Skocz do zawartości

Szukam posiadaczy nowych Knausow 500KD


w79

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 26.05.2020 o 12:35, jacek00 napisał:

Tabelka dotyczy modelu 2020, ale podejrzewam, że w 2018 i 2019 było dokładnie tak samo. 

Może kolega @vrs się wypowie, w końcu jeździ z podobna przyczepą (chociaż ciut krótszą) i nie narzeka :)

Się wypowiem a co. Duża przyczepa na krótkich wyjazdach jest moim zdaniem jeszcze lepsza niż mała. Jak przyjeżdżasz małą to ustawiasz przyczepę i rozkładasz graty. A jak przyjedziesz dużą przyczepą to ustawiasz przyczepę i... i tyle. Jak masz fanaberie to stolik wyjmiesz z bagażnika a jak nie to nie. Wszystko masz w środku, gotowe do użytku. Nic nie trzeba rozkładać, nic składać.

Ja często nie rozkładam nawet daszka-markizy bo mi się nie chce albo nie ma potrzeby.

Duża przyczepa od małej różni się głownie tym że nic nie trzeba rozkładać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

My się właśnie zakochaliśmy w 500KD i to na bank będzie niedługo nasza przyczepa.

Czy użytkownicy tego modelu widzą jakieś jej minusy?

Dodam jedynie, że piętrus jest nam potrzebny na razie przyszłościowo, ale w nie za długim czasookresie

Czy wiecie jaka konkretnie długość Omnistora pasuje najlepiej? Tak, też jestem zwolennikiem worków.

Wy tu o grubym zwiększaniu masy, a my możemy jedynie skromne 1350 DMC, bo holownik duży i ciężki, ale za to max pojemny
Stąd też musimy bardzo uważać na masę.

Czy jest możliwość zamontowania zbiornika pod kanapami na środku?
Pytam o rozkład mas bo rowery chciałbym wozić na tylnej ścianie, a wszystkie inne graty w schowku pod łóżkiem stałym i w bakiście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ogromne dzięki zabieram się do lektury

 

Niemniej jednak gdyby ktoś coś chciał dodać z własnego doświadczenia to bardzo chętnie poczytam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam Knausa 500KD. Przygotowuję się do samodzielnego montażu movera. Podpowiedzcie mi proszę gdzie macie umieszczony hebel i całą centralkę? Akumulator mam w szafce pod lodówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 12:55, Artur123 napisał(a):

Witam. Mam Knausa 500KD. Przygotowuję się do samodzielnego montażu movera. Podpowiedzcie mi proszę gdzie macie umieszczony hebel i całą centralkę? Akumulator mam w szafce pod lodówką.

U mnie w 550 jest pod dużym łóżkiem na ściance jak poniżej na foto

20230401_165404.jpg.ae0a06febd0c948029ad9cc22dfea36f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 12:55, Artur123 napisał(a):

Witam. Mam Knausa 500KD. Przygotowuję się do samodzielnego montażu movera. Podpowiedzcie mi proszę gdzie macie umieszczony hebel i całą centralkę? Akumulator mam w szafce pod lodówką.

U mnie w 500QDK (to ten sam układ co 500KD) aku i centralka znajdują się pod siedziskiem, tym bliżej łóżek piętrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 12:55, Artur123 napisał(a):

Podpowiedzcie mi proszę gdzie macie umieszczony hebel i całą centralkę?

Ja zamontowałem centralkę i akumulator w tym samym miejscu co @jacek00 . Hebel mam po tej samej stronie pod łóżkiem francuskim dostępny z zewnątrz przez klapę serwisową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcino81 napisał(a):

U mnie w 550 jest pod dużym łóżkiem na ściance jak poniżej na foto

20230401_165404.jpg.ae0a06febd0c948029ad9cc22dfea36f.jpg

Warto by było tutaj porządek zrobić z tymi kablami ? nie widać czy jest hebel i bezpiecznik do movera, jeśli czego brakuje warto uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, golob napisał(a):

Warto by było tutaj porządek zrobić z tymi kablami ? nie widać czy jest hebel i bezpiecznik do movera, jeśli czego brakuje warto uzupełnić.

Masz rację, porządek będzie tylko jeszcze nie było czasu ani pogody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Kupiłem Obelink Prestige II mover (załapałem się na jakąś promocję za 3,5k zł). Hebel już zamontowany w ściance szafki kuchennej po lewej za drzwiami wejściowymi. Najprościej mi było przeciągnąć kable z szafki pod lodówką. Standardowych kabli z movera brakło na długość, więc dałem trochę dłuższe (3,3m w sumie: aku-bezpiecznik-hebel-centralka) i grubsze 16mm2. Oba kable w osobnych peszlach.

Mam natomiast problem z montażem movera przed osią  - jest tam łączenie 2 części ramy.

Za osią było by OK, ale tam już zamontowałem zbiornik na szarą wodę i nie chce mi się tego przerabiać. Ponadto mover chyba mniej ucierpi jeśli chodzi o syf z drogi przed osią niż za osią :-).

Znalazłem na obelinku jakieś adaptery, ale nie ma tam żadnych rysunków technicznych jak to zamontować. Wydaj mi się ze dla mnie były odpowiedni:

https://www.obelink.pl/enduro-al-ko-m-element-montazowy.html

Jak macie to zamontowane w 500KD przed osią ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur123 napisał(a):

Ponadto mover chyba mniej ucierpi jeśli chodzi o syf z drogi przed osią niż za osią :-).

Po roku jeżdżenia z moverem za osią, korzystając ostatnio z wymiany opon, dobrze mu się przyglądnąłem. Moim zdaniem nie łapie syfu tak, jak to niekiedy internety przedstawiają.

Jeśli chcesz mocować przed osią to zobacz czy nie będziesz. miał kolizji z amortyzatorem, zanim zainwestujesz w adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur123 napisał(a):

Dziękuję za odpowiedzi. Kupiłem Obelink Prestige II mover (załapałem się na jakąś promocję za 3,5k zł). Hebel już zamontowany w ściance szafki kuchennej po lewej za drzwiami wejściowymi. Najprościej mi było przeciągnąć kable z szafki pod lodówką. Standardowych kabli z movera brakło na długość, więc dałem trochę dłuższe (3,3m w sumie: aku-bezpiecznik-hebel-centralka) i grubsze 16mm2. Oba kable w osobnych peszlach.

Mam natomiast problem z montażem movera przed osią  - jest tam łączenie 2 części ramy.

Za osią było by OK, ale tam już zamontowałem zbiornik na szarą wodę i nie chce mi się tego przerabiać. Ponadto mover chyba mniej ucierpi jeśli chodzi o syf z drogi przed osią niż za osią :-).

Znalazłem na obelinku jakieś adaptery, ale nie ma tam żadnych rysunków technicznych jak to zamontować. Wydaj mi się ze dla mnie były odpowiedni:

https://www.obelink.pl/enduro-al-ko-m-element-montazowy.html

Jak macie to zamontowane w 500KD przed osią ??

Czytałem o tych adapterach że potrafią się wyginać. Ja dałem za osia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.