Skocz do zawartości

Ogrzewanie do przedsionka


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

Zima w odwrocie, niedługo w marketach będą wyprzedaże urządzeń grzewczych :) . Rozglądam się wiec za jakimś skutecznym elektrycznym ogrzewaniem do przedsionka. Wybór spory, a nie wiem co by się najlepiej sprawdziło :) . Urządzenie powinno pobierać niewiele prądu (do 1500W) i być możliwie małe. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami w tej kwestii :nono: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mymlon, a może zamiast ogrzewania elektrycznego , ogrzewanie gazowe.

W tym roku zakupiłem grill gazowy http://elcamp.movera.com/?navID=43&pID=14461&tpl=details&lang=6 i masz 3 w jednym możesz grillować , gotować ( 3 miejsca na gotowanie) na nim i ciepła też sporo daje ten grill .

Testowałem ( bo to nowy zakup) tego grilla i faktycznie jako ogrzewanie też może służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mymlon, domyślam się ,że ogrzewanie przedsionka planujesz w sezonie wiosna-jesień. W chłodniejsze dni używam farelki i to w zupełności wystarcza na podniesienie o pare stopni temperature.Małe gabaryty i niewielka waga to plus tej farelki.Dodam ,że fartuchy przedsionka mam zawinięte do środka pod wykładzine podłogową + fartuch od strony przyczepy.

 

Jest jeszcze możliwość zamontowania dodatkowego rozprowadzenia ciepłego powietrza z ogrzewania przyczepy http://www.truma.com.pl/?1,1,4&PHPSESSID=8974218566cb0ecccd7afb20b672de13,0,16&PHPSESSID=8974218566cb0ecccd7afb20b672de13,23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zwykły piecyk konwektorowy sie sprawdził. Szybko nagrzewa przedsionek lub przyczepę i nie zabiera dużo miejsca.

Na marginesie dodam żona była nim byla zachwycona. Ciuszki na nim schły błyskawicznie :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My do ogrzewania przedsionka używaliśmy w zeszłym roku turystycznej kuchenki gazowej, na której normalnie gotowaliśmy w przedsionku, sprawdzała się bardzo dobrze :nono:

 

wir57 Ten grill jest rewelacyjny jeśli chodzi o grilowanie (rodzice mają i używamy na ogródku). Grzeje od góry przez co widać czy się nie przypala, a jak się jeszcze używa tacek jednorazowych alu. to kompletnie nic nie trzeba potem zmywać ;-) Jednak do gotowania to powiem Ci że nie bardzo... raczej tylko coś podgrzać gotowego. Bardzo ciężko zagotować coś.

 

Jeśli chodzi o gotowanie to od lat używamy kuchenki turystycznej w przedsionku, na wysokie ciśnienie gazu (bez reduktora), gotuje bardzo szybko, trzeba dobrze pilnować, bo domowa kuchenka tak nie zapierdziela i człowiek nie przyzwyczajony zawsze... ale za to obiadki szybko są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartrait, masz racje jeśli chodzi o gotowanie , można zagotować ( testowałem) , w czasie gdy się grilluje zagotujesz wodę i to w sporym garnku , ale na pewno dłużej to trwa jak na kuchence to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.