Skocz do zawartości

Urlop 2009


agajgdynia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja byłem tuż po warkocie na Ukrainie, właśnie we Lwowie i niestety nie sądzę, zeby tam był jakikolwiek kemping... Szczerze mówiąc, to tam karawaning nie ma się jak rozwinąć- są tylko ludzie ubodzy (jak na polskie warunki) i niesamowicie bogaci- pierwsi nie jeżdzą na wakacje wcale, drudzy nie korzystają z przyczep/kamperów; poza tym jeśli już przyjeżdżają turyści, to raczej są to wycieczki zorganizowane, rzadko kiedy indywidualne. Szkoda, bo w sumie warto pojechać i zobaczyć Ukrainę. Wiele rzeczy jest naprawdę odmiennych niż w Polsce, a przez to niesamowicie interesujących. Poza tym po takiej wycieczce zaczyna się doceniać nasz kraj...

 

W każdym bądź razie wyjazd z przyczepą jest według mnie dość ryzykowny bez przygotowania, więc lepiej zobaczyć, gdzie się po drodze można zatrzymac na jakiś nocleg. Poza tym jeszcze drogi... Jakby nie patrzeć do np. Sewastopola to 1300 km w jedną stronę, a stan nawierzchni u nich to tragedia. Nie wiem, czy warto narażać przyczepkę na jazdę po czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Elaola no jak ktoś ma też takie marzenie to zapraszam do konwoju!

Wirku napewno jak przezżyje tę eskapade to zdam relacje!

 

Ja jade do Stryja to miejscowość pod Lwowem tam znalazłem miejsce spokojne do rozbicia budki i w sumie mieszka tam dużo Polaków tych przedwojennych więc sa mile nastawieni!

Do Lwowa ze Stryja jest około 80km także można smiało na cało dnowe zwiedzania z bazy udeżać, pamietając że paliwo tam tańsze niż u nas.

Drogi pewnie są gorsze niż w Polsce ale nie oszukujmy sie jak ktoś zjedzie z A4 czy to na Sląsku czy Małopolsce to sam sie przekona że w Polsce też wesoło na drogach nie jest.

 

reasumując jeśli ktoś jest chętny to zapraszam!!!!

Kałasznikow on Tour :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andreas Jak będziesz we Lwowie na pewno będziesz na cmentarzu Łyczakowskim by zwiedzić cmentarz Orląt Lwowskich ( zresztą to chyba obowiązkowy punkt zwiedzania Lwowa dla Polaków), poszukaj Pana w moim wieku ( opiekuje się tym cmentarzem) , bardzo wesoły przy czym gadała dużo się dowiesz o Polakach mieszkających we Lwowie i wielu innych ciekawych rzeczy o tym pięknym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach wakacyjnych też mamy zwiedzanie Lwowa, ale tylko wykupujemy wycieczkę z Przemyśla /ok.100zł/. W tym mamy przewodnika, dowóz. W zeszlym roku zwiedziliśmy tak Wilno i było :krzykacz: . Ale życzę Ci, Andreas, powodzenia, na pewno dużo więcej zobaczysz,przede wszystkim to przwdziwe życie na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elaola no jak ktoś ma też takie marzenie to zapraszam do konwoju!

Tak ja mam takie marzenie, ale niestety w tym roku chyba żaden urlop nie wypali :bukiet:

/straciłam pracę/ i niestety nikt nie chce mnie zatrudnić /pesel!!!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miradym, jeden dzień planujecie na Lwów?? to za mało

Jakbyście chcieli dłużej polecę Wam hotel w Lwowie . Specyfika Hoteli w tym mieście jest taka , że są albo drogie , albo tanie , ale tu problem z wodą , miasto to boryka się z dostawą wody.

Mam namiary na taki pośredni hotel w samym centrum Lwowa , niedaleko opery i rynku - cena umiarkowana, hotel przyzwoity i 24 godziny na dobę ma wodę.

Jakby zainteresowało podam nr telefonu.

post-84118-imported-3bc41c28-4eda-45d0-a035-1be1bd0f7a32_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WIR57. Ne wiem czy zatrzymamy się dłużej we Lwowie, ale tak na wszelki wypadek jeśli możesz to podaj namiary na ten hotel. Zaplanowałam urlop: od Parku Bialowieskiego, wzdłuż ściany wschodniej, aż po Bieszczady, no i powrót do Gorzowa, przez Krakow, i dalej. To dość dluga wyprawa nawet na miesiąc. No ale to my decydujemy o tym co i jak dlugo zwiedzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że wyjazd juz niebawem (jak się okazało) chciałabym zapytać czy ktoś z Forumowiczów odwiedził wyspę Cres i Losinj,a na niej kemping Slatina http://www.ac-slatina.hr/eng/index.php lub jakiś inny kemping na tych wyspach i może coś napisać.

 

Zapytam też o Adriatic w rejonie Primosten - ten kemping odwiedziłam już ale to było az 11 lat temu więc mogło się nieco zmienić :bukiet:

 

 

Losinj jest super, byliśmy w zeszłym roku, taka zielona pachnąca wyspa. Wzięliśmy apartament, ale widziałam kemping Poljana - sporo obcokrajowców, kemping ok 2 km od miejscowości mali Losinj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poljana troszkę mnie odstrasza tym, że jest położona przy głównej drodze. Nie wiem też jak z plażami.

 

Obecnie mocno się zastanawiamyczy wybrać Cres czy Pag - niestety ceny promów są naprawdę wysokie dla zestawu autko + cycepka :bukiet: A na Pag można wjechać sobie mostem - różnica w odległości _wersja jadę do Polski korzystając z promu Prizna Zigljen lub korzystam z Mostu - to zalediwe 60km... zobaczymy jak to wyjdzie. Cres i Losinj mnei bardzo kusi ale czasem trzeba odpuścić :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłbym się jazdą promem, sam wjazd na wyspę Pag to frajda, krajobraz księżycowy. Spędziłem dwa tygodnie w Simuni, warto pojeździć po całej wyspie i obejrzeć zachód słońca w Lun. Na zdjęciach most na wyspę, warownia przy moście (miejsce dawnej przeprawy), drzewa oliwkowe w Lun.

post-84437-imported-bd4f3931-d5bb-41de-b848-8385d80e3eb3_thumb.jpg

post-84437-imported-82d78a20-86be-40f3-900c-8b007743004e_thumb.jpg

post-84437-imported-d84809e8-86f1-41f4-9222-6a84f5811ea4_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.