Skocz do zawartości

Reanimacja Hobby


KAMAZ70

Rekomendowane odpowiedzi

oj piękny widok :ok: właśnie na taką zamierzam zmienić :ok: tylko w manualu i z navi :D ja moją mam po chipie na ok 140KMa twoją idzie wkręcić na coś koło 220KM Marzenie do realizacji :ok:

 

Oj nieładnie odchodzimy od tematu :ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

KAMAZ70 jak tam postępują prace? Zdziałałeś już coś?

 

Śeeeemanko

CEPKA PRAWIE ROZEBRANA :ok: ,Sklejka na podłogie i ściany zakupiona.Kleje tzn.sikabond,sikaflex 211i sikalastomer dotarły i czekają w pogotowiu :ok: Jak załapię troszeczkie czasu to czeka mie wielka wyprawa do zakładu stolarskiego w celu docięcia sklejki,noi pozostanie oczekiwanie :ok: na lepszą temperature i do dzieła :ok: Początek maja walka majstra z nowymi meblami,a potem tylko :biwak:

 

 

 

Pozdrawiam Jacek z załogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak myślałem ,wyjechałem dwa razy i miało być dwa tygodnie remonciku i dalej na wyjazdy.

Niestety wszystko mnie przerosło i dzięki ojcu bardzo dobry stolarz (tamtej epoki)udało się ukończyć pod koniec jesieni.

Jeszcze kosmetyka i łazienka i w maju na WARKE.

Nie wiem czy w stolarni tak sobie ci dotną sklejkę ,skosy kąty ,jeszcze musisz wiedzieć gdzie łączyć sklejkę aby zachować optymalną trwałość ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

koledzy mam pytanko bo ja chciałbym pomalować przyczepę z zewnątrz tylko nie wiem jaki rodzaj lakieru nadaje sie do takiej powierzchni?

poliuretanowy lakier czy np akrylowy?

u mnie w Hobby 400 powierzchnia jest perforowana takimi "bąbelkami" i tez myśle czy pistolet czy np wystarczy wałek?

może ktoś miał już doczynienia z doborem lakieru?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andreas ja myślałem że już masz wymalowaną budke? gdzieś w twoim wątku pisałeś że oddałeś do lakiernika, to pod koniec zeszłego roku było Coś nie wyszło czy jak? :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano nie wyszło :serducha:

Lakiernik zmył sie do Norvegii! za chlebem!

no i pozostało mi samemu pomalować budke.

już ją rozkleiłem z wszechobecnego silikonu - bo niemiaszek od którego ją kupiłem wymazał ją że była szczelna jak akwarium!

no i teraz bede brał sie za malowanie nawet byłem w salonie z przyczepami Hobby żeby dobrać odpowiedni odcień lakieru.

no ale nie wiem jakiego użyć.

gdybym użył samochodowego to musiał bym go zubożyć żeby mniał mniej utwardzacza

bo popęka ale tedy i koszta są kosmiczne.

wiec myśle o jakimś tańszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości lakieru to nie wiem.

Co do koloru to wybierz jakiś nietypowy dla przyczep.

Ja mam coś od seledynu czy zieleni i jak dla mnie się super prezentuje,białe się szybko brudzą :serducha:

Oczywiście wybór zależy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru to wybierz jakiś nietypowy dla przyczep

 

tu popieram :serducha: ale ja bym wybrał krzyżówke kolorów biało-niebiesko-grafitowy :bukiet: Widziałem taką budke i wygląda to super Nawet myślałem o przemalowaniu mojej skorupy ale stwierdziłem że gra nie warta świeczki i szkoda siana i roboty Pomyśle o tym jak kupie nowszą budke :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

gdybym użył samochodowego to musiał bym go zubożyć żeby mniał mniej utwardzacza

bo popęka ale tedy i koszta są kosmiczne.

wiec myśle o jakimś tańszym.

Lakier o którym Andreas piszesz to renowacja/ syntetyk. To już historia. Można go w sklepach jeszcze dostać ale z powodu niespełnienia norm unijnych i słabej jakości jest już "na wylocie".

Kup lakier poliuratanowy bądź akrylowy z utwardzaczem. Dodaj utwardzacza ile powinno się dodać ( z reguły jest to proporcja 2:1) i pomaluj. Na pewno nic nie popęka. Ważne żeby przyczepę dokładnie zmatowić i odtłuścić. Do matowania polecam włókninę ścierną zamiast papieru - włókna wejdą w nierówności blachy. Matujesz oczywiście na mokro. Zresztą jak pójdziesz do jakiejś mieszalni i zapytasz, to napewno coś Ci doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpachel tak nie bardzo jak już to spróbuj żywicą ale też 100% gwarancji nie będziesz miał :serducha: niestety na nie każdych tworzywach żywica dobrze się trzyma i na niektórych odchodzi płatami po czasie W każdym razie dobrze przygotuj powierzchnie i może się akurat w twoim przypadku uda :ok: trzymam kciuki :bukiet: Ja mam pęknięcie na skrzynce i nakleiłem sobie zakaz zbliżania się z ogniem Trwałe rozwiązanie bo nie odchodzi nic się z tym nie dzieje i nic pod nim nie widać :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Hobby już zmatowana mam mały problem z wszechobecnym silikonem ale powoli ściągam te gluty silikonowe - może ktoś zna jakiś srodek który rozpuszcza silikon?

 

Farbe kupiłem Renolak - farba renowacyjna [kiedyś wszyscy 126p tym malowali :-]]

farba podobno szybko schnąca odcień kość słoniowa....

 

mam nadzieję że zdąże przed Warką!?

 

ale chyba zawsze tak jest że jak chce sie tylko pomalować to wyłażą w między czasie inne miejsca wymagająće remontu.

zdemontowałem stolarke pod przednim oknem bo okazało sie że dostawała się woda i całą sklejke szlag trafił :piwko: ale już wymieniona i teraz przy dobrej pogodzie mam nadzieję że do 20tego bedzie wszystko gotowe!

 

mam pytanie czy ktoś wie gdzie można kupić ściągnąć logo przyczepy Hobby stara naklejka musiała zostać utylizowana bo trzeba było matowac powierzchnię

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś zna jakiś srodek który rozpuszcza silikon?

 

jeśli chcesz zmyć reszte świeżego sylikonu to użyj octu lub spirytusu :-] a czy na stary zaschniety to działa to niewiem :piwko: a raczej nie pamiętam bo kiedyś czymś zmywałem gluty sylikonowe ale nie pamiętam jakich moich wynalazków do tego używałem :ok: postaram się przypomnieć ale nie obiecuje że się uda :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.