Skocz do zawartości

Co sądzicie o namiocie dachowym na SUV-ie 4x4?


Aleksander777

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

zastanawiam się nad kupnem namiotu dachowego , mam Toyote Rav4 II , i podoba mi się taki namiot :

https://wildcamp.com.pl/strona-glowna/79-332-namiot-dachowy-wild-camp-jukon-190.html#/9-kolor-zielony

Ktoś z szanownego grona miał z nim do czynienia albo z podobnym?

Jeżdżę sporo po lasach z żoną i córka , od zawsze interesuje się survivalem i bushcraftem , uwielbiam włóczęgę wszelkiego rodzaju.....

Wszelkie rady i sugestie mile widziane:) Potrzebuję naprawdę rady i wsparcia.....

Dziękuję :)

Edytowane przez Aleksander777 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 godzin temu, Aleksander777 napisał:

Wszelkie rady i sugestie mile widziane:) Potrzebuję naprawdę rady i wsparcia.....

Dziękuję

Kilka razy na Węgrzech , konkretnie Sarospatak spotykałem się ludźmi co uprawiali ten typ odpoczynku .Stawali tam na kempingu na baseny i jechali dalej .  Podczas rozmów mówili że jeżdżą do Rumuni i dalej .... bo tam jeszcze dzikie tereny . Z rozmów wynikało ze mają swoje forum . Musisz poszperać po internecie , jak mają to tam więcej było by wiadomości z tym związanych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, leszek napisał:

 Z rozmów wynikało ze mają swoje forum . Musisz poszperać po internecie , jak mają to tam więcej było by wiadomości z tym związanych .

Szukam cały czas na różnych forach , raczej na forach 4x4 są tylko wzmianki w ew. relacjach z wypadów , czasem się trafi jakiś blog ale ogólnie z wiadomościami na ten temat w Polsce słabo. Trafiłem na Youtube sporo prezentacji i nawet na takim aucie jak moje oraz na dziewczynę co mieszka w pickupie z takim namiotem na dach u śmiga już ze dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Aleksander777 napisał:

Szukam cały czas na różnych forach , raczej na forach 4x4 są tylko wzmianki w ew. relacjach z wypadów , czasem się trafi jakiś blog ale ogólnie z wiadomościami na ten temat w Polsce słabo. Trafiłem na Youtube sporo prezentacji i nawet na takim aucie jak moje oraz na dziewczynę co mieszka w pickupie z takim namiotem na dach u śmiga już ze dwa lata.

Pytaj na FB w grupach karawaningowych, tam się bawią w takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spałem 2 noce w takim namiocie, na Wranglerze i dla 3 osób było wygodnie. Rozkładanie i składanie zajmuje trochę czasu. Lepszym rozwiązaniem jest kapsuła dachowa, która znajdowała się na pojeździe obok, ale troszkę więcej waży. Sens takich rozwiązań to biwakowanie na dziko i niezależność od kempingów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki namiot szczękowy (skorupa z laminatu) poza szybkością rozkładania nie widzę więcej zalet w zasadzie same wady.

- waga (mój ważył z 60 kg)

- wychodzenie w nocy za potrzebą (szczególnie po %) trzeba pamiętać żeby nie wypaść.

- montaż demontaż wymagał pomocy kilku osób

- brak ogrzewania, hałas, wilgoć (jak w każdym namiocie)

dużo bardziej sprawdziła mi się zabudowa do spania wewnątrz auta, do namiotu więcej nie wrócę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafne spostrzeżenia, ale wysoką wagę przejmują relingi dachowe i drabinka, wychodzenie za potrzebą rzeczywiście może sprawić kłopot (spaliśmy jak susły zmęczeni), montaż rzeczywiście przypomina rozstawianie przedsionka, jeżeli chodzi o wilgoć ( spanie nad jeziorem) - ja nie odczuwałem żadnej wilgoci, ponieważ była to wersja ekspedycyjna całoroczna. Koledzy jeszcze używali hamaków zamykanych ekspedycyjnych, to też ciekawy sposób spania i zajmuje mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

w zasadzie same wady

Za to dobrze chroni przed lwami.

Nie można po prostu jak człowiek wyspać się na glebie np, w namiocie? Może na jakieś safari jest taki box użyteczny ale w Europie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wypowiem się co do namiotu - super sprawa, rozkłada się to błyskawicznie, znajdujesz się w miarę wysoko - bezpiecznie - ważne znaczenie jak się nocuje gdzieś na dziko w terenie.

Na FB jest kilka grup m.in Rodzinna turystyka offrodowa, bardzo dużo osób korzysta z namiotów i są mega zadowoleni. 

Akurat jeżdżę bez namiotu - ponieważ raczej jeździmy po lokalnych trasach i auto też mam przygotowane do ciężkiego terenu, więc wybraliśmy do podróży rodzinnych Przyczepę + samochód osobowy. Ale mało nie brakowało a kupił bym namiot dachowy. Gdybym miał podróżować w ten sposób to byłby to oczywisty wybór dla mnie, 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, każde, ale to każde rozwiązanie ma wady i zalety. Czy to namiot, czy kapsuła na pickupa, przyczepa terenowa, normalna, bus, bus 4x4, cieżarówka itd. Wszystko zależy w jaki teren jedziesz w jaki klimat, na jak długo chcesz się zaszyć itd. I ile masz funduszy na zakup.

Inny sprzet bedzie potrzebny na syberie, inny na afryke a jeszcze inny do europy, szczególnie tzw. bardziej zurbanizowanej.

Do lasu polskiego na 1-2 dni to bym się nie bawił w taki namiot. Imo zwykły wystarczy. Ale gdzieś na miesięczna/wielomiesięczną wprawę do maroko, czy jeszcze niżej, taki namiocik jest ok. Szczególnie jak budżet nie pozwala na kampera na busie 4x4, a my lubimy zjechać głęboko z asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.