Skocz do zawartości

Jazda z przyczepa w nocy...


Grigo10

Rekomendowane odpowiedzi

Rany! co się dzieje. Ciągle słyszę o rożnych dziwnych zachowaniach służb porządkowych. Pewne można nawet uwzględnić. Fakt; jazda z przyczepą w nocy może /nie dla wszystkich/ być pewnym utrudnieniem i może okazać się b.niebezpieczne.  Ale waga przyczep, czy też całego składu to trochę przesada. W latach 90-tych i po 2000 roku, kiedy jeździliśmy po całej Europie, nigdy nie sprawdzano nas. Zakaz był nocowania /opuszczone nożki przyczepu, brak wł.świateł/  na parkingach typowo postojowych. Raz jeden jadąc do Austrii ze Słowenii, sprawdzano czy faktycznie waga przyczepy jaka podana jest w dow.rej. jest taka. Potem okazało się dlacego o to pytano. Tak stromy i wąski wjazd po górę to był horror!!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cezarr napisał:

Głuchy słyszał, że ślepy widział, jak niemy mówił.

Kolega w zeszlym roku byl we Wloszech i widzial taki zakaz od 22 do 6 rano,dlatego pytam.Nie mam doswiadczenia dlatego zadalem to pytanie tu,a nie na forum wedkarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Grigo10 napisał:

Kolega w zeszlym roku byl we Wloszech i widzial taki zakaz od 22 do 6 rano,dlatego pytam.Nie mam doswiadczenia dlatego zadalem to pytanie tu,a nie na forum wedkarskim.

Masz racje wędkarze mogą nie mieć pojęcia , posznupałem i żadnych restrykcji tego typu nie znalazlem. Lece bo Ryba bierze...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Cezarr napisał:

No już się nie obrażaj :glasce:  ?

Nie obrażam się,ja po prostu naprawdę nie wiem.Lubię jeździć w nocy,dlatego pytam.Przeczytałem informacje dotyczące przepisów jazdy w poszczególnych krajach,między innymi ma tym forum i nie znalazłem zakazów.A tu kolega wyskakuje z tekstem o Włoszech...

10 minut temu, Cathay napisał:

@Grigo10

Może było jakieś lokalne ograniczenie. Jakieś uzdrowisko, jakaś specjalna strefa. Może jakaś szosa ze zniszczoną skrajnią i zakaz w nocy bo słabiej widać?

 

Faktycznie,ma to sens...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2020 o 12:41, Dioblik napisał:

Masz racje wędkarze mogą nie mieć pojęcia , posznupałem i żadnych restrykcji tego typu nie znalazlem. Lece bo Ryba bierze...:)

Nie to nie tak?,forum wędkarskie było drugim wyborem przy tym pytaniu.?Pełen szacun dla wędkarzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem takiego zakazu. Z całą pewnością nie obowiązuje w całym kraju. Co najwyżej naprawdę wyjątkowo i lokalnie. Nie masz się czym martwić, śmiało możesz jechać nocą tak jak lubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dudek_t napisał:

Nie spotkałem takiego zakazu. Z całą pewnością nie obowiązuje w całym kraju. Co najwyżej naprawdę wyjątkowo i lokalnie. Nie masz się czym martwić, śmiało możesz jechać nocą tak jak lubisz.

Dziękuję za odpowiedź.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,co do zakazu w IT.widzialem przed miejscowościami typowo turystycznymi,jak...Rimini,ale dla ciężarówek, chyba że w górach to miało by sens.a sam zakaz22do5 rana przeważnie dotyczył pod.7.5T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grigo10 napisał:

Dziękuję za odpowiedź.?

jedyne co spotkałem to zakaz dla przyczep w górach - ma to swój sens przy stromych /długich stromiznach ewentualnie tunelach

reszta ograniczeń to zazwyczaj ciężarowe po nocach

jeszcze sporo ograniczeń jest wjazdu z przyczepami/kamperami - ale to dla wyeliminowania dzikusowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chris_66 napisał:

jedyne co spotkałem to zakaz dla przyczep w górach - ma to swój sens przy stromych /długich stromiznach ewentualnie tunelach

reszta ograniczeń to zazwyczaj ciężarowe po nocach

jeszcze sporo ograniczeń jest wjazdu z przyczepami/kamperami - ale to dla wyeliminowania dzikusowania

Fajnie,jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za informacje.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.