Skocz do zawartości

Kamerka w samochodzie


Azjata

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Kilka metrów. Ta kamerka ma parę wad: Ściąganie filmików po wifi trwa godziny.. Karta natomiast ma jakiś kosmiczny format i nic, poza kamerką jej nie widzi, więc na szybkie zgranie filmów nie ma co liczyć. W

 

Piszesz o tej kamerze 70mai? To chyba coś z Twoją karta jest nie tak, bo dziś tą kamerką nagrywałem filmy i karta jest normalnie widziana w kompie, można sobie zgrywać filmy, kasować je itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak. U mnie tablet, telefon i komputer zgłaszają ja jako uszkodzoną i chcą formatować. W kamerce natomiast hula bez takich excesów. Więc zakładam że ma jakiś egzotyczny format. Chyba, że karta jest dupnięta w jakiś ciekawy sposób, co też może mieć miejsce :)

Spróbuję jakaś nowa kartę kupić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

LokalizacjaGPS oraz prędkość w filmie jest zapisana nie wiedomo gdzie i jak. Widać je przy odtwarzaniu na kamerce lub w dedykowanej aplikacji. Po zgraniu filmów na telefon/komputer te dane znikają, nie są dostępne.

O takim sposobie zapisu, czytałem gdzieś informację, więc np. dla mnie była ona znana.

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Nie da się tez ustawić długości filmów na więcej niż 3 minuty. Więc na karcie po jakimś czasie gromadzą się setki krótkich filmów. Osobiście wolałbym mniej plików o większej długości.

O tym nie wiedziałem. Dla mnie to byłaby wada dyskwalifikująca. Trzy minuty ciągłego materiału, to stanowczo zbyt mało.

2 godziny temu, jacek00 napisał:

To chyba coś z Twoją karta jest nie tak, bo dziś tą kamerką nagrywałem filmy i karta jest normalnie widziana w kompie, można sobie zgrywać filmy, kasować je itp

Jacku, mógłbyś sprawdzić ten czas pojedynczego nagrania i czy jest to w jakiś sposób ustawialne? Może być tak, że kamerki mają wgrane oprogramowanie z różnych okresów produkcji, więc te ustawienia mogą się czasem różnić :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe wymiary to bardzo duża zaleta tego urządzenia. Umieściłem ja z prawej strony lusterka w ten sposób, że z pozycji kierowcy w ogóle jej nie widać (zasłania ja lusterko). Pasażerowi też nie przeszkadza bo jest pod samą górną krawędzią szyby.
Nie da się tez ustawić długości filmów na więcej niż 3 minuty. Więc na karcie po jakimś czasie gromadzą się setki krótkich filmów. Osobiście wolałbym mniej plików o większej długości.
Sterowanie głosowe działa fajnie. Dodatkowych opcji ostrzeżeń nie uruchamiałem jeszcze może kiedyś przetestuję


Wg mnie podział materiału na kawałki jest właśnie po to, żebyś jak najszybciej mógł go pobrać po wifi. Pomyśl co by było gdyby były dłuższe musiałbyś tam siedzieć godzinami jak mówisz.

Poza tym trudniej o uszkodzenie materiału wideo. Najwyżej stracisz z zapisu 3 min, czyli jeden z filmów, a nie całość. Karty są często podrabiane i padają jak muchy jeżeli ktoś kupi coś niesprawdzonego.

Jeżeli materiał planujesz zmontować to te 3 min odcinki są dla ciebie pomijalne. Program do montażu przecież nawet się nie zająknie, że jest przerwa. Połączenie tego w jeden plik na bezpłatnym iMovie w telefonie to mrugnięcie okiem.

To jeżeli interesują Was tak długie materiały trzeba przetestować inną sprawę. Kamera obsługuje max 64GB ile godzin się tam zmieści ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem z ciekawości po kamerę i zabrałem pierwszy raz do domu :)

Włożyłem kartę bezpośrednio do komputera jest normalnie dostępna. Filmy się odtwarzają, zdjęcia też, dostęp błyskawiczny - warto zadbać o szybką kartę.
System plików to FAT32 wg narzędzi dyskowych.

 

Zrzut ekranu 2020-05-26 o 08.48.51.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, witus napisał:

Zszedłem z ciekawości po kamerę i zabrałem pierwszy raz do domu :)

Włożyłem kartę bezpośrednio do komputera jest normalnie dostępna. Filmy się odtwarzają, zdjęcia też, dostęp błyskawiczny - warto zadbać o szybką kartę.
System plików to FAT32 wg narzędzi dyskowych.

 

Zrzut ekranu 2020-05-26 o 08.48.51.png

Dokładnie. Mogę z ciekawości sprawdzić jeszcze na windowsie, bo też sprawdzałem tylko na maku i u mnie działa dokładnie tak samo. 

6 godzin temu, Kristofer napisał:

O tym nie wiedziałem. Dla mnie to byłaby wada dyskwalifikująca. Trzy minuty ciągłego materiału, to stanowczo zbyt mało.

