Skocz do zawartości

Reanimacja Hobby


KAMAZ70

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki Andreas :ok: zderzaka chyba nie malowałeś? Bo ja w moim przypadku bym musiał a to się wiąże z odpowiednim przygotowaniem plastiku itd i byłem właśnie ciekaw jak z tym u ciebie było :-]

 

Przyjrzałem się dokładniej i jednak malowałeś zderzak no nie? miałeś czarny a jest w kolorze Kładłeś podkład do plastiku itd? skrzynie z przodu też malowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

malowałem zderzak i skrzynie!

zderzak w kolorze progów i drzwi a skrzynia na biało jak w oryginale.

pomalowałem wszystko nawet dach!

 

zderzak tylko zmatowałem i odtłuściłem, ale nie trzeba na niego jakiegoś elastyczniejszego lakieru.

 

bagażnik malowałem bo miałem popękany i musiałem go wzmocnić listwami PVC od środka oraz włókno szklane położyć na wszystkie pęknięcia i ubytki a potem szpachle.

najciężej było zrobić fakture w miejscach gdzie była szpachla ale po 1 warstwie lakieru w miejscu szpachli po naciskałem twardy pędzel by nadał fakture a potem pistoletem wszystko.

w bagażniku musiałem wymienic też płyte bo była już popękana i butla mogła by wypaść.

wczoraj jeszcze musiałem wyciągać okno lewe żeby je dodadkowo uszczelnić bo uszczelka już odmówiła posłuszeństwa.

 

ale ogólnie jestem zadowolony z efektu mojej pionierskiej pracy :ok:

nigdy wczesniej nie remontowałem przyczep no chyba że towarową z 77r bo tez takową posiadam.

 

wiadomo że to nie nowa przyczepa a jedynie odmalowana odszpachlowana ogólnie odświeżona i zakonserwowana mam nadzieje że do Warki dojedzie a może nawet dalej :-]

w lipcu chce sie wybrać na Ukraine, może nawet na Krym [ przez Mołdawie podobno najbliżej :)] ale to dopiero za parę miesięcy.

 

ważne że sie wyrobiłem w czasie i że pogoda była wymażona na remont i malowanie bo w dzień koło 25stC i żarówa cały tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a twoja skrzynia i zderzak były już kiedyś malowane czy był to surowy plastik? bo jak surowy to najlepiej byłoby chyba położyć specjalny podkład jak do zderzaków samochodowych bo inaczej z czasem może się łuszczyć i odpadać Znam to z autopsji bo robiłem już takie rzeczy ze zderzakami od samochodu i różnie to z trwałością bywało :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz malowałem zderzak ze 3 razy tzn. 3 warstwy pewnie za rok 2 lata bedzie miał odpryski ale mam tyle zapasu farby że sie poprawke strzeli i bedzie git.

 

wiesz przyczepka to nie samochód 3/5 razy w roku wyjedziesz a tak raczej stoi więc też nie ma się co przejmwać że cos sie złuszczy porysuje itp.

 

jedynie teraz do nowej palety kolorów mojej przyczepki nie pasuje stary przedsionek bo jest w barwach jak z przed remontu, ale nie można mieć wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.