Skocz do zawartości

Holownik do 10k ?


MariuszPoland

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że odświeżam stary temat ? lecz co do holownika , zdecydowałem się na Lincoln Mark LT rok 2008

troszeczkę długo się pieniądze zbierało ale jest ! ?

DSC_0393 (2).JPG

Teraz, MariuszPoland napisał:

Przepraszam że odświeżam stary temat ? lecz co do holownika , zdecydowałem się na Lincoln Mark LT rok 2008

troszeczkę długo się pieniądze zbierało ale jest ! ?

DSC_0393 (2).JPG

cena 42tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko wyjdziesz  już grubo poza 3,5t . To już pod kategorię B+E się łapie.

Godzinę temu, MariuszPoland napisał:

Przepraszam że odświeżam stary temat ? lecz co do holownika , zdecydowałem się na Lincoln Mark LT rok 2008

troszeczkę długo się pieniądze zbierało ale jest ! ?

DSC_0393 (2).JPG

cena 42tyś

Tylko wyjdziesz  już grubo poza 3,5t . To już pod kategorię B+E się łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL i krajach które ratyfikowały Konwencje Wiedeńska - niekoniecznie - zależy ile to ma DMC i ile DMC bedzie miała buda
- Jeśli będzie to przyczepa lekka do dmc 4250  zestawu łącznie wystarczy samo B oraz zgodność w polu O1 lub  O2  DR a także zgodność z danymi haka
- Jeśli przyczepa inna niż lekka    do dmc 4250  zestawu łącznie wystarcza kod 96 do B  - oraz zgodność w polu O1  DR a także zgodność z danymi haka

Dopiero powyżej B+E 

Podstawą prawna jest Konwencja Wiedeńska oraz Ustawa o Kierujących Pojazdami Art. 6 ust. 1 
Dodatkowy wymóg który tu chyba nie grozi to 
Ustawa o Prawo o Ruchu Drogowym Art. 62 ust. 1   
ROZP MIN INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r.  w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia § 14 pkt 7

Obrazowo http://oskduet.pl/nauka-jazdy/prawo-jazdy-przyczepa

Powyżej łącznej DMC zestawu 3,5T - Viatool

 

Tak nawiasem tylko  - czy aby na pewno jest to  holownik do 10k ?

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba wyrobić dowód osobisty, później zrobić prawo jazdy kat. B, a później prawdopodobnie (choć niekoniecznie jak wspomniał Smok) prawo jazdy kat. E.

Dla Panów gratulujących zakupu polecam zajrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/channel/UCJ_2xIiDL6a7YYgojrAgd9A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Najpierw trzeba wyrobić dowód osobisty, później zrobić prawo jazdy kat. B, a później prawdopodobnie (choć niekoniecznie jak wspomniał Smok) prawo jazdy kat. E.

Dla Panów gratulujących zakupu polecam zajrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/channel/UCJ_2xIiDL6a7YYgojrAgd9A

 

Jakiś problem że piszę w imieniu taty?

17 godzin temu, smok_wawelski napisał:

 

Tak nawiasem tylko  - czy aby na pewno jest to  holownik do 10k ?

 

Nie , jego cena to 46tyś brutto

Co do B+E i viatoll , tata ma prawko na C+E więc to dostał gratis? 

Jeździł boxerem L3 z przyczepą (nie lekką tylko z najazdem) całe lato 2k20

8 godzin temu, Jarod napisał:

Ogarnąłeś jakoś amerykańskie piny, żeby przerobić na europoejskie 13 i żeby wszystko działało jak należy (kierunkowskazy zwłaszcza).

Na razie zamówimy sobie adapter a na lato elektryk i ciągnięcie kabli od lamp

7 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Najpierw trzeba wyrobić dowód osobisty, później zrobić prawo jazdy kat. B, a później prawdopodobnie (choć niekoniecznie jak wspomniał Smok) prawo jazdy kat. E.

