Skocz do zawartości

Kamerka w samochodzie


Azjata

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jak CI się uda wymyślić jakiś skuteczny patent na refleksy to daj znać, u mnie też są bardzo niefajne - najlepiej widocznym elementem na nagraniach jest karta parkingowa, która musi leżeć na desce i strasznie się odbija w szybie. Z tego co patrzyłem może być ciężko z tulejką, bo choć obiektyw jest bardzo blisko szyby, to jest tak szerokokątny, że łapie spory jej obszar - tulejka by go zasłoniła. Bardziej musiałbyś iść w kierunku jakiegoś "lejka"

U mnie w dodatku szyba ma podgrzewanie. na szczęście drucików nie widać w kamerce, ale na pewno jakoś pogarszają obraz. 

Nie da się nic z tym zrobić, wszystko "wchodzi" w obiektyw. Normalnie jak patrzysz na szybę też niestety się to wszystko odbija tylko wzrok się adoptuje i nie widzimy tego. Pomaga założenie okular przeciwsłonecznych, więc pewnie dorzucenie jakiegoś filtru by pomogło, ale w sumie nie po to ta kamera, na ciekawe ujęcia można założyć na dach kopro.

https://www.x-kom.pl/p/212682-wideorejestrator-mio-filtr-polaryzacyjny-mivue.html#Opinie na forach polecają dodać ten filtr polaryzacyjny. Trochę pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 godzin temu, jacek00 napisał:

Haha, i to pokazuje jak się różnimy. Ja w obecnej kamerze mam nastawione nagrania chyba po minucie

:D Ależ oczywiście, tak jest w większości spraw, nawet omawianych tu, na forum, dlatego "ustawienia" urządzeń powinny umożliwiać wybór rożnych opcji, aby każdy mógł je dopasować do swoich wymagań.

7 godzin temu, witus napisał:

Program do montażu przecież nawet się nie zająknie, że jest przerwa. Połączenie tego w jeden plik na bezpłatnym iMovie w telefonie to mrugnięcie okiem.

To w takim razie zapytam: czy bez montażu, włożenie tej karty np. do telewizora lub komputera, umożliwia ciągłość odtwarzanego materiału?

Jeśli nie, to czy ten montaż w telefonie wpływa na jakość zmontowanego materiału, np. rozdzielczość? Gdzie ten zmontowany materiał istnieje fizycznie - pamięć telefonu, czy karta w kamerce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, tak jest w większości spraw, nawet omawianych tu, na forum, dlatego "ustawienia" urządzeń powinny umożliwiać wybór rożnych opcji, aby każdy mógł je dopasować do swoich wymagań.


W tym przypadku producent ma jakiś cel. Teraz wróciłem z wyjazdu chciałem ocenić nowe wideo, po zmianie pewnych parametrów. Wyłączenie znaku wodnego i włączenie ulepszaczy. Wyjąłem kartę, okazało się, że kamera nadal nagrywa, zapomniałem, że ma akumulator. Ostatni plik jest oczywiście uszkodzony Jak idę z samochodu do domu. Ale to tylko ostatnie 2 minuty. Co by było gdyby zapis miał więcej? Wracam do ustawienia 1minutowego ma to sens.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W tym przypadku producent ma jakiś cel. Teraz wróciłem z wyjazdu chciałem ocenić nowe wideo, po zmianie pewnych parametrów. Wyłączenie znaku wodnego i włączenie ulepszaczy. Wyjąłem kartę, okazało się, że kamera nadal nagrywa, zapomniałem, że ma akumulator. Ostatni plik jest oczywiście uszkodzony Jak idę z samochodu do domu. Ale to tylko ostatnie 2 minuty. Co by było gdyby zapis miał więcej? Wracam do ustawienia 1minutowego ma to sens.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Po wyłączeniu kamery nadal nagrywała ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maciejek34 napisał:
16 minut temu, witus napisał:


W tym przypadku producent ma jakiś cel. Teraz wróciłem z wyjazdu chciałem ocenić nowe wideo, po zmianie pewnych parametrów. Wyłączenie znaku wodnego i włączenie ulepszaczy. Wyjąłem kartę, okazało się, że kamera nadal nagrywa, zapomniałem, że ma akumulator. Ostatni plik jest oczywiście uszkodzony Jak idę z samochodu do domu. Ale to tylko ostatnie 2 minuty. Co by było gdyby zapis miał więcej? Wracam do ustawienia 1minutowego ma to sens.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Po wyłączeniu kamery nadal nagrywała ?

