Skocz do zawartości

Kamerka w samochodzie


Azjata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czy przybliżenie obiektywu do szyby jest możliwe?
To chyba poprawiło by sytuację.


Nie jest możliwe, pomogłoby napewno. Myślę o zrobieniu czarnej tubki z czegoś, z czarnej pianki wokół obiektywu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacek00 napisał:

Nie 60 klatek, a 50. 60 klatek się nie nadaje do używania w Europie, bo przy 60 klatkach mamy widoczne chociażby migotanie światła. A jest to związane z częstotliwością prądu w Europie.

Taki szczegół, ale często o tym zapominamy i filmy nagrane w sztucznym oświetleniu w 60 klatkach wyglądają zwyczajnie źle

To ważna uwaga :ok:, jednak w przypadku standardowych kamer, ale one i tak posiadają rozbudowane opcje dla migawki, przysłony, czasu naświetlania, ostrości, a nawet balansu bieli. Tu piszemy o rejestratorach samochodowych, a w nich tych ustawień nie znajdziesz. Generalnie, dawno temu, przy telewizji analogowej i oświetleniu przy pomocy lamp żarowych, miało to rzeczywiście znaczenie i wpływ na obserwowany na ekranie obraz. Dzisiaj w większości przypadków ma to pomijalne znaczenie. Poza tym, nawet ulice miast coraz częściej oświetlane są lampami LED, które mają własne przetwornice. LED są nawet w sygnalizatorach świetlnych i tylko nieliczne mają jeszcze typowe żarówki. Światła samochodu, a te odgrywają tu główną rolę, nie są zasilane napięciem AC 50 Hz. Dla kamerki samochodowej, zwłaszcza chcąc dokładniej odtworzyć przebieg całego zdarzenia, znaczenie ma właśnie liczba rejestrowanych klatek/s - im więcej, tym lepiej (przypomnę, że to nie to samo, co czas naświetlania realizowany w tym przypadku przez migawkę elektroniczną). Tu masz rzeczywisty przykład nagrania rejestratorem przy 60 kl./s i nocą, podczas miejskiej jazdy, gdy ulice są oświetlone latarniami - żadnego migotania. Jazda nocą po mieście, to margines wszystkich nagrań z rejestratora, przynajmniej w moim przypadku. Większość nagrań odbywa się przy świetle dziennym i właśnie w tym oświetleniu duża ilość klatek sprawdza się najlepiej (czyt. jest pożądana). Oczywiście tylko wtedy, jeżeli zainstalowany sprzęt nie jest wyłącznie gadżetem, ale w razie jakiegoś zdarzenia, ma je sensownie dokumentować. W takich sytuacjach, przy niskiej liczbie rejestrowanych klatek, nie uda się zobaczyć czegoś, co trwało ułamek sekundy. Przy zdarzeniach drogowych bywa, że właśnie takie sceny decydują o wszystkim.

14 godzin temu, jacek00 napisał:

Za 349 zł w X-kom. Biorąc na FVAT wychodzi taniej niż z chin, a do tego mamy gwarancję.

Mam nadzieję, że sprzęt się będzie dobrze sprawował emoji846.png

Jacku, na naszym rynku jest zatrzęsienie różnych rejestratorów, ale znajdź mi takie, które rejestrują obraz w 25 lub 50 klatkach przy sensownej rozdzielczości ...
Większość, jeśli nie wszystkie, to 30 klatek lub 15, czy 60 itd., wynikające z "dzielnika" lub "mnożnika" tej ilości. Sam kupiłeś rejestrator zapisujący z 30 klatkami :D Zakup w Polsce, właśnie z uwagi na gwarancję, to dobra decyzja.

Niestety, rejestratory samochodowe mają trudne warunki i nie wytrzymują próby czasu, dlatego wydawanie pokaźnych kwot na ich zakup, to z reguły stracone pieniądze. Dla mnie sens ma zakup jedynie do ok. 400 zł. i jeśli spełnia wymagania odpowiedniej jakości dla udokumentowania zdarzenia. Reszta dodatków nie jest konieczna. IMHO

13 godzin temu, witus napisał:

A-60 mm
B-60 mm zmierzone po przekątnej (zdjęcie)
C- 82 mm

Wielkie dzięki. Tak, teraz widzę, że proporcje mają sens.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, na naszym rynku jest zatrzęsienie różnych rejestratorów, ale znajdź mi takie, które rejestrują obraz w 25 lub 50 klatkach przy sensownej rozdzielczości ...

Większość, jeśli nie wszystkie, to 30 klatek lub 15, czy 60 itd., wynikające z "dzielnika" lub "mnożnika" tej ilości. Sam kupiłeś rejestrator zapisujący z 30 klatkami Zakup w Polsce, właśnie z uwagi na gwarancję, to dobra decyzja.

Niestety, rejestratory samochodowe mają trudne warunki i nie wytrzymują próby czasu, dlatego wydawanie pokaźnych kwot na ich zakup, to z reguły stracone pieniądze. Dla mnie sens ma zakup jedynie do ok. 400 zł. i jeśli spełnia wymagania odpowiedniej jakości dla udokumentowania zdarzenia. Reszta dodatków nie jest konieczna. IMHO

Wiem że kupiłem z takimi parametrami. Kierowałem się przede wszystkim posiadaną bardzo dobrą matrycą i bardzo dobrym procesorem od Sony w tej kamerze. Parametry techniczne uznalem za wystarczające do moich potrzeb. Większy klatkaż jest niestety sporo droższy i w tym przedziale raczej niedostępny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie w przystępnej cenie, np. ta "RangeTour" którą podlinkowałem wcześniej. Sam o niej myślałem, ale przerażają mnie jej rozmiary.

