Skocz do zawartości

Prośba o opinie , pomoc Hymer Nova 555


sq6dst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Po obejrzeniu kilku przyczep w ostatnim czasie dnia wczorajszego (może zmęczeni szukaniem, albo nie wiem co) ulegliśmy temu ogłoszeniu:

https://www.otomoto.pl/oferta/hymer-nova-przyczepa-kempingowa-z-dwiema-oddzielnymi-sypialniami-ID6C4YYA.html

Ogólnie jesli chodzi o nasze nie uzbrojone i nie doświadczone oko nic nie wydawało sie miękkie , uginające się , rys głębokich nie widziałem, w środku zapach neutralny. Do czego taki laik jaka ja mógł się przyczepić to plastiki dookoła przednich górnych obrysówek raczej będą do wymiany (alby czyszczenia cifem), nie ma ogrzewania elektrycznego (albo go nie widziałem) dziś zwróciłem uwagę że instalacja antenowa jest ale anteny nie ma - wiem to jest naprawdę szczegół,  kaseta do toalety wyglądała na nową , przyznam się że nie kładłem się pod spód  (chociaż podłoga wydawała się dość sztywna)- dziś miałem taki zamiar.

Podane jest 1400kg ale w jednym z internetów jest dość podobna:

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/HYMER-ERIBA-HYMERCAR-Nova555-Mover,-Sommer/vhc:motorhome,pgn:5,pgs:50,srt:price,sro:asc,mke:11300/pg:vipmotorhome/283487136.html

i ona ma 1700kg (różnice które zauważyłem to mover, markiza, piekarnik, ogrzewanie elektryczne) ale czy faktycznie to te dodatkowe 300kg?

Daliśmy mały zadatek, dziś jedziemy jeszcze raz po dopłacanie i ew. odbiór.

Jednak emocje opadły :)) I chciałbym jeszcze raz szanowne grono zapytać o opinie, szukałem w internetach i tego modelu , z tym układem jak na lekarstwo fakt nie zwróciłem uwagi na tabliczkę i sam wygóglałem :)  że to model nova 555  .

Bardzo serdecznie dziękuję za szybką pomoc ( będziemy wyjeżdżać około 10)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No ja bym bez pojechania na wagę jej nie kupił bo katalog mówi że jej "waga w stanie gotowym do pracy" to 1395 kg. 

Stan gotowy do pracy: Masa w stanie gotowym do jazdy odnosi się do standardowego zakresu dostawy plus świeża woda i gaz do 90% EN 1645-2.
Ładowność może się zmienić za pomocą specjalnego sprzętu.
 

Poza tym to Wiórek. Tam na serwisie pod listwy idzie klej do szyb :mlot:

1129125103-D_Caravan_Pros_2003.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwszą opinie (a szczególnie za prospekt- bardzo cenne dla mnie:)), te 1400 kg to napisane było na kartce czy też w treści ogłoszenia - tabliczkę jak i dowód zobaczę dzisiaj jeśli to nie będzie 1395 poważnie się zastanowię - jeśli chodzi o "klej" , wydaje (mi, nam ) się że nie była naprawiana ale doświadczenia to my za wiele nie mamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce/ w dowodzie mogą być dwie masy sobie równe - handlarz będzie tłumaczył, że kemping to nie przyczepa towarowa i nie służy do wożenia ładunków. Jeśli DMC tej przyczepy to 1400 kg to moja rada jest, żeby podjechać z nią na wagę (skup złomu, sprzedaż węgla czy nawet OSKP) i sprawdzić masę rzeczywistą. Inaczej mogą być problemy szczególnie jeśli za granicą każą zjechać na wagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko bo zgłupiałem (wina katalogu:))) jeśli w pozycji o2 (dowód auto) mam 1500kg to ,zakładając że wszystko jest ok. z papierami tej przyczepy, mogę z nią podróżować czy nie?

bo w broszurze widze jeszcze te dane: Technisch zulässige Gesamtmasse 1600/1700 (SA) 

