Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze przyczepy do 26 tyś.


Olej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

mieszkamy z żoną i córeczką na Opolszczyźnie. Od jakiegoś czasu rozglądamy się za budką dla nas.

Początkowo planowaliśmy przeznaczyć 10-12 tyś, jednak to co nam się podoba jest nieco droższe.

Koniec końców chcielibyśmy wydać max 26 tys.

Wspólnie ustaliliśmy, że niezbędne w przyczepie jest:

-oddzielna sypialnia + rozkładana podkowa lub siedziska.

-toaleta z prysznicem

-ogrzewanie

-dodatkowe wyposażenie miło widziane.

Nadmienię, że mój ciągnik może maksymalnie pociągnąć przyczepę o DMC 1224kg, tak żeby nie przekroczyć DMC zestawu 3,5t.

Obserwuje kilka budek, jakby koledzy i koleżanki mogli spojrzeć czy jest coś godnego uwagi:

1. https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-440-de-luxe-dmc-1200-kg-ID6D3w8O.html?

2. https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-500-de-luxe-przyczepa-kempingowa-hobby-500-de-luxe-z-2002-r-dmc-1200-kg-ID6D2kZQ.html?

3. https://www.otomoto.pl/oferta/tec-sienna-430-tn-z-przedsionkiem-isabella-commodore-gwarancja-12-miesiecy-1200-dmc-film-w-ogloszeniu-ID6D69NC.html?;promoted

4. https://www.otomoto.pl/oferta/495-autonomiczna-przyczepa-kempingowa-dmc1200-solar-alarm-sejf-pietro-5os-ID6D68kW.html?;promoted

 

Dziękuję za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Z tego co wstawiłeś najbardziej wiarygodnym sprzedającym jest pozycja  1 czyli Białogard . 2 pozycja  trzeba oglądać osobiście , pozycja 3 czyli RICAR nie widziałem tam przyczepy , która nie miała by coś poprawione , raz lepiej a raz gorzej , daje gwarancje ponieważ uważa , że jest pewny naprawy tu pytanie czy akceptujesz fakt że np była ściana wymieniona lub narożniki powstawiane , co do pozycji nr. 4 odnośnie stanu się nie wypowiem ale dla mnie przyczepa powinna mieć pełny przedsionek . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć do Białogardu masz daleko ale Pani Ola chętnie współpracuje wysyła wiele zdjęć i jest u niej wybór ale może łatwiej było by zobaczyć budkę z Zawiercia masz bliżej jest od osoby prywatnej ostania wg opisu nieźle wyposażona wręcz samo wystarczalna też masz niezbyt dalek nie pozostaje nic innego jak jechać i oglądać ;) trzymam kciuki powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,

co prawda wiem mniej więcej na co zwracać uwagę przy oglądaniu przyczepy (dzięki forum), ale prawdę mówiąc boje się, że przy moim braku doświadczenia pominę coś istotnego i zamiast wymarzonej przyczepy, będzie pod domem stała "buda" na widok, której będę miał tylko nerwy. Dlatego chyba wolę jechać gdzieś dalej, zapłacić trochę więcej ale kupić w sprawdzonym miejscu i mieć spokój. Pytanie czy miał ktoś do czynienia z budkami z RICAR czy ewentualne ich naprawy są profesjonalnie zrobione.

Z forum wiem, że polecacie sprzedawcę z Bierunia ale wydaje mi się, że w moim budżecie niestety nic nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wielokrotnie w ricar oglądać budy mam nie daleko i czasem ktoś poprosi bym podjechał z nim. Oglądałem masę przyczep od tego sprzedawcy i niestety żadnej bym nie polecał sprzedawca kombinator na pytania odpowiada nie wiem, nic mi na ten temat nie wiadomo. Nie znam się. Strasznie zaniedbane bałagan w budach jak i na placu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czego obawiać znajdź przyczepę do oglądania blisko siebie umów się zobaczysz pare i zaczniesz zauważać różnice ;) ja też jestem początkujący ale po zobaczeniu parunastu budek znalazłem moją w paru przypadkach oględziny kończyły się w momencie otwarcia drzwi zapach z środka przemówi do Ciebie jak będziesz potrzebował pomocy chętnie na Śląsku podjadę z Tobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Smolik napisał:

Nie masz się czego obawiać znajdź przyczepę do oglądania blisko siebie umów się zobaczysz pare i zaczniesz zauważać różnice ;) ja też jestem początkujący ale po zobaczeniu parunastu budek znalazłem moją w paru przypadkach oględziny kończyły się w momencie otwarcia drzwi zapach z środka przemówi do Ciebie jak będziesz potrzebował pomocy chętnie na Śląsku podjadę z Tobą. 

