Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dyszel - jaki kupić ?


and123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...
  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odkopie temat. Chciałbym zamontować bagażnik rowerowy na dyszlu mojej Adrii. Z tym, mam wrażenie, że ma ona wyjątkowo mało miejsca na dyszlu. odległość miedzy ramionami ramy a bakistą to zaledwie 38cm.

20180930_150007_1.thumb.jpg.b88abfa725d621225045d93c14c9b49c.jpg

Narazie typuje taki bagażnik https://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-fiamma-na-dyszel-pod-2-rowery-i7072325101.html

Jak widać ma on głębokość 33 cm, więc z nieduża tolerancja wejdzie, ale czy w takiej sytuacji będzie szansa dostać się do bakisty przy założonych rowerach? Na zdjęciach poglądowych aukcji widać, że tez jest ciasno między bagażnikiem a bakistą, więc może jednak da się te zamontowane rowery na tyle odchylić by móc dostać się do bakisty. Inna sprawa, zę chciałbym tam jeszcze zmieścić jedną dodatkowa rynienkę na rower dziecka. Nie wiem czy to się uda ale to już wyjdzie w praniu. Jeśli się nie uda zmieścić tej dodatkowej rynienki to trudno.

Kolejna sprawa to czy przy tak zamontowanym bagażniku nie ma ryzyka uszkodzenia rowerów i klapy/zderzeka samochodu przy bardzo dużych skrętach przyczepą. Ostatnio jak zawracałem z inna przyczepką to samochód tak sie "złamał", ze aż wyszedłem zobaczyć czy rama nie dojdzie do zderzaka i odległość między ramą i zderzakiem była ok 2cm. Nie wiem czy jak bym dalej jechał na takim skręcie to by doszła czy nie bo od razu zmniejszyłem skręt. gdybym miał w tym miejscu roweru to zapewne by się spotkały z klapą samochodu. Jakei macie doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bagażnik się nie składa przy założonych rowerach. W ogóle jest on bardzo niewygodny. Tzn montaż rowerów jest upierdliwy, a samo ramię nie składa się na płasko, wiec raczej bakisty nie otworzysz.

U mnie też jest mało miejsca a do tego bakistę mam ogromną.

Finalnie kupiłem taki bagażnik https://goliat.com.pl/bagaznik-fiamma-carry-bike-caravan-xl-a-pro-200-na,3,5221,4205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to na codzień nie mam potrzeby składania bo moja bakista otwiera się do góry. Jak wymieniam butlę albo wyjmuje koło zapasowe to składam bagażnik.

Jest jedna różnica - przy szerokości przyczepy 250 cm jest inna długość dyszla aniżeli przy 230. 

Cosik3 - nie mam problemów z manewrowaniem / łamaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bagażnik kładzie się tak, że spokojnie da się klapę otworzyć - a zawiasy ma u góry.

Oczywiście, przy cofaniu trzeba uważać i nie powiem, że da się złamać zestaw tak jak bez bagażnika. Jednak min 80% pełnego złamania zestawu wchodzi w grę. Osobiście mało cofam, na campingach mover, w trasie to przeważnie jak mnie ktoś zastawi czy przy tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy przyczepę z jakimś starszym modelem Fiammy, ale zamocowany jest na stałe do dyszla, zatem bez możliwości odchylenia. Gdybym miał sam kupować to NIGDY takiego! Ponadto wydaje mi się że to jakaś przeróbka własnym sumptem - przynajmniej tak wyglądają mocowania.

Sprowadza się to do tego, że nawet z klapą otwieraną pionowo (jak luk w autobusach), jest na tyle mało miejsca, że muszę demontować pedał roweru od strony bakisty, bo inaczej nie otworzę włazu. Do sięgnięcia czegoś małego czy odkręcenia butli wystarczy, ale z wyciągnięciem zbiornika na szarówkę czy klinami jest już problem...

A co do łamania zestawu przy cofaniu, to u nas szacuję max 60% pełnego wychylenia - bo rowery też daleko wystają poza rynny kołami (punkt podparcia koła w obu przypadkach wychodzi na samym końcu rynien). Dość mocno utrudnia to manewrowanie w ograniczonym terenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi, ale wygląda na to, że moje obawy nie są bezpodstawne - mam taki wjazd/wyjazd z posesji, że na raz się nie złamię. Czyli muszę poprzestać na obecnym przewożeniu rowerów albo zrobić makietę bagażnika z tektury i zobaczyć czy się zmieści

Edytowane przez cosik3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, cosik3 napisał:

Dzięki za wypowiedzi, ale wygląda na to, że moje obawy nie są bezpodstawne - mam taki wjazd/wyjazd z posesji, że na raz się nie złamię. Czyli muszę poprzestać na obecnym przewożeniu rowerów albo zrobić makietę bagażnika z tektury i zobaczyć czy się zmieści

Zawsze możesz rowery montować po wyjeździe/wjeździe. Na tą Fiammę co mam to rowery się montuje w jedną chwilę. Na tą Fiammę co pokazałeś w pierwszym linku to była mordęga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.