Skocz do zawartości

Na południe od Mikołajek


Robur

Rekomendowane odpowiedzi

Weekend Boże Ciało wypożyczamy po raz I na Mazurach dużą żaglówkę Maxuss 33 w Starych Sadach Sunport. Jesteśmy świeżakami, do tej pory pływaliśmy tylko na kursie i w październiku 2 dni na Solinie. Uzbieraliśmy spory skład znajomych z dziećmi i nie wszystkim zależy żeby cały wyjazd spędzać na wodzie, dlatego idealnym miejscem na bazę noclegową jest teren na południe od Mikołajek, żeby dało sie po południu wrócić na nocleg do grupy, a codziennie gdzie indziej pływać - Śniardwy, Ruciane lub Ryn.
Poszukuję Mariny, Gospodarstwa Agro Turystycznego, Kempingu z dostępem do jeziora i możliwością zacumowania pływadła. Mile widziane jakieś boisko plac zabaw dla dzieci, plaża.
Nie zależy nam na spokojnym miejscu, nie chcemy mieć zgrzytów z sąsiadami bo na pewno przed północą nie skończymy ogniska i posiadówki. Zależy na pewno na czystości saniatariatów i ogólnie żeby teren nie zalatywał komuną,
Na mapie google widzę jedynie małe obiekty
jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie proszę o opinię
Takie cikawsze większe i chyba z infrastukturą to
1 Binduga Rodziców,  jezioro Bełdany
2 Binduga, Jezioro Seksty
3 Camp Nowe Guty wschodnie wybrzeże Śniardw

4 Rajska Plaża camping - wschodnie wybrzeże Śniardw

ale te miejscówki są dość daleko od Mikołajek i czy damy rade z nich dopłynąć i wrócić jednego dnia  Ryn, II Ruciane, III Sniardwy opłynąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam północ od Starych Sadów i takie bazy jak Rydzewo,Wilkasy,Piękna Góra, Sztynort oraz Węgorzewo.Polecam podpłynąć do małego portu w Mamerkach ,zwiedzić kwatery Hitlera.Ja robiłem tą trasę w weekend majowy,startowałem z Mikołajek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Campy na Śniardwach które podałeś mają brzegi nawietrzne. Ja bym tej łódki tam nie trzymał.

Edytowane przez AdamH (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robur napisał:

ile czasu zajeło Ci dopłynięcie do Rydzewa?

teraz pytanie jak z przepustowością kanałow w weeknd Boże Ciało, najbardziej opbleganym terminie w roku?

Chyba ok 1.5h. Ze względu na pewnie większy ruch,czas może się trochę zmienić.O kanały się nie martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krzysztof75 napisał:

Ja polecam północ od Starych Sadów i takie bazy jak Rydzewo,Wilkasy,Piękna Góra, Sztynort oraz Węgorzewo.Polecam podpłynąć do małego portu w Mamerkach ,zwiedzić kwatery Hitlera.Ja robiłem tą trasę w weekend majowy,startowałem z Mikołajek.

Tak zrobimy, ale innym razem. Wiem że tamta część mazur ciekawsza jest, do tego na Niegocinie są lepsze kempingi , ale z II strony termin jest bardzo, ale to bardzo oblegany

i chyba na Giżycko jest jeszcze większe parcie niż na Mikołajki

Zapadła zatem decyzja, że teraz lecimy na dół od Mikołajek albo na Ryn,bo tam mamy Czarter

Problem było znaleźć dużą łódkę w okolicach Giżycka i tylko trafiłem w Starych Sadach, dlatego zostajemy z tej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.