Skocz do zawartości

Holownik do 10k ?


MariuszPoland

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyśl o Renault Scenic/ Grand Scenic z silnikiem 2.0 T.  Zagazujesz i będziesz mieć tanio. A silnik ciężko zajeździć. Auto niedocenione, pakowne i mało awaryjne (no chyba, że kupisz "okazję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Masz mercedesa kup następnego , i  dalej nie będziesz miał problemów .Ja swoje W 210 w benzynach z gazem tylko wymieniam olej i tankuje , Sprawy eksploatacyjne typu tarcze , klocki a męczę  je niemiłośernie . Za dyszkę to kupisz śliczniutką , niema gwiazdy niema jazdy . Chyba ten też cię nigdy nie zawiódł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 22:15, MariuszPoland napisał:

może jakie volvo v40 v50 s40 ?

 

Mając taki budżet jak piszesz, to kupuj auto do którego masz milion zamienników i którego naprawi przysłowiowy kowal. Do Volvo już jest sporo wszystkiego, ale nadal o niebo mniej niż do wszelkich aut niemieckich.

I odpuść sobie automat, bo jeśli trafisz taki do remontu, to niezależnie czy masz auto za 10 czy za 50 tysięcy, remont może kosztować tyle samo, czyli 6-10.

Marki ci nie będę doradzał, bo tu bardziej na stan należy patrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Cathay napisał:

to kupuj auto do którego masz milion zamienników i którego naprawi przysłowiowy kowal

Tu się też kłania mercedes części w oryginale kosztują tule co zamienniki do innych , a zamienniki są za przysłowiową czapkę gruszek , pozatem to się nie psuje .

13 godzin temu, Cathay napisał:

I odpuść sobie automat

Automat mercedesa jest niezniszczalny mechanicznie , jedynie elektronika skrzyni którą wymienia się bez wyciągania skrzyni . W warsztacie wymiana nowej elektroniki to koszt 2 tyś , samodzielnie ok. 1200 zł i na 250tyś km spokój . Myślę że to nie jest szokujący wydatek .

 

W dniu 14.05.2020 o 22:15, MariuszPoland napisał:

może jakie volvo v40 v50 s40

Części są strasznie drogie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

Skąd masz takie informacje?

Z wielu faktur które widziałem. Współpracowałem z dużym serwisem ASB do którego zjeżdżały auta z całej Polski. 

I tak Mercedes W203 z 2002 i W204 z 2012. Taki sam zakres prac i za dziadunia 6800 a za 204  7100. To jeśli chodzi o podobne koszty a aucie tanim i droższym. 

Jeśli chodzi o  same ceny, to nie przeczę że może gdzieś u kogoś można zrobić taniej. Pytanie czy tylko zrobić czy naprawić?

Gdy mi padłą ASB objechałem wszystkie serwisy w okolicach. Ceny się wahały od 5500 na używanych częściach (sic!) przez 6300 w firmie o której mówiono w necie "tylko tam ku... nie jechać"do 8000. Z racji współpracy ten co wycenił na 8 zrobił mi ostatecznie za 6.Auto przejechało kolejne ćwierć miliona i jeździ dalej. 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cathay napisał:

Z wielu faktur które widziałem. Współpracowałem z dużym serwisem ASB do którego zjeżdżały auta z całej Polski. 

I tak Mercedes W203 z 2002 i W204 z 2012. Taki sam zakres prac i za dziadunia 6800 a za 204  7100. To jeśli chodzi o podobne koszty a aucie tanim i droższym. 

Jeśli chodzi o  same ceny, to nie przeczę że może gdzieś u kogoś można zrobić taniej. Pytanie czy tylko zrobić czy naprawić?

 

Ale wszystko zależy też jaka jest awaria. To co napisałeś to chyba jak skrzynia rozleci się całkowicie bo np. wymiana samego konwertera na pewno
nie kosztuje 7 tys zł a one w starych skrzyniach psują się najczęściej, sam koszt robocizny to już inna sprawa w takich dużych serwisach jest
przeważnie bardzo drogo, co nie zawsze przekłada się na wysoką jakość usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając taki budżet jak piszesz, to kupuj auto do którego masz milion zamienników i którego naprawi przysłowiowy kowal. Do Volvo już jest sporo wszystkiego, ale nadal o niebo mniej niż do wszelkich aut niemieckich.
I odpuść sobie automat, bo jeśli trafisz taki do remontu, to niezależnie czy masz auto za 10 czy za 50 tysięcy, remont może kosztować tyle samo, czyli 6-10.
Marki ci nie będę doradzał, bo tu bardziej na stan należy patrzeć. 
do Volvo jest wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 12:36, Thomas napisał:

Do 10 k z czystym sumieniem a6 c5 1,9 tdi 110km, manual (avg, afn ) . Moją podkręciłem do 140 km i 360 nm i żadnych problemów. Ciągnie fendt-a 540 - 1470 dmc (mieszczę się w B ) . Ciężko trafić zadbany egzemplarz.

Chyba łatwiej  trafisz coś sensownego  w Sharanie  albo w Alhambrze niż w A6 ich rzeczywiście mało - motorki te same :)  obecnie u mnie mam  AVG bardzo fajny motor prosty jak cep i nie do zabicia  tyle że on w Sharanie skończył sie chyba  w MK1 później był juz tylko popmpowtrysk

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia z mercedesa jest zbudowana na przekładniach planetarnych , mechanicznie przenosi 1000 KM , nie pomyliłem zer , Używana po przebudowie  zmieniacza do driftu  . W mercedesie za10 tyś takie są , w tych nowszych nie wiem . Jeżdżę W 210 w benzynie , wlokę lawetę i  tylko eloktronika skrzyni jest pod psem . Płyta główna skrzyni zamiennik z febi 600 zł , oryginał 1200 zł , olej ok. 500. I kwestia jak pazerny jest wykonawca , pracy na 4 h . Spokój na 200 tyś km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe w A klasie 2008r w automacie padly lozyska w skrzyni. Samochód przekechane 114k km. Robota i czesci ponad 3 tys. W tym samym aucie padl sterownik w skrzyni biegów. Koszt w serwisie ponad 11tys. Na szczescie udalo sie płytę z elektronika wygrzac u speca i 2000 zl kosztowala robocizna i olej . Tak to jest z tanimi naprawami automatow w Mercedesie...

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.