Skocz do zawartości

Hobby 450 cieknie z okna bocznego


Rekomendowane odpowiedzi

Trafiło niestety i mnie. Pi zeszłorocznym zakupie, udanych wakacjach w Alpach, a później odstawieniu przyczepy na zimę pod dach, wyciągnąłem ją na działkę gdzie kilka dni stała na dworze.

Po kilku dniach rónżnej pogody (w tym deszczów) nie działo się nic, aż do czasu ostatniej soboty. Rano zauważyłem plamę wody na środku i po śladach doszedłem do miejsca wycieku. Dokładnie środek tylnego prawego okna w miejscu łączenia uszczelki okiennej, tam gdzie taśma (widać teraz, że ktoś już grzebał) Ściana pod wyciekiem twarda, w okolica również, jedyne miękkie miejsce, to prawy róg okna (widoczne po zajrzeniu pod uszczelkę)  - nawet nie zgniły - tylko siwy, tak więc wydaje się że to stary zaciek - miękko jest na ok 1 cm od krawędzi. Macie jakieś pomysły, kto w okolicach +/- 300 km od Lublina, tym się potrafi zająć w miarę szybko i dobrze (andrewa z częstochowy dopiero w październiku posiada wolne terminy), gdyż ja nie bardzo mam kiedy, a i moja wiedza też w tej materii nie jest najlepsza. W sumie zależy mi na tym, aby doraźnie naprawić, aby wakacje przetrwało (tzn nie ciekło), a w sezonie zimowym zrobić porządek. W przyczepie nie śmierdzi wilgocią, więc być może uda się taka operacja, zwłaszcza że nie chcę marnować sezonu. Wydaje się, że może nie być to wielki problem, jednak zapewne wiele się może jeszcze okazać....

958806850_IMG_20200530_0931241.thumb.jpg.1689326d88e35b3056bb91260deee4e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rygle od klamek okna powinny mieć możliwość regulacji na wkrętach mocujących. Sprawdź najpierw, może wystarczy trochę dociągnąć okno do uszczelki. Z opisu wnioskuję, że wiatr wciska Ci wodę między szybę, a uszczelkę. Ewentualnie klameczki okna powinny mieć podkładki, które tez można wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że  gdyby okno nie było dociągnięte do uszczelki,to woda płynęła by zewnętrzna stroną, na zewnątrz było sucho. Woda płynęła pod uszczelką i wychodziła na łączeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkleiła Ci się uszczelka okna, wysuń szybę obejrzyj uszczelkę dookoła na pewno znajdziesz miejsce gdzie jest odklejona od blachy, wystarczy wcisnąć trochę butylu i złapie. Tylne okno łatwo się demontuje jest śrubka którą się wykręca i wysuwa okno z prowadnicy w prawą stronę. Następnie jak byś chciał demontować całą uszczelkę to odkręcasz uchwyty okna, wyciągasz biały klin i masz dostęp do zszywek trzymających uszczelkę w koło okna pod blacha jest drewniana ramka. Robota na jedno popołudnie. Problematyczne jest tylko wkładanie ponownie białego klina, najlepiej robić to w dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, rozmawiałem z komisem, w którym niespełna rok temu kupiłem przyczepę - wydaje się, że wezmą to na klatę, tzn. w trakcie rozmowy generalne przyczepę pochwaliłem, jednak stwierdziłem że ma jeden zasadniczy mankament - mianowicie układ (U + podwójne łoże).  Na to otrzymałem propozycję wymiany przyczepy na taką z zadowalającym mnie układem (tj. U + 2 łóżka pojedyncze).  Póki co czekam na więcej fotek i propozycję cenową - zwłaszcza, że przyczepa, która mojej Pani odpowiada jest zdecydowanie droższa (aczkolwiek marka trochę w PL egzotyczna).

8 godzin temu, roadwarrior23 napisał:

Odkleiła Ci się uszczelka okna, wysuń szybę obejrzyj uszczelkę dookoła na pewno znajdziesz miejsce gdzie jest odklejona od blachy, wystarczy wcisnąć trochę butylu i złapie. Tylne okno łatwo się demontuje jest śrubka którą się wykręca i wysuwa okno z prowadnicy w prawą stronę. Następnie jak byś chciał demontować całą uszczelkę to odkręcasz uchwyty okna, wyciągasz biały klin i masz dostęp do zszywek trzymających uszczelkę w koło okna pod blacha jest drewniana ramka. Robota na jedno popołudnie. Problematyczne jest tylko wkładanie ponownie białego klina, najlepiej robić to w dwie osoby.

Martwi mnie ten siny fragment w prawym dolnym rogu - jednak generalnie od wewnątrz nie widać plam, zacieków, ani innych niepokojących objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.