Polecę ci bardzo dobre forum o kamerkach: autowrzuta.pl dobra baza wiedzy o kamerkach. Jak tam nie ma nic o tej kamerze to nie warto się nią interesować

 

Mam obecnie kamerę polecana z tamtego forum. Używam już jej 4-5 lat i działa nadal dość dobrze poza problemami z uchwytem. Dlatego Nowa kamera pójdzie na przód a obecna na tył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar, na pewno zajrzę, choć uważam, że nawet tam nie było fizycznych możliwości, aby przetestować każdą istniejącą na rynku kamerkę.

Wracając do rozmiarów, to tak wygląda proporcjonalne porównanie wielkości tych dwóch:

 

rejestratory wielkość.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kristofer napisał:

Są takie w przystępnej cenie, np. ta "RangeTour" którą podlinkowałem wcześniej. Sam o niej myślałem, ale przerażają mnie jej rozmiary.

Szkoda, że nie ma jej na Amazonie. Potestowałbyś miesiąc, gdyby się nie sprawdziła, mógłbyś oddać bez kosztów. Nie znalazłem na Amazon.de.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Azjata napisał:

modułem GPS jest np Mikavi PQ4 Dual. Która jest wyposażona w dwie kamerki. Jedna nagrywa z przodu. Druga z tyłu. Obie mają po 170 stopni kąt nagrywania. 

Wielu producentów w swoich folderach podaje, że rejestrator ma kąt widzenia 170 stopni.

Nie ma co w to wierzyć.

To ordynarny chwyt reklamowy, czcze przechwałki dla naiwniaków. Takie kąty widzenia zapewniają tylko tzw. „rybie oka”. Są to drogie, specjalistyczne szkła, stosowane w fotografii. W nich widać, że obiektyw zakończony jest wyraźną kopułą, wystającą poza brzeg obudowy obiektywu.

Dobre markowe kamerki zapisują przy kącie widzenia max 140 stopni. Tańsze, nie oferują praktycznie nawet 120 stopni. Łatwo to sprawdzić cyfrowym kątomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, powolniak napisał:

Wielu producentów w swoich folderach podaje, że rejestrator ma kąt widzenia 170 stopni.

Nie ma co w to wierzyć.

To ordynarny chwyt reklamowy, czcze przechwałki dla naiwniaków. Takie kąty widzenia zapewniają tylko tzw. „rybie oka”. Są to drogie, specjalistyczne szkła, stosowane w fotografii. W nich widać, że obiektyw zakończony jest wyraźną kopułą, wystającą poza brzeg obudowy obiektywu.

Dobre markowe kamerki zapisują przy kącie widzenia max 140 stopni. Tańsze, nie oferują praktycznie nawet 120 stopni. Łatwo to sprawdzić cyfrowym kątomierzem.

Zgadza się. Generalnie większość niszowych producentów rejestratorów podaje bzdury. Dlatego z wielkim zaskoczeniem przeczytałem, że w Xiaomi kąt widzenia wynosi "tylko" 140 stopni. :D

2 godziny temu, Kristofer napisał:

Nawet nie wiedziałem, że jest aż tak długotrwała możliwość ? Dobrze wiedzieć.

Amazon to jeden z lepszych sklepów. Bezproblemowy zwrot, bezproblemowe reklamacje nawet bez odsyłania towaru. I często taniej niż w PL. Jak tylko mogę to wybieram amazona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 10:31, maciejek34 napisał:

A wifi jaki ma zasięg ?

Kilka metrów. Ta kamerka ma parę wad: Ściąganie filmików po wifi trwa godziny.. Karta natomiast ma jakiś kosmiczny format i nic, poza kamerką jej nie widzi, więc na szybkie zgranie filmów nie ma co liczyć. W dodatku, aplikacją ściąga filmy tylko przy nie zablokowanym telefonie. Po ustawieniu ściągania i zablokowaniu telefonu, proces pobirania się przerywa. Trzeba zostawić odblokowany telefon na dziesiątki minut. 

LokalizacjaGPS oraz prędkość w filmie jest zapisana nie wiedomo gdzie i jak. Widać je przy odtwarzaniu na kamerce lub w dedykowanej aplikacji. Po zgraniu filmów na telefon/komputer te dane znikają, nie są dostępne.

Mam tą kamerkę w wersji z GPS od 3 miesiecy. Jakość filmów jest taka sobie, ale coś tam widać. Na odczytanie tablic w nocy nie ma co liczyć. W dzień raczej OK. 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe wymiary to bardzo duża zaleta tego urządzenia. Umieściłem ja z prawej strony lusterka w ten sposób, że z pozycji kierowcy w ogóle jej nie widać (zasłania ja lusterko). Pasażerowi też nie przeszkadza bo jest pod samą górną krawędzią szyby.

Nie da się tez ustawić długości filmów na więcej niż 3 minuty. Więc na karcie po jakimś czasie gromadzą się setki krótkich filmów. Osobiście wolałbym mniej plików o większej długości.

Sterowanie głosowe działa fajnie. Dodatkowych opcji ostrzeżeń nie uruchamiałem jeszcze może kiedyś przetestuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.