Jump to content
Azjata

Kamerka w samochodzie

Recommended Posts

witus
Nie kupowałem nigdy nic na Pepper, jak to działa? Rozumiem że to tylko portal pośredniczący a to czy masz polską FV i gwarancję zależy od sprzedawcy ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Link prowadził do aliexpress czyli chińskiego Allegro. Nie masz faktury.

Natowmiast nie miałem problemów nigdy z reklamacjami, Chińczycy najczęściej proszą o film lub zdjęcie co nie działa i wysyłają nowe.

jacek00
Ok, dzięki, jeszcze pytanko czy przy każdym zakupie trzeba się doktoryzować na temat sprzedawcy, czy jest jakaś weryfikacja ?
Ogólnie przestałem kupować na aliexpres, przynajmniej to co można kupić na fv wychodzi taniej w PL. default_wink.png

Różnie. Czasem są oferty na pepperze gdzie musisz kombinować żeby mieć zniżkę - np. jakieś subskrybuje do Xbox itp. ale przeważnie po prostu wchodzisz i kupujesz po niższej cenie. Sporo ciekawych ofert jest i sporo ciekawych rzeczy w ten sposób można kupić

witus
Ok, dzięki, jeszcze pytanko czy przy każdym zakupie trzeba się doktoryzować na temat sprzedawcy, czy jest jakaś weryfikacja ?
Ogólnie przestałem kupować na aliexpres, przynajmniej to co można kupić na fv wychodzi taniej w PL. default_wink.png

Na aliexpress jest ochrona kupujących, nie dostaniesz towaru, dostniesz zwrot kasy. Nie korzystałem jescze bo nie znam nikogo komu by nie przyszło. Ja zamawiam kilka razy w miesiącu.

6f55afc4f3f4f314c17400b068af34b9.jpg

Zobacz przyszły do mnie słuchawki. Jak nie potwierdzę, że dotarły sprzedawca nie dostanie kasy od aliexpress.

Suzu4x4

Moja dotychczasowa kamera odjechała razem z autem, wiec musze coś zakupić.
W zasadzie zdecydowałem się na Xiaomi 70 Mai Pro Dash Cam ale może jest coś lepszego w podobnej cenie ?
Ktoś, coś ??

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

pjetko
2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

Xiaomi 70 Mai Pro Dash Cam

Mam w dwóch samochodach, są bardzo OK. Super jakość nagrań biorac pod uwagę cenę. Teraz jest nawet jakiś nowszy model, co nagrywa w 4K, niewiel droższy.

mundek28

Ale nie wiem czy kamerki przyklejane bezpośredni na szybę bez możliwości ich kątowego ustawienia to dobry pomysł.

jacek00
27 minut temu, mundek28 napisał:

Ale nie wiem czy kamerki przyklejane bezpośredni na szybę bez możliwości ich kontowego ustawienia to dobry pomysł.

Akurat w Xiaomi 70 Mi Pro masz możłiwość ustawienia kąta, sam obiektyw ma regulację góra dół. IMO to wystarczające w zupełności. 

mundek28

Jeżeli tak to tak.

pawel1966

Ja używam kamery wbudowanej w nawigację Mio 65 LM truck.W sumie mi to wystarcza, jakość obrazu jest bardzo dobra, nawet zgrałem kilka odcinków dróg z Mani z ubiegłorocznych wakacji.  A poza tym, jak widzę co niektórzy wyczyniają...może się przydać nie wiadomo kiedy. Kamera ma funkcję rejestracji zdarzeń,  robienia zdjęć w Nav pix, które potem można wykorzystać przy tworzeniu własnych POI. Ma też coś w rodzaju "asystenta" kierowcy i jeśli jest dobrze ustawiona i skalibrowana - to pokazuje,  że dojeżdżam zbyt blisko do porzedzającego mnie pojazdu lub jestem zbyt blisko linii bocznych pasa ruchu. Dźwięk mam ustaiony na minimum, żeby mnie nie wkurzał i używam tego cały czas.

PanSamochodzik
W dniu 20.05.2020 o 11:10, jacek00 napisał:

jak przyssawka straci swoje właściwości to

Posmarować gliceryną i będzie git.