Dla Panów gratulujących zakupu polecam zajrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/channel/UCJ_2xIiDL6a7YYgojrAgd9A

 

Dzięki za reklamę za niedługo jedyna w Polsce recenzja tego modelu Lincolna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, danielpoz napisał:

Bardzo dobry wybór? 5.4 pod maską będzie zapewniał dość przyzwoite osiągi a całe auto duże bezpieczeństwo holowania przyczepy?

Jeszcze jak dobry ?

IMG_20210323_155520110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MariuszPoland napisał:

Jakiś problem że piszę w imieniu taty?

20 godzin temu, MariuszPoland napisał:

lecz co do holownika , zdecydowałem się na Lincoln Mark LT rok 2008

Dla mnie jest to po prostu  śmieszne i głupie że po prostu nie napiszesz:  mój tata kupił fajne auto  no własnie  jak widać w cytacie to Ty zdecydowałeś pewnie za Tatę 
Wiesz co naprawdę nie mam nic przeciw młodym fajnym prężnym dynamicznym ludziom - wręcz ich lubię - natomiast wydoroślej i bądź sobą a nie ściemniaj i nie twórz mitów bo  to naprawdę nie zwiększy Twojej wartości  - ja choć mam dzieci dużo starsze od Ciebie osobiście nie widzę przeszkód popisać na forum z młodym człowiekiem który z rodzicami bawi się w karawaning - natomiast przez takie ściemnianie ośmieszasz się i sam deklasujesz siebie
Żle zacząłeś to fakt ale to nie największa klęska tego świata - wydoroślej wyciąg z tego wnioski  i po prostu zacznij jeszcze raz po prostu normalnie - na pewno zostaniesz tu życzliwiej przyjęty i będzie miło i fajnie.

26 minut temu, MariuszPoland napisał:

Nie , jego cena to 46tyś brutto

A widziałeś tytuł wątku ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, smok_wawelski napisał:

Dla mnie jest to po prostu mnie śmieszne i głupie że po prostu nie napiszesz:  mój tata kupił fajne auto  no własnie  jak widać w cytacie to Ty zdecydowałeś pewnie za Tatę 
Wiesz co naprawdę nie mam nic przeciw młodym fajnym prężnym dynamicznym ludziom - wręcz ich lubię - natomiast wydoroślej i bądź sobą a nie ściemniaj i nie twórz mitów bo  to naprawdę nie zwiększy Twojej wartości  - ja choć mam dzieci dużo starsze od Ciebie osobiście nie widzę przeszkód popisać na forum z młodym człowiekiem który z rodzicami bawi się w karawaning - natomiast przez takie ściemnianie się ośmieszasz i sam deklasujesz siebie
Żle zacząłeś to fakt ale to nie największa klęska tego świata - wydoroślej wyciąg z tego wnioski  i po prostu zacznij jeszcze raz po prostu normalnie - na pewno zostaniesz tu życzliwiej przyjęty i będzie miło i fajnie.

A widziałeś tytuł wątku ?

Miałem kilka przypadków na innych forach że pisali mi w stylu "daj tatę " albo "zawołaj mamę aby ci pieluchę zmieniła" itp. dlatego pisałem jako ja 

A co do tytułu wątku , dlatego napisałem tutaj ponieważ chciałem zakoñczyć temat i nie chciałem otwierać nowego ;)

A Co do tego jestem ósmą klasą podstawówki?

Edytowane przez MariuszPoland (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariuszPoland napisał:

Miałem kilka przypadków na innych forach że pisali mi w stylu "daj tatę " albo "zawołaj mamę aby ci pieluchę zmieniła" itp. dlatego pisałem jako ja 

To nie znaczy że tu tak będzie - a szczeniakiem robisz się sam ściemniając co jak widzisz kolega rozszyfrował w moment  - pokaz po prostu ze jesteś normalnym dojrzałym na swój wiek człowiekiem a nie rzucaj pisząc  "Jakiś problem że piszę w imieniu taty? jak Ci udowodniono ściemę i będzie ok

5 minut temu, MariuszPoland napisał:

A Co do tego jestem ósmą klasą podstawówki?

No i spoko - po prostu bądź sobą - tak jak pisałem nie widzę problemu aby na forum pogadać z ósmoklasistą  bo ten młody wiek to wcale nie umniejsza wartości człowieka :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.