że się nikt nie obrazi. Chciałem poruszyć kwestię spokoju na kempingach w Polsce, za granicą mi się to nie zdarzyło.

 

25 minut temu, Tomii napisał:

Na razie to nic nie wiadomo ale wtedy też podobnie to wyglądało tzn. założone nowe konto w celu obsmarowania głośnego zachowania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za miejsce ale na normalnym kempingu obowiązuje regulamin. Zakłócanie ciszy nocnej jest niedopuszczalne. 

Oby było co raz mniej takich miejsc w Polsce. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem zachowanie rodaków na zagranicznych kempingach, to było mega lipne, już nawet nie będę pisał jakie widniały tablice, pokryło się to z tymi które zobaczyłem u nas gdy widziałem trzode w Polsce. Zachowanie rodaków to smutny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie z powodu braku ciszy w nocy zraziłem się trochę do kempingów i w tym roku będę mocno próbował dzikich, samotnych postojów. W zeszłym roku nie był to nawet hałas od imprezy tylko puszczanie sobie przez sąsiadów muzyczki do późna w nocy. Mimo, że nie była ona głośna, jednak nie dało się spać. To jest frustrujące.

Uważam, że brak ciszy w nocy jest jednym z największych bolączek kempingów.

Edytowane przez Kombinator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste są właściwe zasady współżycia społecznego  nie tylko karawaningowego i takie zachowania jak opisane nie powinny mieć miejsca
Logo czy flaga nie jest żadnym dowodem - żaden problem je zrobić czy to w postaci naklejki czy flagi
Pisanie epopeji pod zmienionym nickiem - jest dla mnie żałosne i  śmieszne - założyciel wątku sam podważa swoja wiarygodność
Jako user nie widzę danych o IP  może też autor pisze z innego niż zwykle  
Dla mnie nic nie znaczący  watek - nie bronie imprezowiczów na kempingach  ale jeśli krytykujemy czy ganimy kogoś podając takie czy inne fakty  oraz piszemy apele to wypadałoby się podpisać - to żałosne coś  przypomina mi  styl z cyklu "ja jedynie prawomyślny zbawca ludu uprzejmie donoszę...."
Cóz miał zatem dać ten pseudonim literacki @weekendowyTurysta i czemu zabrakło odwagi skrytykować naganne zachowania pod własnym nickiem ?

3 godziny temu, weekendowyTurysta napisał:

Prośby, zwrócenia uwagi właścicielowi obiektu nie przyniosły żadnego rezultatu

Tu należałoby mieć też główne pretensje - znam specyfikę kempingu od strony właściciela opisywałem już to na tym forum - to właściciel jest w obowiązku zapewnić swoim gościom spokój i przestrzeganie regulaminu obiektu oraz zachowania ciszy nocnej

3 godziny temu, weekendowyTurysta napisał:

zachęcam do przeczytania regulaminu idealnego turysty stworzonego przez naszego kolegę - Robina, przeszło 13 lat temu

 Nie kwestionuję sensowności owego "kodeksu" jako całości bo zasady są ok i godne na pewno stosowania ale niektóre jego punkty jednak sa dla mnie nielogiczne

 

3 godziny temu, weekendowyTurysta napisał:

Czynimy to krótkim „halo” do którego zawsze ale to zawsze przyklejamy uśmiech

- czemuż to np "halo" a nie "dzień dobry " ?    moda na europejskość ?

3 godziny temu, weekendowyTurysta napisał:

Okres czasu od godz.22.00 do 7-mej rano jest na wszystkich kempingach świętością

- te godziny określa regulamin kempingu - jeśli go nie ma to są to godziny 22-6

3 godziny temu, weekendowyTurysta napisał:

Jednak do tradycji takich miejsc (kempingi,pola namiotowe itp.) należą wieczorne spotkania przy ognisku,gdzie się śpiewa i gra na instrumentach .Bezwzględnie taką imprezę należy zakończyć przed północą

- czyż głośny śpiew do północy nie jest zakłóceniem ciszy nocnej ?  czy palenie ogniska usprawiedliwia to zakłócenie ?   czy bez ogniska też można grac i śpiewać do północy ?   jak się ma owa północ do wspominanej świętej 22-giej ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, smok_wawelski napisał:

 piszemy apele to wypadałoby się podpisać - to żałosne coś  przypomina mi dawny styl z cyklu ja zbawca ludu uprzejmie donoszę

Nie rozumiem - mój apel stałby się przez to bardziej prawdziwy? Problem jest namacalny, czego potwierdzenie znajdziesz wśród nowych komentarzy. To, czy piszę ze swojego oryginalnego konta czy nowego absolutnie nie wyklucza istnienia problemu. Nie wiem też jakie "donosicielstwo" masz na myśli, skoro nie podałem konkretnego miejsca, nicków, tablic rejestracyjnych czy modeli i kolorów samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jesteś dla mnie kompletnie niewiarygodny jak napisałem i uważam że poważny człowiek powinien mieć odwagę napisać taki post pod swoim nickiem a nie jako anonim - to po prostu jest tchórzliwe a Twoje uzasadnienia kompletnie mnie nie przekonują
Mój zwrot  "uprzejmie donoszę" - należy rozumieć  donoszę na forum jako anonim nie pokazując twarzy i tylko tak należy to rozumieć , nie należy doszukiwać się tu innych czy obraźliwych rzeczy a moja krytyka dotyczy formy a nie treści.
Piszesz jako anonim - czyżbyś wstydził sie swoich poglądów i opinii ?

Cytat

skoro nie podałem konkretnego miejsca, nicków,

Szkoda że nie podałeś - wg mnie powinieneś

 

a propos kont - patrz punkt 4. Regulaminu forum  

Cytat

4. Jedna osoba może mieć tylko jedno konto

 

1 godzinę temu, Tomii napisał:

wtedy też podobnie to wyglądało tzn. założone nowe konto w celu obsmarowania głośnego zachowania. 

dlatego to skrytykowałem -  chwalmy to co dobre, gańmy to co złe  róbmy to otwarcie  bo to nic złego a nie bądźmy dziecinni z jakimiś anonimami będąc na dodatek w sprzeczności z regulaminem forum 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, smok_wawelski said:

poważny człowiek powinien mieć odwagę napisać taki post pod swoim nickiem a nie jako anonim

Do wielu rzeczy trzeba w życiu dojrzeć. Również do tego, by mieć odwagę.

Kiedy byłam młodsza, mniej dojrzała bałam się głośno wygłaszać własne zdanie i własne postrzeganie świata. Dziś jest inaczej, bo to mi ma być ze mną dobrze :) 

Myślę, że  @weekendowyTurysta jest zwyczajnie młodszy wiekiem i doświadczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega miał problem czy jest pieniaczem. Nikt inny tego też nie wie.

Ale może najnormalniej boi się jakiś nawalonych osiłków. Czuł się źle, bezsilnie,  Właściciel kempingu nie pomógł. Może właśnie ten nienajlepszy sposób est jedynym jaki znalazł na poinformowanie nas o problemie. Dobrze aby jednak nazwa się pojawiła.

Złe zachowania trzeba napiętnować, ale jednak nie może być tak że ktoś raz głośno się zaśmieje, czy wiadomości głośniej posłucha, a na forum larum że "głośny chamski kemping".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że wyrok już zapadł po jednej wypowiedzi. Brawo.

Też takich znam co im wszystko przeszkadza, oczywiście czasami jest to słuszne ale czasami to szukanie dziury w całym. Nikt tam nie był i nie widział zachowania drugiej strony, ale niektórzy już linczują tych co się tam bawili.

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.