Dzisiaj lub jutro mam mieć zamontowany hak. Jak będzie auto gotowe to chcę właśnie podjechać do Katowic obejrzeć Adrie:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-adria-altea-432-CID5-IDF4mcx.html#6d9c317328;promoted

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Olej napisał:

Dzisiaj lub jutro mam mieć zamontowany hak. Jak będzie auto gotowe to chcę właśnie podjechać do Katowic obejrzeć Adrie:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-adria-altea-432-CID5-IDF4mcx.html#6d9c317328;promoted

 

 Co się rzuca w oczy to jakiś napis na ścianie czołowej - to nie jest oryginał. Nie wiem co tam napisane. Okno dachowe to większe nie wygląda mi na oryginał. Lampa sufitowa też oryginalna nie jest. Poproś o więcej szczegółowych fotek. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacek00 napisał:

Co się rzuca w oczy to jakiś napis na ścianie czołowej - to nie jest oryginał. Nie wiem co tam napisane. Okno dachowe to większe nie wygląda mi na oryginał. Lampa sufitowa też oryginalna nie jest. Poproś o więcej szczegółowych fotek.

Rozmawiałem wczoraj z właścicielem i zapewniał mnie, że okno dachowe jest oryginalne, nic nie zmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olej napisał:

Rozmawiałem wczoraj z właścicielem i zapewniał mnie, że okno dachowe jest oryginalne, nic nie zmieniane.

A więcej fotek Ci podeśle? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Olej napisał:

Nie podeśle bo nie ma jak. Jest w trasie - kierowca ciężarówki. Jadę dzisiaj oglądać.

Hmm, zawsze problemy i wymówki ;) I nie ma nikogo kto by fotki mógł porobić. A zdjęcia do ogłoszenia zrobione tak aby nic nie było widać? Jak nie masz daleko to pojedź. Akurat miałem taką Adrię Alteę, bardzo fajny model. Sprawdź okolicę drzwi czy nie pęka poszycie nad drzwiami, sprawdź czy bakista nie jest popękana. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 11:46, Olej napisał:

Dzisiaj lub jutro mam mieć zamontowany hak. Jak będzie auto gotowe to chcę właśnie podjechać do Katowic obejrzeć Adrie:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-adria-altea-432-CID5-IDF4mcx.html#6d9c317328;promoted

 

Kolego nie bierz pieniędzy jak jedziesz oglądać przyczepę maksymalnie 500 na zaliczkę. 

Będziesz na miejscu budą Ci się spodoba lub sprzedawca będzie miał dar przekonywania ? nie dostrzeższ pewnych rzeczy, z wyżej wymienionych powodów i kaplica. A tak zostawisz choć by nawet max 500 zł zaliczki pojedziesz do domu i na spokojnie przemyślisz budę ja tak robiłem. Mimo sporego doświadczenia z budkami. Najwyżej będę stratny 500zl i koszt dojazdu ale nie będę miał nie takiej przyczepy jakiej oczekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem byłem wczoraj obejrzeć Adrię, tutaj ogromne podziękowania dla Smolika za bezinteresowną pomoc. Niestety stan przyczepy ma się nijak do tego co właściciel zapewniał w rozmowie telefonicznej. Mówiąc pokrótce przyczepa z wypożyczalni, zmęczona, nieszczelna, zaniedbana, popękane poszycie nad drzwiami. Mam zrobionych kilka zdjęć ale to zamieszczę w dziale "widziałem osobiście".

Oglądałem jeszcze przyczepę z tej oferty: https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-500-de-luxe-przyczepa-kempingowa-hobby-500-de-luxe-z-2002-r-dmc-1200-kg-ID6D2kZQ.html?, i nawet nie wchodziłem do środka, ponieważ po oględzinach poszycia i podwozia stwierdziłem, że szkoda czasu na sprawdzanie środka. Przyczepa naprawiana oraz narożniki podłogi można powiedzieć, że już zakwitły (mokre i zielone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.