Jump to content
Aleksander777

Co sądzicie o namiocie dachowym na SUV-ie 4x4?

Recommended Posts

Commander
W dniu 29.05.2020 o 23:40, Aleksander777 napisał:

Hej wszystkim,

zastanawiam się nad kupnem namiotu dachowego , mam Toyote Rav4 II , i podoba mi się taki namiot :

https://wildcamp.com.pl/strona-glowna/79-332-namiot-dachowy-wild-camp-jukon-190.html#/9-kolor-zielony

Ktoś z szanownego grona miał z nim do czynienia albo z podobnym?

Jeżdżę sporo po lasach z żoną i córka , od zawsze interesuje się survivalem i bushcraftem , uwielbiam włóczęgę wszelkiego rodzaju.....

Wszelkie rady i sugestie mile widziane:) Potrzebuję naprawdę rady i wsparcia.....

Dziękuję :)

Cześć.

Jest temat na forum o namiotach dachowych. Poszukaj bo ciężko mi z telefonu.

Wszyscy malkontenci oczywiście nie mają pojęcia do czego taki namiot służy.... Pierwsze to izolacja od wilgoci i zimna przy gruncie. Ten wydaje mi się za drogi....

A taki?

https://allegro.pl/oferta/namiot-dachowy-4x4-z-przedsionkiem-samochodowy-7450174012

Ja się nad tym zastanawiam na przyszłość.

Michał2016
W dniu 29.05.2020 o 23:40, Aleksander777 napisał:

Wszelkie rady i sugestie mile widziane:) Potrzebuję naprawdę rady i wsparcia.....

Dziękuję :)

Toyota rav4 wyglądałaby komicznie z namiotem dachowym :-) jedyny jego sens to Prawdziwe Wyprawy w niedostępne tereny (czyli Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser itp) lub nocowanie w miejscu gdzie dzikie zwierze może śpiącemu przed wschodem słońca odgryźć nogę. W pozostałych przypadkach to chory pomysł.

bw81

Aleksander777

Nie wiem czy wygląda komicznie , sens w takiej konfiguracji jest taki że wjadę nią wszędzie tam gdzie już kamper nie wjedzie ale nie wjadę tam gdzie zaczyna się niszczenie auta lub jak kto woli off road.....na razie zrobiliśmy nią trasy Łódź - Kłajpeda-Ryga - Talin - Łódź , Łódź - Suwaszczyzna - Stańczyki - Łódź , Łódź _ berlin - Łódź(z noclegami po polskiej stronie) i  nie wydałem ani grosza na wynajem miejsca czy noclegu , Toyota jeździ z namiotem tak samo jak bez , spalanie? nie zauważyłęm wzrostu ale może jakbym miał ciężką nogę to an autostradzie by więcej wciągał....... wiec jakiś sens namiot jednak ma a i ,że mam jedyną Rav4 w Polsce z takim namiotem też dodaje mi skrzydeł......ale tak czy inaczej czas kupować campera:)

20200612_204004.jpg

20200612_204035.jpg

chris_66
Nie wiem czy wygląda komicznie

Nie wygląd jest ważny tylko praktyczność rozwiązania. Skoro działa i daje radochę to

Wysłane z telefonu

Aleksander777

Daje radochę i poczucie niezależności na pewno , oczywiście nie jest pozbawiony Wad :P

vrs
15 godzin temu, Aleksander777 napisał:

tak czy inaczej czas kupować campera:)

Po co? Kamper nie wjedzie tam gdzie taka rav4. 

BTW. Wczoraj stała niedaleko mnie na kempingu taka Ravka tylko nowszy model i namiot chyba 2os. 

Wiec nie jesteś jedyny z taką konfiguracją ;)

tamtam

Na kempingu w Chorwacji widzialem mloda parę ze Szwajcarii z namiotem dachowym na starym Oplu Astra kombi majacym ok 20 lat.
Nie ma sie czym przejmować że to nie jest rasowa terenówka tylko Rav4...

Aleksander777
2 godziny temu, vrs napisał:

Po co? Kamper nie wjedzie tam gdzie taka rav4. 

BTW. Wczoraj stała niedaleko mnie na kempingu taka Ravka tylko nowszy model i namiot chyba 2os. 

Wiec nie jesteś jedyny z taką konfiguracją ;)

Z II jedyny ale cieszę się tym bardziej bo nigdzie prócz Usa nie znalazłem podobnej opcji:) A może kogoś zainspirują ravki z namiotem:)

51 minut temu, tamtam napisał:

Na kempingu w Chorwacji widzialem mloda parę ze Szwajcarii z namiotem dachowym na starym Oplu Astra kombi majacym ok 20 lat.
Nie ma sie czym przejmować że to nie jest rasowa terenówka tylko Rav4...

Pewno ,że nie ma się co przejmować "prawdziwa terenówka" to w tym rejonie europy coś jak noszenie kapelusza i ubieranie jak kowboj , nie ma za dużo miejsc gdzie nie wjadę ravką a jak są to po co?. W większości trzeba pozwoleń na wjazd autem , a na upalanie w terenie szkoda auta. Do Azji też bez problemu pojadę......może nie ma ramy i reduktora ale ja używam auta w warunkach realnych a nie wymyślam zabawę w zbieranie pieczątek czy specjalne wyszukiwanie błota  żeby się wkleić.

Nie krytykuję nikogo tylko piszę o sobie, off road jest fajny ale mam inny koncept na życie:)

maciek002

No dla mnie to bardzo średnia opcja i wydaje mi się, że mało komfortowa. Ale jednak nie mam jakiś dużych doświadczeń, więc ciężko mi oceniać.