Skocz do zawartości

Patenty na wlewanie wody do zbiornika


Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam jeśli temat był poruszany ale ja nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

A jest ono następujące. Jakie macie patenty na częste uzupełnianie wody w zbiorniku wewnętrznym? Mam wlew zewnętrzny. W środku zbiornik ok 40l. Pewnie na niewielu kempingach będę miał pod ręką kran do którego będę mógł się podłączyc wężem i dolać wody bez jej noszenia więc pewnie będę musiał śmigać z wózeczkiem i bańkami 20L po wodę, conajmniej raz dziennie. Myślałem nad takim patentem aby nie dźwigać tych baniek 20L podczas nalewania wody do zbiornika a zastosować jakieś zewnętrzne złącze 12v i pompować wodę pompką wprost ze zbiornika (mam zbiorniki do których pompka zanużeniowa się mieści). Warty jest coś ten pomysł? Ktoś to może stosuje, albo ma jakiś inny patent aby nie dźwigać tych baniaczków podczas nalewania wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem beczka/kanister na wòzeczku i dodatkowa pompka z dłuższym węzem gniazdo 12v miałem przy drzwiach.
Im wydajniejsza pompka tym mniejsza potrzeba cierpliwości

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze miałem budkę, to stawiałem bardziej na spacerowanie niż dźwiganie. Dlatego stosowałem konewkę 10 litrową. Umówmy się że 10 kg to żaden ciężar jeśli idziesz 50 czy 100 metrów.  Pompowanie tego, by mnie zanudziło. Teraz w maleństwie mam dwa kanistry po 20 litrów które służą jako zbiorniki i muszę już coś tam dźwigać. Ale jeden spacer na dwa dni, łap mi nie wyrywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo, to też pomysł z konewką i spacerem, może faktycznie wcale nie takie złe będzie zrobienie tych 4-rech kursów gdy dzieciaki się na 24h do okoła :-D. Zerkne w Castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, norton napisał:

czyli ten sposób z pompką się sprawdzał i raczej byś polecał ?

U mnie się sprawdzał na 100% - w budzie miałem klaustrofobiczną łazienkę a w niej pod umywalką kanister z szerokim wlewem 30L albo 35L więc konewkowanie  byłoby mocno utrudnione a wlewu zewn. nie miałem.
Beczkę miałem 25 lub 30l z szerokim wlewem i dwoma uchwytami więc czasem nawet w rękach sie przynosiło, pompkę miałem dużą tandemowa ok 20l/min bo po prostu taka mi się poniewierała - przepompowanie trwało 1,0-1,5 minuty zależy ile wody przywiozłem :) 
Mała pompka zanurzeniowa fi 38mm  ca 10L/min chyba wejdzie w każdy kanister nawet bez szerokiego wlewu bo ma ok fi 40mm a kanister 20L otwór ok 45-50mm
Ale oczywiście jeden woli pompować a drugi konewkować :) oczywiście duże znaczenie ma tu dogodność wlewu - wąż od pompki wetkniesz prawie wszedzie a z konewką nie wszędzie podejdziesz.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pace jadę z dwoma lub trzema zbiornikami 30 l. Nie ściągam z paki. Nalewam wężem a przelewam lewarem  - paka jest wyżej niż zbiornik w cepce. Na 3 dni starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.