Skocz do zawartości

Co sądzicie o namiocie dachowym na SUV-ie 4x4?


Aleksander777

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.05.2020 o 23:40, Aleksander777 napisał:

Hej wszystkim,

zastanawiam się nad kupnem namiotu dachowego , mam Toyote Rav4 II , i podoba mi się taki namiot :

https://wildcamp.com.pl/strona-glowna/79-332-namiot-dachowy-wild-camp-jukon-190.html#/9-kolor-zielony

Ktoś z szanownego grona miał z nim do czynienia albo z podobnym?

Jeżdżę sporo po lasach z żoną i córka , od zawsze interesuje się survivalem i bushcraftem , uwielbiam włóczęgę wszelkiego rodzaju.....

Wszelkie rady i sugestie mile widziane:) Potrzebuję naprawdę rady i wsparcia.....

Dziękuję :)

Cześć.

Jest temat na forum o namiotach dachowych. Poszukaj bo ciężko mi z telefonu.

Wszyscy malkontenci oczywiście nie mają pojęcia do czego taki namiot służy.... Pierwsze to izolacja od wilgoci i zimna przy gruncie. Ten wydaje mi się za drogi....

A taki?

https://allegro.pl/oferta/namiot-dachowy-4x4-z-przedsionkiem-samochodowy-7450174012

Ja się nad tym zastanawiam na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 29.05.2020 o 23:40, Aleksander777 napisał:

 

Wszelkie rady i sugestie mile widziane:) Potrzebuję naprawdę rady i wsparcia.....

Dziękuję :)

Toyota rav4 wyglądałaby komicznie z namiotem dachowym :-) jedyny jego sens to Prawdziwe Wyprawy w niedostępne tereny (czyli Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser itp) lub nocowanie w miejscu gdzie dzikie zwierze może śpiącemu przed wschodem słońca odgryźć nogę. W pozostałych przypadkach to chory pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem czy wygląda komicznie , sens w takiej konfiguracji jest taki że wjadę nią wszędzie tam gdzie już kamper nie wjedzie ale nie wjadę tam gdzie zaczyna się niszczenie auta lub jak kto woli off road.....na razie zrobiliśmy nią trasy Łódź - Kłajpeda-Ryga - Talin - Łódź , Łódź - Suwaszczyzna - Stańczyki - Łódź , Łódź _ berlin - Łódź(z noclegami po polskiej stronie) i  nie wydałem ani grosza na wynajem miejsca czy noclegu , Toyota jeździ z namiotem tak samo jak bez , spalanie? nie zauważyłęm wzrostu ale może jakbym miał ciężką nogę to an autostradzie by więcej wciągał....... wiec jakiś sens namiot jednak ma a i ,że mam jedyną Rav4 w Polsce z takim namiotem też dodaje mi skrzydeł......ale tak czy inaczej czas kupować campera:)

20200612_204004.jpg

20200612_204035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aleksander777 napisał:

tak czy inaczej czas kupować campera:)

 

 

Po co? Kamper nie wjedzie tam gdzie taka rav4. 

BTW. Wczoraj stała niedaleko mnie na kempingu taka Ravka tylko nowszy model i namiot chyba 2os. 

Wiec nie jesteś jedyny z taką konfiguracją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vrs napisał:

Po co? Kamper nie wjedzie tam gdzie taka rav4. 

BTW. Wczoraj stała niedaleko mnie na kempingu taka Ravka tylko nowszy model i namiot chyba 2os. 

Wiec nie jesteś jedyny z taką konfiguracją ;)

Z II jedyny ale cieszę się tym bardziej bo nigdzie prócz Usa nie znalazłem podobnej opcji:) A może kogoś zainspirują ravki z namiotem:)

51 minut temu, tamtam napisał:

Na kempingu w Chorwacji widzialem mloda parę ze Szwajcarii z namiotem dachowym na starym Oplu Astra kombi majacym ok 20 lat.
Nie ma sie czym przejmować że to nie jest rasowa terenówka tylko Rav4...

Pewno ,że nie ma się co przejmować "prawdziwa terenówka" to w tym rejonie europy coś jak noszenie kapelusza i ubieranie jak kowboj , nie ma za dużo miejsc gdzie nie wjadę ravką a jak są to po co?. W większości trzeba pozwoleń na wjazd autem , a na upalanie w terenie szkoda auta. Do Azji też bez problemu pojadę......może nie ma ramy i reduktora ale ja używam auta w warunkach realnych a nie wymyślam zabawę w zbieranie pieczątek czy specjalne wyszukiwanie błota  żeby się wkleić.

Nie krytykuję nikogo tylko piszę o sobie, off road jest fajny ale mam inny koncept na życie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 29.05.2020 o 22:40, Aleksander777 napisał:

Hej wszystkim,

zastanawiam się nad kupnem namiotu dachowego , mam Toyote Rav4 II , i podoba mi się taki namiot :

https://wildcamp.com.pl/strona-glowna/79-332-namiot-dachowy-wild-camp-jukon-190.html#/9-kolor-zielony

Ktoś z szanownego grona miał z nim do czynienia albo z podobnym?

Jeżdżę sporo po lasach z żoną i córka , od zawsze interesuje się survivalem i bushcraftem , uwielbiam włóczęgę wszelkiego rodzaju.....

Wszelkie rady i sugestie mile widziane:) Potrzebuję naprawdę rady i wsparcia.....

Dziękuję :)

Mam podobny namiot z przedsionkiem i polecam w 100%. Przedsionek wykorzystuję również jako kabinę prysznicową :) Wszystko Zamontowany na Hondzie CRV, sprawdza się dobrze.

Jak wygląda całość możesz zobaczyć na jednym z moich wideo
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej, 

Odświeżam temat - Czy ma może ktoś doświadczenia z namiotem Far Away Everest:

Namiot Dachowy Far Away Equipment - Everest 160 szary - Mea Terra

Planuję krótkie weekendowe wypady na 1-2 noce w 3 osoby (2+1 dziecko 10lat) - na początek zanim przejdziemy na etap zakupu kampera. Podoba mi się tez pomysł przedsionka. Mamy Skodę Karoq i raczej interesuje nas spokojne rekreacyjne użytkowanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa bo producenci z zasady podaja max obciazenie dachu w moim przypadku jest to 100 kg, sama konstrukcja + powiedzmy 2 osoby...... ciekawe jak zachowuja sie słupki i wzmocnienie dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są obciążenia wyliczone na pojazd jadący z dużą prędkością, więc wytrzyma w realu siły kilka-kilkadziesitą razy większe niż podane. przy projektowaniu powiększają o różne przeciążenia która działają na taki ładunek w czasie jazdy. W dodatku jak auta dachują, to się za bardzo te słupki nie mogą załamać - a siły nawet do kilku ton wtedy działają. O to więc bym się nie obawiał, zeby się coś stało z dachem od obciążenia nawet 300kg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem kiedyś taki sposób podróżowania, ale na targach kamperowych uświadomił mnie uczciwy sprzedawca takich namiotów, że wiatr bardzo utrudnia spanie.

Buja i szumi jak na łodzi rybackiej.

W zeszłym roku zwiedzałem Islandię, zwykły autem i bez spania po rowach. Na Islandii bardzo rozwinięta jest turystyka wszelkiej maści kamperów terenowych, bądź lekko uterenowionych. Z moich obserwacji, 30% samochodów osobowych to Dacia, a w tym Dacia Duster ok 1/3.

Namioty dachowe są tam bardzo popularne, zwłaszcza na Dusterze, ale używane, chyba bardziej na jedną lub dwie noce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.