Jump to content
ArturA

Ford C-Max Grand 115KM Diesel

Recommended Posts

ArturA

Cześć,

Przeglądam forum już dość długo, ale jako że nie znalazłem odpowiedzi, to jednak zadam pytanie.

Aktualnie mam Forda C-MAX Grand 115KM w Dieslu (1,6 cm3, 85kW), a w przyszłym roku lub za dwa lata (jak dzieciaki podrosną) mam zamiar wejść w karawaning - na razie zestaw Ford + przyczepka.
Sprawdziłem parę razy DMC i z hamulcem powinienem szukać przyczepki do max 1200kg (w/g wyliczeń i dowodu). Mam jednak wątpliwość, czy taka moc da radę? 4 osoby - dwójka dorosłych + dwójka dzieci, do tego holownik (DMC 2200 kg) i cepka (DMC max 1200kg). Ktoś jeździł z takim zestawem? Da się wjechać pod górkę? Nie będzie problemów w trasie?

Dzięki
Artur

jacek00
35 minut temu, ArturA napisał:

Cześć,

Przeglądam forum już dość długo, ale jako że nie znalazłem odpowiedzi, to jednak zadam pytanie.

Aktualnie mam Forda C-MAX Grand 115KM w Dieslu (1,6 cm3, 85kW), a w przyszłym roku lub za dwa lata (jak dzieciaki podrosną) mam zamiar wejść w karawaning - na razie zestaw Ford + przyczepka.
Sprawdziłem parę razy DMC i z hamulcem powinienem szukać przyczepki do max 1200kg (w/g wyliczeń i dowodu). Mam jednak wątpliwość, czy taka moc da radę? 4 osoby - dwójka dorosłych + dwójka dzieci, do tego holownik (DMC 2200 kg) i cepka (DMC max 1200kg). Ktoś jeździł z takim zestawem? Da się wjechać pod górkę? Nie będzie problemów w trasie?

Dzięki
Artur

Da radę. Kilka lat jeździłem Citroenem C4 Picasso z tym samym pewnie silnikiem 1.6 HDi, ciągnąłem przyczepę 1300 DMC i było ok. 

ArturA

Dzięki!

Citroena C4 Picasso też braliśmy pod uwagę, ja byłem zadowolony, ale wygrały drzwi przesuwne :). Chociaż nie powiem, ten Ford ma promień skrętu jak autobus, z parkingu na 3 razy trzeba wyjeżdżać 😕

Gizbern

Ostatnio oglądałem takiego Forda. I to mnie właśnie zastanowiło że DMC przyczepy tylko 1200kg. Dla mnie za mało. To odpuściłem ale okazja była dobra. Przyzwoite DMC ma dopiero silnik 2.0

ArturA

W moim przypadku to chyba waga auta miała znaczenie - 2200 kg dmc, zostaje 1300 na cepkę do limitu 3500, ale w dowodzie wpisane 1200 dmc przyczepy.

Gizbern

Waga auta ma znaczenie ale raczej na plus. Im wyższa auta tym wyższa przyczepy. No. Moje auto z DMC około 1800kg może ciągnąć w teorii przyczepę 1400kg.