Skocz do zawartości

Holownik do 15 tyś w automacie


swiezak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Szukam samochodu do holowania przyczepy o dmc 750 kg. Autko musi być koniecznie w automacie, budżet 15 000 zl. Istnieje jakiś idealny holownik w tej kasie który nie będzie się męczył i sprawiał co chwilę problemów? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, swiezak napisał:

Bez hamulca. Zastanawiam się nad Xsara Picasso 1.6 hdi tylko nie wiem czy się zmieszczę w dmc bez hamulca. Różne źródła podają dmc 690 kg.. 

Miałem kiedyś Hyundai Terracan i on miał DMC bez hamulca 700kg. Zobacz jakie to jest duże auto tak więc Picasso nie będzie miało raczej 750kg.
Chociaż czasami te masy przyczep w różnych autach mogą zaskoczyć :blink:

Teraz mam Hyundai SantaFe 2.0 CRDI i on ma 750 kg bez hamulca, auto jest ciężkie tak więc do takiej przyczepy będzie idealne.
Są też Tuscon czy Kia Sportage, benzyna lub diesel do wyboru, myślę że do przyczepy bez hamulca fajnie jak by było ciężkie auto. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cezarr napisał:

Chociaż czasami te masy przyczep w różnych autach mogą zaskoczyć :blink:

Dokładnie i trzeba brać dane z dowodu rej. a nie z katalogu bo też bywa różnie (silnik i skrzynia maja na to wpływ między innymi).

Mój Galaxy przy DMC 2510 i przyczepie z hamulcem 2000 miał bez hamulca 700 tak, że te 750 to może nie być lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad sprzedażą swojego 203-go. Nawet wystawiłem na otomoto, ale tak naprawde nie do końca jestem pewny.

Beż wypadkow i nic nie było malowane/Mały przebieg/Pelna historia zycia auta wraz z naprawami. Długo będzie jeżdzil bez problemow.

Sprzedaż tylko dla tego, że chcemy cos większego.

Ale 15 tys. to beż zadnych negociacji. Bo na otomoto wystawiłem z zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, shotokan napisał:

Ja się zastanawiam nad sprzedażą swojego 203-go. Nawet wystawiłem na otomoto, ale tak naprawde nie do końca jestem pewny.

Beż wypadkow i nic nie było malowane/Mały przebieg/Pelna historia zycia auta wraz z naprawami. Długo będzie jeżdzil bez problemow.

Sprzedaż tylko dla tego, że chcemy cos większego.

Ale 15 tys. to beż zadnych negociacji. Bo na otomoto wystawiłem z zapasem.

Tu nie dział ogłoszeń, jak chcesz sprzedać to wystaw w odpowiednim  dziale.

A takie pisanie chce ale nie jestem zdecydowany to taki handlarski trik :lol: to jest auto i nic więcej
A to czy dostaniesz 15 tys to jeszcze rynek zweryfikuje.

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Cezarr napisał:

Tu nie dział ogłoszeń, jak chcesz sprzedać to wystaw w odpowiednim  dziale.

A takie pisanie chce ale nie jestem zdecydowany to taki handlarski trik :lol: to jest auto i nic więcej
A to czy dostaniesz 15 tys to jeszcze rynek zweryfikuje.

Nie jestem handlarzem. Nie uzywam trików. Zastanawiam się bo nie jest łatwo w poszukiwaniu dobrego auta. A w tym wszystko zrobione, i czy nie lepiej zostawić, bo niewiadomo, czy ten samochod w który celuję będzie na tyle niezawodny, jak ten co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, swiezak napisał:

Silnik 1.6 hdi 110kM moment obrotowy 240nm przy 1750 obr/min, jak myślicie da sobie radę z lekką przyczepą? 

Ja na podobnych parametrach ciągałem 900kg i tylko alpejskie drogi i tym podobne strome podjazdy trochę silnik umęczyły. Szkoda, że nie ma hamulca, zawsze bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, shotokan napisał:

Nie jestem handlarzem. Nie uzywam trików. Zastanawiam się bo nie jest łatwo w poszukiwaniu dobrego auta. A w tym wszystko zrobione, i czy nie lepiej zostawić, bo niewiadomo, czy ten samochod w który celuję będzie na tyle niezawodny, jak ten co mam.

Źle mnie zrozumiałeś, towar jest tyle warty ile klient za niego zapłaci to że Ty chcesz 15 i mówisz że niżej nie zejdziesz to nie znaczy że tyle dostaniesz.
Też tak kiedyś uważałem i rynek mnie zweryfikował i to mocno, tak więc jeżeli nie ma zainteresowania to zapomnij o 15 tyś, ale próbować zawsze możesz.

 

21 minut temu, swiezak napisał:

Ta Xsara Picasso którą chce obejrzeć całe szczęście ma w dowodzie DMC 750 kg :) Silnik 1.6 hdi 110kM moment obrotowy 240nm przy 1750 obr/min, jak myślicie da sobie radę z lekką przyczepą? 

Co to za przyczepa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cezarr napisał:

Źle mnie zrozumiałeś, towar jest tyle warty ile klient za niego zapłaci to że Ty chcesz 15 i mówisz że niżej nie zejdziesz to nie znaczy że tyle dostaniesz.
Też tak kiedyś uważałem i rynek mnie zweryfikował i to mocno, tak więc jeżeli nie ma zainteresowania to zapomnij o 15 tyś, ale próbować zawsze możesz.

 

Co to za przyczepa?

Głównie będę holował taką przyczepę gastronomiczną, rzeczywista waga myślę, że coś koło 1000 kg. Myślę też o zakupie jakiejś kampingowej, prawdopodobnie hobby 

IMG_20200203_181316_557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes  w benzynie , będziesz pan zadowolony . Zero problemów , częsci tanie jak barszcz , na haku ok. 2100 zaleznie od wersji  silnikowej i nadwoziowej .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swiezak napisał:

rzeczywista waga myślę, że coś koło 1000 kg

 

12 godzin temu, swiezak napisał:

Szukam samochodu do holowania przyczepy o dmc 750 kg

zdecyduj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.