Wykryła ruch w końcu szedłem po schodach, zarejestrowała zdarzenie.

27 minut temu, Kristofer napisał:

:D Ależ oczywiście, tak jest w większości spraw, nawet omawianych tu, na forum, dlatego "ustawienia" urządzeń powinny umożliwiać wybór rożnych opcji, aby każdy mógł je dopasować do swoich wymagań.

To w takim razie zapytam: czy bez montażu, włożenie tej karty np. do telewizora lub komputera, umożliwia ciągłość odtwarzanego materiału?

Jeśli nie, to czy ten montaż w telefonie wpływa na jakość zmontowanego materiału, np. rozdzielczość? Gdzie ten zmontowany materiał istnieje fizycznie - pamięć telefonu, czy karta w kamerce?

Zobacz tak wygląda karta. Każda minuta w moim przypadku to plik o narastającym indeksie. Wrzuciłem to na próbę do VLC darmowego odtwarzacza. Odtwarza po kolei jakby to był pojedynczy film, natomiast jak przechodzi do kolejnego pliku na chwilę pokazuje tytuł, trzeba by pewnie wyłączyć.

Kamera używa kodeka H.264 i H.265. Zobacz w wolnej chwili czy nie można połączyć tych plików bez rekompresji, jakiś soft lub wiersz poleceń.

Nie mam w tej chwili czasu na dalsze eksperymenty, sprawdzę później. 

Zrzut ekranu 2020-05-26 o 15.09.37.png

W Windowsie też karta jest normalnie widziana.


Czy jak dokupię moduł GPS kamera będzie dalej od szyby. Czy wtedy gps jest uchwytem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak dokupię moduł GPS kamera będzie dalej od szyby. Czy wtedy gps jest uchwytem?

 

GPS jest uchwytem, różnice odległości będą minimalne - jakieś 0.5 cm.

 

 

 

a11430e584710fd2616c554244fe1518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, witus napisał:

Zobacz tak wygląda karta. Każda minuta w moim przypadku to plik o narastającym indeksie. Wrzuciłem to na próbę do VLC darmowego odtwarzacza. Odtwarza po kolei jakby to był pojedynczy film, natomiast jak przechodzi do kolejnego pliku na chwilę pokazuje tytuł, trzeba by pewnie wyłączyć.

Kamera używa kodeka H.264 i H.265. Zobacz w wolnej chwili czy nie można połączyć tych plików bez rekompresji, jakiś soft lub wiersz poleceń.

Dziękuję Arturze! Teraz mam już wyobrażenie, jak ten zapis przebiega i jaki jest tego efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Waszym zdaniem, która lepsza: Mio J85 czy Mio 792 PRO? Zamawiam w zestawie z tylną Mio A30.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
https://www.pepper.pl/promocje/xiaomi-70mia-dash-cam-pro-w-rewelacyjnej-cenie-4179-wysylka-z-polski-273851

Dzisiaj wersja pro za 166 zł. W tej cenie nie ma co się zastanawiać.
Nie kupowałem nigdy nic na Pepper, jak to działa? Rozumiem że to tylko portal pośredniczący a to czy masz polską FV i gwarancję zależy od sprzedawcy ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Suzu4x4 napisał:

Nie kupowałem nigdy nic na Pepper, jak to działa? Rozumiem że to tylko portal pośredniczący a to czy masz polską FV i gwarancję zależy od sprzedawcy ?
 

Pepper to tylko "zbiornik" z promkami i okazjami, zakupu dokonujesz już w sklepie sprzedawcy. W przypadku tej kamerki oferta była z aliexpress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepper to tylko "zbiornik" z promkami i okazjami, zakupu dokonujesz już w sklepie sprzedawcy. W przypadku tej kamerki oferta była z aliexpress
Ok, dzięki, jeszcze pytanko czy przy każdym zakupie trzeba się doktoryzować na temat sprzedawcy, czy jest jakaś weryfikacja ?
Ogólnie przestałem kupować na aliexpres, przynajmniej to co można kupić na fv wychodzi taniej w PL. ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.