Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dyszel - jaki kupić ?


and123

Rekomendowane odpowiedzi

Zawartość "trumny" to wędki, zanęty, podbieraki... :ok:

Ten temat jest dla mnie obcy...

Ale drążąc temat dalej to może tak jakoś razem....Z jednej strony trumna z drugiej rowerki?Oczywiscie zależy ile tych rowerków bo na moim dachy jadą 4 co eliminuje jakakolwiek trumnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale drążąc temat dalej to może tak jakoś razem....Z jednej strony trumna z drugiej rowerki?Oczywiscie zależy ile tych rowerków bo na moim dachy jadą 4 co eliminuje jakakolwiek trumnę

 

Myślałem i o tym... Wąska "trumna" i dwa rowery, powinno być ok.

No niestety to bardziej skomplikowane rozwiązanie, czyli tył przyczepy byłoby dla mnie najlepsze.

 

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja osobiście korzystam z takiego rozwiązania-z jednej strony dachu box, z drugiej dwa rowery. Aby było wygodniej, musiałem trochę zmodernizować belki - zastosowałem dłuższe. Trzeba tylko pamiętać o maksymalnym obciążeniu dachu - akurat u mnie to 75kg.

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zmieniłem "budkę' i mam nietypowo badzo krótki dyszel na którym nie zmieści mi się bagażnik. Muszę go założyć z tyłu i nie jestem z tego powodu zadowolony głównie ze względu na problemy techniczne z jego montażem.

A czy nie lepiej zaopatrzyć się w bagażnik dachowy na auto i w ten sposób transportować rowery?

Dodatkowym atutem jest w tym przypadku możliwosc pozostawienia przyczepy i podjechania z rowerami w ciekawszy rejon.

 

Tak jeździłem przez kilkanaście lat, aż mi się "rozklekotał" dachowy bagażnik rowerowy.

No i tak wydumałem "nadyszlowy".

Za:

- o wiele łatwiejsze mocowanie rowerów - dźwiganie męczy,

- możliwość zabezpieczenia ich pokrowcem,

- coś tam zapewne z oporem powietrza.

No i za kilkanaście kolejnych lat napiszę autorytatywnie co było lepsze :ok:

Ale zaraz, zaraz. Co to znaczy "pozostawienie przyczepy i pojechanie z rowerami ......" ?

Taka wypowiedź to skandal. Niegodna tej listy !!! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i tu sie mylisz, bo zostawia sie przyczepe na kempingu i jedzie z rowerami na zwiedzanie ciekawych miejsc, np. na poligon w Bornem - Sulinowie, a przyczepa jako dom stoi spokojnie na kempingu w Czaplinku. :ok:

 

Pozdro, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadyszlowy

a jak wygląda sprawa bardzo mocnego skrętu , rowery nie będą za blisko pojazdu ?(czy w czasie ostrego skrętu rowery nie uszkodzą się o samochód ) :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz, zaraz. Co to znaczy "pozostawienie przyczepy i pojechanie z rowerami ......" ?

Taka wypowiedź to skandal. Niegodna tej listy !!! :ok:

A jeżeli w najbliższej okolicy juz wszystko objeździłes a coś ciekawego jest 50 km od kampingu na którym rzuciłeś kotwicę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i tu sie mylisz, bo zostawia sie przyczepe na kempingu i jedzie z rowerami na zwiedzanie ciekawych miejsc, np. na poligon w Bornem - Sulinowie, a przyczepa jako dom stoi spokojnie na kempingu w Czaplinku. :ok:

 

Pozdro, J.

Albo do Drahimia,Głęboczka czy tez na wieże widokową juz nie pamiętam gdzie.Ale okolica :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary11 jak Ty dostajesz się do tego kufra? Chyba masz bardzo długi dyszel w przyczepie

 

Starałem się wmiare blisko zaczepu zamontować i po odchyleniu rowerów klapę daje rady otworzyć na maxa do góry. W sumie to i nie mamm większego problemu przy manewrowniu, rowery są wmiare daleko od auta. Dyszel nie wydaje się zbyt długi, ale jest nieźle :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No niestety to bardziej skomplikowane rozwiązanie, czyli tył przyczepy byłoby dla mnie najlepsze.

 

ja miałem tak zamontowany bagażnik i nie byłem zadowolony, ciężko było wyważyć przyczepę, a jak na nierównościach zaczęła się już 'bujać' to nie było zbyt ciekawie. teraz wożę na dachu i jest ok. poza tym są w miarę czyste, bo przewożenie za przyczepą lub na dyszlu kończy się myciem i smarowaniem rowerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie trumna tylko "BOX" - jakoś tak mrocznie zabrzmiało :).

 

Na wycieczki z rowerami w inną okolicę może być taki jak na zdjęciu. Jeździłem z nim sporo i zdał egzamin. Nie szumi jak rynienki na dachu, założenie i zdjęcie na hak trwa poniżej minuty.

post-73690-imported-be3cca7b-1670-45f9-94f1-180885c481d5_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to bardziej skomplikowane rozwiązanie, czyli tył przyczepy byłoby dla mnie najlepsze.

 

ja miałem tak zamontowany bagażnik i nie byłem zadowolony, ciężko było wyważyć przyczepę, a jak na nierównościach zaczęła się już 'bujać' to nie było zbyt ciekawie. teraz wożę na dachu i jest ok. poza tym są w miarę czyste, bo przewożenie za przyczepą lub na dyszlu kończy się myciem i smarowaniem rowerów

 

Chyba zależy tutaj dużo o rodzaju przyczepy. Przy Hobby 400 miałem duże problemy z wyważeniem przyczepy z rowerami z przodu.

Widzę, że układ z rowerami na dachu samochodu jest dość popularny. Ja szukając sobie dodatkowych problemów :) znalazłem dwa. Jeden to wysokość zestawu samochód + rowery, 3 metry + ... parę centymetrów. Drugi to brak brak fabrycznego mocowania belek dachowych w samochodzie. Dociśnięte z dużą siłą odpowienio wyprofilowne mocowania belek do profili otworów drzwiowych to cała filozofia. Na tym "trumna", ups... BOX i 2 rowery... nie przekonuje mnie to.

Chyba trochę za dużo kombinuję... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.