Jump to content
Sign in to follow this  
damiannysa

Demontaż okna i klamki

Recommended Posts

damiannysa

Jak zdemontowac takie okno i jak ściągnąć klamki żebynic nie uszkodzić? 20200602_192537.thumb.jpg.073860e1d81fd7b06784280dd3a467d3.jpg20200602_202352.thumb.jpg.1bd5536b81515074527737efee7113a5.jpg

filipert

masz chyba tego typu okno co tutaj

zobacz i dopytuj

ed

Od wewnętrznej strony powinny na obudowie klamek być dostępne wkręty  wystarczy  je odkręcić. Tak z reguły są mocowane klamki. Do wysunięcia okna z listwy musisz odkręcić też ograniczniki otwarcia. Na stałej listwie po obu stronach na szerokości okna są wkręcone wkręty ograniczające ruchy okna na boki. Wykręć jeden z nich oraz nakładkę plastikową na końcu listwy i najlepiej z pomocą drugiej osoby delikatnie wysuń okno z listwy. Okno winno być uniesione przynajmniej do poziomu.

damiannysa
1 minutę temu, ed napisał:

Od wewnętrznej strony powinny na obudowie klamek być dostępne wkręty  wystarczy  je odkręcić. Tak z reguły są mocowane klamki. Do wysunięcia okna z listwy musisz odkręcić też ograniczniki otwarcia. Na stałej listwie po obu stronach na szerokości okna są wkręcone wkręty ograniczające ruchy okna na boki. Wykręć jeden z nich oraz nakładkę plastikową na końcu listwy i najlepiej z pomocą drugiej osoby delikatnie wysuń okno z listwy. Okno winno być uniesione przynajmniej do poziomu.

Niestety moja klamka nie ma zadnego wkręta😒

Adam Rogowski
4 minuty temu, damiannysa napisał:

Niestety moja klamka nie ma zadnego wkręta

Pokaż fotkę klamki...

Od wewnątrz

ed

Skoro tak to wyjmij okno bez demontażu klamek. Czyżby klamki były klejone, to raczej wykluczam - przeczą temu nakładki na zewnątrz szyby. Uszkodzenie/ułamanie klamki to dyskwalifikacja całego okna.  A może wkręty skręcające obudowę klamki  z nasadkami zewn. są zaślepione? Przypatrz się temu dokładnie.

Leon35
Posted (edited)

Nad klamkami to sam się zastanawiałem jak wyciągnąć bo z tego co widziałem to przesuwa się je w bok i powinny zejść. Co do okna to odkręcasz siłowniki od okna następnie popuszczasz blokadę na listwie i troszkę przesuwasz w bok. Potem okno na max do góry i wyjdzie z listwy. Okno ma taki profil przypominający haczyk i zahaczasz to na listwę przykręconą do cepy. te klamki to chyba takie coś https://center-camp.pl/pl/p/KLAMKA-OKNA-WSUWANA/4543

703749376b0d286441b13be29a13909a.jpg

Edited by Leon35 (see edit history)

nomadka

Może być nakładka przykrywająca wkręty. Kto jest producentem tych okien, jest jakaś informacja na ten temat?

damiannysa

Tak wyglada dokładnie ta klamka. Próbowałem na wszystkie strony wysunąć ale nie rusza się. Jakies pomysly?20200603_214232.thumb.jpg.5595b78cc8ef42e70543e74183b58660.jpg20200603_214222.thumb.jpg.80e2e0504300f0aebf7073e375c73979.jpg20200603_214239.thumb.jpg.ef2e7ebf7b19d13a931c6ad43215ec6b.jpg

Adam Rogowski
8 godzin temu, damiannysa napisał:

Próbowałem na wszystkie strony wysunąć ale nie rusza się.

Użyj większej siły, musi pójść. Według mnie wysuwa się w lewo

filipert
16 minut temu, Adam Rogowski napisał:

Użyj większej siły, musi pójść. Według mnie wysuwa się w lewo

Tutaj widać, że masz rację

xklamka_LI.jpg.d39ff4e94255ddf76397c95958b5414d.jpg

ale co to za zagłębienie? Czy to nie jakieś zabezpieczenie?

x2klamka_LI.jpg.361794dcb1e2748d2f1d9a962ef1d802.jpg

reflexes

Dokładnie. Ostatnio to robiłem. W te otworki wciśnij jakiś mały wkrętak, gwózdka czy coś innego. Tam jest zabezpieczenie żeby klamka się nie wysuwała.