Skocz do zawartości

Nadwarciański Gród - Ośrodek ZHP Załęcze Wielkie


seba222

Rekomendowane odpowiedzi

Nadwarciański Gród - Ośrodek ZHP Załęcze Wielkie

Raczej nieznany szerszej braci karawaningowej ośrodek ZHP w Załęczu Wielkim. Trafiliśmy tam przez przypadek, ale wracać będziemy tam częściej. Infrastruktura dostosowana dla harcerzy, ale zmieniają się i chętnie przyjmują również namioty/przyczepy/kampery, jak również dysponują pokaźną bazą noclegową dla nie posiadających własnego mobilnego dachu nad głową.

Ciepła woda jest, sanitariaty są, miejsca prawie 16 hektarów. Na chwilę obecną brak niektórych udogodnień dla nas, ale cały czas nad tym pracują. POLECAM!

Na miejscu wypożyczalnia kajaków (spływ Wartą), wypożyczalnia rowerów, wypożyczalnia kijków, stołówka (przy większej liczbie osób) - i wiele, wiele innych


łódzkie
Załęcze Wielkie
Załęcze Wielkie 89
98-335 Pątnów
woj. łódzkie

Zobacz cały kemping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedtem nie mogłem dodać zdjęć, ale teraz się udało :)

PS. Cena też dobra - 15 zł/osoba/doba - pobyt

Kajaki - 60 (lub 70) zł/kajak

Reszty nie wiem, dowiem się za tydzień :)

JT-0036.jpg

JT-0013.jpg

JT-0014.jpg

JT-0015.jpg

JT-0016.jpg

JT-0017.jpg

JT-0018.jpg

JT-0019.jpg

JT-0020.jpg

JT-0021.jpg

JT-0022.jpg

JT-0024.jpg

JT-0025.jpg

JT-0027.jpg

JT-0028.jpg

JT-0030.jpg

JT-0034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakole Warty w Załęczu jest b. urokliwe. Fajnie że przyjmują też z zewnątrz. Dojazd jak pisał Marek, wąskawy na ostatnim 3-km odcinku z Załęcza do Grodu, pierwsze cirka 900 metrów, do lasu, jeszcze jeszcze, ruch minimalny, później przez las dość wąsko i kręto, chociaż droga raczej pod autokary. Najgorzej jak z przeciwka akurat trafi się np. autobus. Generalnie już na dojazdach do Załęcza warto patrzeć do przodu i planować miejscówkę na mijankę, bo często nie ma pobocza, skrajnia minimalna, sporo gałęzi. Jeśli trzeba przytulać się do pobocza, to uwaga na mostki nad rowami i strumieniami, bo one w ogóle nie mają skrajni (tyle szerokości co asfaltu) zwłaszcza jeśli ktoś jechałby po ciemku lub o szarówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, czyś napisał:

Łezka się w oku kręci. Ta brama, budynki. Zielone szkoły jeszcze w podstawówce. 

To ocieraj łzy i w piątek pakuj manatki i w drogę. :) Moja przyczepa już na mnie czeka (to ta po lewej) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 19:00, y4recky napisał:

Możesz nawet dzisiaj, my tu będziemy do niedzieli

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

W dniu 25.05.2020 o 18:49, seba222 napisał:

To ocieraj łzy i w piątek pakuj manatki i w drogę. :) Moja przyczepa już na mnie czeka (to ta po lewej) !

Tak się zakręciłem, że nie widziałem zaproszenia. Niestety na razie jestem "uziemiony", ale bawcie się dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2020 o 00:37, czyś napisał:

 

Tak się zakręciłem, że nie widziałem zaproszenia. Niestety na razie jestem "uziemiony", ale bawcie się dobrze. 

My właśnie wróciliśmy. Chociaż pogoda nie rozpieszczała, wyjazd był bardzo udany :) Bardzo fajny spływ Wartą z Działoszyna do ośrodka ZHP - 4,5 godziny w kajakach z drobnymi przerwami na małe co nieco :P

PS. Zamówiliśmy na stołówce harcerskiej obiady - naprawdę polecamy. Jedzenie bardzo dobre - nawet nasze dzieci zjadły ze smakiem. O stołówkę trzeba jednak pytać, bo jeżeli jest mało osób, to nie gotują - nam się udało, bo była inna grupa, dla której gotowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba222 napisał:

My właśnie wróciliśmy. Chociaż pogoda nie rozpieszczała, wyjazd był bardzo udany :) Bardzo fajny spływ Wartą z Działoszyna do ośrodka ZHP - 4,5 godziny w kajakach z drobnymi przerwami na małe co nieco :P

PS. Zamówiliśmy na stołówce harcerskiej obiady - naprawdę polecamy. Jedzenie bardzo dobre - nawet nasze dzieci zjadły ze smakiem. O stołówkę trzeba jednak pytać, bo jeżeli jest mało osób, to nie gotują - nam się udało, bo była inna grupa, dla której gotowali.

Ja jestem z Pajęczna, czyli byłeś na splywie 9km odemnie, ja zazwyczaj korzystam z tych terenów do Działoszyna też ładny kawałek Warty ?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.