Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dyszel - jaki kupić ?


and123

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na kupnie takowego na 2 rowery. Czym się różnią te za 350 zł od tych za jeden tysiąc.

Czy tam gdzie jest napisane, że bagażnik pochyla się i umożliwia otwarcie pokrywy przedniej, oznacza, że można go pochylać z przypiętymi rowerami ?

Są jakieś czujne patenty, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie ?

Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

że można go pochylać z przypiętymi rowerami ?

 

Mam taki na dyszlu i można. Mam Fiamme taką jak ta:

 

http://allegro.pl/item567985395_fiamma_bagaznik_na_dwa_rowery_xl_a.html

 

Za wygodny dostęp i tak nie jest do schowka, ale wszystko ostatecznie da się wygrzebać i wyciągnąć (łącznie z butlą 11kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and123, różnica w cenie to napewno jaki producent i czy są stałe czy uchylane.Znalazłem nawet uchylany na 3 rowery.

J jeszcze jedna uwaga odnośnie montażu tego bagażnika.Jeżeli masz u siebie zabudowany dyszel to trzeba sprawdzić czy jest możliwość montażu na tą obudowe.

post-72341-imported-08a9ddbc-eebe-4915-a581-935aaf1a97b6_thumb.jpg

post-72341-imported-a8d937ac-f452-4b7e-b0b8-9dbd0ec74ff5_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie poszukałem troszeczke i wynika z tego ,że można zamontować bagażnik na osłone dyszla.

Oto foty ,ale wiadomo przed kupnem lepiej się upewnić.

post-72374-imported-a3c762d4-b7a2-4f61-be26-7e5f7a609594_thumb.jpg

post-72374-imported-011f0c2b-8399-47f6-8205-d4999e44e7cd_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie poszukałem troszeczke i wynika z tego ,że można zamontować bagażnik na osłone dyszla.

 

 

Cztli to kwestia precyzyjnego przewiercenia osłony przy dyszlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy,cieszy wuja-rozumiem że jest to kwestia zrobienia otworów pod cybanty tego bagażnika.Wydaje mi się że posiadanie rowerów na campingu to super sprawa,można skoczyć do sklepu po doping,albo objechać okolicę.Nie mam zaufania do bagażników z tyłu przyczepy tzn.pomysł dobry ale jak zacząłbym wiercić i przykręcać ten bagażnik to by się okazało po przyjeździe do celu że rowery wsiąkły razem z uchwytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że można go pochylać z przypiętymi rowerami ?

 

Mam taki na dyszlu i można. Mam Fiamme taką jak ta:

 

http://allegro.pl/item567985395_fiamma_bagaznik_na_dwa_rowery_xl_a.html

 

Za wygodny dostęp i tak nie jest do schowka, ale wszystko ostatecznie da się wygrzebać i wyciągnąć (łącznie z butlą 11kg).

 

Szary11 jak Ty dostajesz się do tego kufra? Chyba masz bardzo długi dyszel w przyczepie. Mam dokładnie taki sam bagażnik na "pełnoletnim" Hobby i dostęp do kufra jest praktycznie niemożliwy. Rowerów, jeżeli są dobrze przypięte, nie da się ruszyć. Pokrywę kufra można uchylić na ok 10 cm.

 

Ten model bagażnika oceniam ogólnie bardzo dobrze. Przy odrobinie zdolności do majsterkowania można go spokojnie przerobić na uchylny.

 

Bagażnik z tyłu, czy na dyszlu?

Na dyszlu proste i pewne mocowanie, ale niestety dodatkowe problemy przy wyważaniu przyczepy.

 

Aktualnie zmieniłem "budkę' i mam nietypowo badzo krótki dyszel na którym nie zmieści mi się bagażnik. Muszę go założyć z tyłu i nie jestem z tego powodu zadowolony głównie ze względu na problemy techniczne z jego montażem.

 

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zmieniłem "budkę' i mam nietypowo badzo krótki dyszel na którym nie zmieści mi się bagażnik. Muszę go założyć z tyłu i nie jestem z tego powodu zadowolony głównie ze względu na problemy techniczne z jego montażem.

A czy nie lepiej zaopatrzyć się w bagażnik dachowy na auto i w ten sposób transportować rowery?

Dodatkowym atutem jest w tym przypadku możliwosc pozostawienia przyczepy i podjechania z rowerami w ciekawszy rejon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej zaopatrzyć się w bagażnik dachowy na auto i w ten sposób transportować rowery?

Dodatkowym atutem jest w tym przypadku możliwosc pozostawienia przyczepy i podjechania z rowerami w ciekawszy rejon.

 

Niestety na dach wrzucam "trumnę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.