Jump to content
Cezarr

Uszczelnienie kanału samochodowego.

Recommended Posts

Maras

Teraz jeszcze pytanko czy te środki do posmarowania muszą mieć suchą powierzchnię ? Bo to osuszyć to chyba będzie problem. Trzeba przeczytać dokładnie opakowanie i instrukcje.

smok_wawelski

Zgadza się, będzie problem dokładnie osuszyć  - dlatego własnie  preferowałbym środki które mogą iść na mokre/wilgotne powierzchnie

Cezarr

Ok dziękuje za podpowiedzi, z tego wszystkiego mogę zrobić tak że po oczyszczeniu i wysuszeniu podłoża najpierw wysmarować to folią w płynie
do hydroizolacji, a na to zrobić wylewkę z CX5, może nawet z dodatkiem szkła wodnego. Ściany pomaluję szkłem wodnym.
Woda idzie ewidentnie od dołu tak więc ściany ni muszę niczym izolować.

Maras
16 minut temu, Cezarr napisał:

Ok dziękuje za podpowiedzi, z tego wszystkiego mogę zrobić tak że po oczyszczeniu i wysuszeniu podłoża najpierw wysmarować to folią w płynie
do hydroizolacji, a na to zrobić wylewkę z CX5, może nawet z dodatkiem szkła wodnego. Ściany pomaluję szkłem wodnym.
Woda idzie ewidentnie od dołu tak więc ściany ni muszę niczym izolować.

Tomek , rozum mi podpowiada abyś jednak też zrobił ściany, przynajmniej albo niewiele wyżej od poziomu  stojącej wody w kanale jaką na co dzień tam widać . Ale czy ten rozum z rana dobrze myśli to już tego Ci nie powiem :) 

Cezarr
Posted (edited)
7 minut temu, Maras napisał:

Tomek , rozum mi podpowiada abyś jednak też zrobił ściany, przynajmniej albo niewiele wyżej od poziomu  stojącej wody w kanale jaką na co dzień tam widać . Ale czy ten rozum z rana dobrze myśli to już tego Ci nie powiem :) 

Źle napisałem :P  ściany będą zrobione na jakieś 30 cm, chodziło mi że nie będę robił ich na całej wysokości. :)

Oczywiście na rogach razem z folią w płynie będzie jeszcze taśma uszczelniająca.

Edited by Cezarr (see edit history)

smok_wawelski
3 godziny temu, Cezarr napisał:

zrobić wylewkę z CX5, może nawet z dodatkiem szkła wodnego.

ha widzisz i tu wchodzisz w kolejny problem 
zwykły beton nie gryzie sie ze szkłem wodnym, cx5 jako mocno modyfikowana zaprawa  może mieć jakieś dodatki które mogą sie gryźć
nie umiem tego powiedzieć na 100% ale może skonsultuj to z producentem

Cezarr
44 minuty temu, smok_wawelski napisał:

ha widzisz i tu wchodzisz w kolejny problem 
zwykły beton nie gryzie sie ze szkłem wodnym, cx5 jako mocno modyfikowana zaprawa  może mieć jakieś dodatki które mogą sie gryźć
nie umiem tego powiedzieć na 100% ale może skonsultuj to z producentem

Dlatego napisałem że może z dodatkiem szkła wodnego, i dlatego trzeba to sprawdzić tak jak piszesz. Albo zwykła wylewka i dodać szkło. 🤔