Haha, i to pokazuje jak się różnimy. Ja w obecnej kamerze mam nastawione nagrania chyba po minucie 

Cytat

Jacku, mógłbyś sprawdzić ten czas pojedynczego nagrania i czy jest to w jakiś sposób ustawialne? Może być tak, że kamerki mają wgrane oprogramowanie z różnych okresów produkcji, więc te ustawienia mogą się czasem różnić :hmm:

Zgadza się. Sam soft może wiele zmienić. Niestety u mnie długość nagrań to też maksymalnie 3 minuty. Przyznaje, że to dziwne akurat. Ogólnie kamerka oferuje bardzo mało ustawień, nawet odświeżania nie można zmienić.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witus napisał:

Wg mnie podział materiału na kawałki jest właśnie po to, żebyś jak najszybciej mógł go pobrać po wifi. Pomyśl co by było gdyby były dłuższe musiałbyś tam siedzieć godzinami jak mówisz.

Nie neguję tych wszystich rzeczy o których napisałeś - ale mogli to pozostawić dla wyboru użytkownika - jeśli ktoś chce mieć powiedzmy godzinne odcinki i sobie je przez noc ściągać po wifi - to dlaczego mu tego nie umożliwiono?

Podobna sprawa jest z nanoszeniem prędkości i GPS. Nanoszenie daty i godziny na film można od klikać, ale prędkości i lokalizacji już nie. Dedykowana aplikacja tez nie potrafi tego zrobić. Widziałem tylko jakiś ruski soft, który się boję instalować, który te dane wyciąga z pliku i zapisuje jako plik .srt jest to jakaś opcja lae ruskich programów od niewiadomo kogo się boje instalować.
 

1 godzinę temu, witus napisał:

Kamera obsługuje max 64GB ile godzin się tam zmieści

coś koło 8h. Plik 3 minutowy ma od 330-450MB.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem z karty różne wredne video, przy różnych ledach i w nocy, za chwilę udostępnię na dropboxie. https://www.dropbox.com/sh/vgwguszh2td9wyg/AADhhhYU4dIbaI0rqaVaK3Sua?dl=0

 

Przy okazji wrzucam do kamery wiekszą kartę, przestawiam rozdzielczość na max. Pamiętajcie, że ja mam starą matrycę. Nowa jest lepsza. I nie miałem włączonego WDR. Zobaczę za kilka dni różnicę, po włączeniu wszystkich ulepszeń. Spróbuję też zrobić coś z refleksami, dodam wokoło obiektywu czarną tulejkę, żeby nie było od szyby wolnej przestrzeni. Szyby samochodowe mogą być wredne dla tych kamer, każda ma inne nachylenie i nie jest to zwykłe szkło tylko pewnie jakieś różne filtry!

 

19 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Nie neguję tych wszystich rzeczy o których napisałeś - ale mogli to pozostawić dla wyboru użytkownika - jeśli ktoś chce mieć powiedzmy godzinne odcinki i sobie je przez noc ściągać po wifi - to dlaczego mu tego nie umożliwiono?

Podobna sprawa jest z nanoszeniem prędkości i GPS. Nanoszenie daty i godziny na film można od klikać, ale prędkości i lokalizacji już nie. Dedykowana aplikacja tez nie potrafi tego zrobić. Widziałem tylko jakiś ruski soft, który się boję instalować, który te dane wyciąga z pliku i zapisuje jako plik .srt jest to jakaś opcja lae ruskich programów od niewiadomo kogo się boje instalować.
 

coś koło 8h. Plik 3 minutowy ma od 330-450MB.

Jak wyłączyć te wstrętne nakładki na video? Można znaczek mai wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak CI się uda wymyślić jakiś skuteczny patent na refleksy to daj znać, u mnie też są bardzo niefajne - najlepiej widocznym elementem na nagraniach jest karta parkingowa, która musi leżeć na desce i strasznie się odbija w szybie. Z tego co patrzyłem może być ciężko z tulejką, bo choć obiektyw jest bardzo blisko szyby, to jest tak szerokokątny, że łapie spory jej obszar - tulejka by go zasłoniła. Bardziej musiałbyś iść w kierunku jakiegoś "lejka"

U mnie w dodatku szyba ma podgrzewanie. na szczęście drucików nie widać w kamerce, ale na pewno jakoś pogarszają obraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak CI się uda wymyślić jakiś skuteczny patent na refleksy to daj znać, u mnie też są bardzo niefajne - najlepiej widocznym elementem na nagraniach jest karta parkingowa, która musi leżeć na desce i strasznie się odbija w szybie. Z tego co patrzyłem może być ciężko z tulejką, bo choć obiektyw jest bardzo blisko szyby, to jest tak szerokokątny, że łapie spory jej obszar - tulejka by go zasłoniła. Bardziej musiałbyś iść w kierunku jakiegoś "lejka"

U mnie w dodatku szyba ma podgrzewanie. na szczęście drucików nie widać w kamerce, ale na pewno jakoś pogarszają obraz. 


99e173a054f11731826e3d09f59ff0c9.jpg

Był SanDisk zmieniam na Samsung Evo Plus.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, witus napisał:

Jak wyłączyć te wstrętne nakładki na video? Można znaczek mai wyłączyć?

Tak, jest gdzieś tam w opcjach. Od razu po zakupie wyłączyłem, teraz już nie pamiętam gdzie to było, ale jak nie znajdziesz to poszukam

(cośtam było disable watermark)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest gdzieś tam w opcjach. Od razu po zakupie wyłączyłem, teraz już nie pamiętam gdzie to było, ale jak nie znajdziesz to poszukam
(cośtam było disable watermark)


Wow jest w aplikacji, a ja wcześniej klikałem w menu kamery i nie było. Zmieniłem też klatki, zobaczę co to zmieni.

4421e01de47ecd97a9c9bc9e817488f2.jpg20903c7c39661b843b1d3b3f2c3b09f8.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.