Edytowane przez sq6dst (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sq6dst napisał:

Mam pytanko bo zgłupiałem (wina katalogu:))) jeśli w pozycji o2 (dowód auto) mam 1500kg to ,zakładając że wszystko jest ok. z papierami tej przyczepy, mogę z nią podróżować czy nie?

bo w broszurze widze jeszcze te dane: Technisch zulässige Gesamtmasse 1600/1700 (SA) 

Wydaje mi się że papiery jednak będą w tej przyczepie "wałkowane". Tzn. zkatalogu wynika że przyczepy te wychodziły z homologacją na 1600 lub 1700 kg. 
Ktoś u nas zarejestrował tą przyczepę na DMC 1400 (jeśli wierzyć treści ogłoszenia) i teoretycznie ma  5 kg ładowności. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do nich koło 10 mają mi wysłać zdjęcie dowodu rejestracyjnego, z innej beczki zakładając że jest 1400kg - pchać się w to czy odpuścić>? cena 35000 .. szukać dalej czy jest ok... za dużo informacji spływa na mnie ostatnim czasie i mam juz totalny mętlik w głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymer Nova 555 była swego czasu dość popularna na wyspach. Wszystkie mają tutaj masę własną 1395kg i DMC 1670kg.

 

Wygląda na to ze przyjechała z UK i nastąpiła standardowa magia przy rejestracji

 

Przyczepa do wnikliwego sprawdzenia pod kątem zacieków.

 

Jeśli ma 1400kg jako DMC to masz zero ładowności co oznacza szukaj dalej

 

Poproś również o zdjęcie tabliczki

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta przyjechała chyba z Dani, w szafce widziałem na drzwiach jakąś listę kontrolną , czy też serwisową, do tego - wiem nie koniecznie powinienem wierzyć ,  sprzedawca twierdzi że od pierwszego właściciela z Dani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do nich koło 10 mają mi wysłać zdjęcie dowodu rejestracyjnego, z innej beczki zakładając że jest 1400kg - pchać się w to czy odpuścić>? cena 35000 .. szukać dalej czy jest ok... za dużo informacji spływa na mnie ostatnim czasie i mam juz totalny mętlik w głowie...
Przecież mamy dziś 16 mają? Poza tym sprzedawcą tej przyczepy jest Wiórek. Poczytaj o nich na forum. Krótko mówiąc nie mają oni dobrej opinii, i jeszcze nikt u nich zdrowej cepy nie widział...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:
19 minut temu, sq6dst napisał:
Dzwoniłem do nich koło 10 mają mi wysłać zdjęcie dowodu rejestracyjnego, z innej beczki zakładając że jest 1400kg - pchać się w to czy odpuścić>? cena 35000 .. szukać dalej czy jest ok... za dużo informacji spływa na mnie ostatnim czasie i mam juz totalny mętlik w głowie...

Przecież mamy dziś 16 mają? Poza tym sprzedawcą tej przyczepy jest Wiórek. Poczytaj o nich na forum. Krótko mówiąc nie mają oni dobrej opinii, i jeszcze nikt u nich zdrowej cepy nie widział...

koło 10 - godziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta przyjechała chyba z Dani, w szafce widziałem na drzwiach jakąś listę kontrolną , czy też serwisową, do tego - wiem nie koniecznie powinienem wierzyć ,  sprzedawca twierdzi że od pierwszego właściciela z Dani...
Bardzo możliwe. Faktem jest ze wiórek znany jest z trupów ściąganych z UK.

Jeśli nie masz ładowności rzędu 250kg odpuść.

Jeśli zdecydujesz się jechać wez kogoś kto się zna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sq6dst napisał:
koło 10 - godziny

Ok, rano jeszcze jest i przeczytałem o maju

Tak czy inaczej poczytaj o Wiórku, zalecana ostrożność i to ogromna. Jak pisze infer lepiej pojechać z kimś kto się zna. Chociaż wałek na wadze potężny, czyli musi być z UK, inaczej by to nie przeszło.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.