Skocz do zawartości

Szukam posiadaczy nowych Knausow 500KD


w79

Rekomendowane odpowiedzi

jakbym miał wybierać markizę do budy wolałbym worek.

jak dla mnie same zalety : niższa cena, niższa waga , mniejsze ryzyko uszkodzenia no i najważniejsza zaleta możliwość każdorazowego umycia i wyczyszczenia przed zwinięciem.

nie widzę żadnych zalet kasety poza wygodniejszym składaniem/rozkładaniem w jedną osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, Suzu4x4 napisał:

 

nie widzę żadnych zalet kasety poza wygodniejszym składaniem/rozkładaniem w jedną osobę.

właśnie to jest klucz do rozmyślań....:) no i te cholerne kratki od lodówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2020 o 09:57, w79 napisał:

Zastanawiam się nad zakupem Knausa 500KD, jednak nurtuje mnie kilka pytań, na które dealerzy nie bardzo chcą lub miga mi odpowiedzieć. Może posiadacze będą w stanie....? 

1.Jaka jest rzeczywista waga Sporta Silver Edidtion, po wyjeździe z fabryki? Ewentualnie z moverem lub/i klima? 

2.Jaka jest odległość pomiędzy górna kratka lodówki a likszpara? Chodzi generalnie o to czy zmieści się roleta w piórniku - Omnistor 1200?a jeśli tak to jaka długość?. A może macie inne rolety? 

3.Jak spisuje się prysznic z dentka? :)

4.Czy ma ktoś podgrzewana podłogę? 

Z gory dziekuje za info

 

Brałem nowego 580qs sudwind silver selection. Wiem, inny model - jednak zawsze czegoś się dowiesz.

1. Moja przyczepka po doposażeniu w movera, klimę, większy bojler gazowy oraz dołożeniu przedsionka wraz z pozostałymi gratami + dwie butle gazowe i nasze bagaże - waży ok 1850 kg. W dowodzie MW 1350. Przyczepa standardowo wychodziła na dać 1500. Zwiększyłem 1900 myśląc, że będzie zapas...

2. Mam markizę workową od fiammy, wystarcza w zupełności. W razie potrzeby wypinam i wrzucam przedsionek do przyczepy. Markizę, jestem w stanie sam rozwinąć i zwinąć.

3. Mam pełną kabinę prysznicową - teraz wiem, że jest to obowiązkowe wyposażenie każdej następnej przyczepy / kampera.

4. Mam podgrzewaną podłogę 230v. Rewelacja, przyjemne ciepło w stopy. W zimę nie targa od podłogi i nie trzeba rozkładać dywanów i tym podobnych rzeczy. Grzania podłogi nie ma przy piecu - pewnie ze względu na czujkę temperatury w piecu. Żałuję, że w momencie składania zamówienia, nie wybadałem dokładniej tematu ogrzewania alde. Sprzedawca (pracownik) stwierdził lakonicznie, że nie jest dostępne w tym modelu. Po czym okazało się, po roku używania, że alde było dostępne jako opcja - info od właściciela firmy sprzedającej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PLopaPL napisał:

4. Mam podgrzewaną podłogę 230v. Rewelacja, przyjemne ciepło w stopy. W zimę nie targa od podłogi i nie trzeba rozkładać dywanów i tym podobnych rzeczy. Grzania podłogi nie ma przy piecu - pewnie ze względu na czujkę temperatury w piecu. Żałuję, że w momencie składania zamówienia, nie wybadałem dokładniej tematu ogrzewania alde. Sprzedawca (pracownik) stwierdził lakonicznie, że nie jest dostępne w tym modelu. Po czym okazało się, po roku używania, że alde było dostępne jako opcja - info od właściciela firmy sprzedającej...

Oczywiście, że Alde występuje
image.png.a45543217c39d6b28c56f7467d9d9bb1.png

 

Sprzedawcom niestety nie można wierzyć. Wmawiają bzdury

Godzinę temu, w79 napisał:

właśnie to jest klucz do rozmyślań....:) no i te cholerne kratki od lodówki...

@Gizbern ma pod domem Knausa Sporta 500 KD. Weź zmierz dla @w79 odległość od likszpary do krawędzi lodówki.

Ale wg moich orientacyjnych wyliczeń, przyjmując za punkt odniesienia kratkę lodówki, która ma wysokość 25,7 cm, to odległość od kratki do likszpary wynosi około 10 cm. Thule omnistor trochę obrysem najdzie na kratkę lodówki, ale punkt podparcia będzie około 3 cm nad kratką. Wysokość całkowita Omnistora 1200 to 11,6 cm. 
 

image.thumb.png.ec798a41e63880d8bf94f427e8e19dd5.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Oczywiście, że Alde występuje
image.png.a45543217c39d6b28c56f7467d9d9bb1.png

 

Sprzedawcom niestety nie można wierzyć. Wmawiają bzdury

Tabelka dotyczy modelu 2018 czy już od 2019?

Generalnie kilka rzeczy bym zmienił w przyczepie, teraz marzy mi się inny model, np. https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-camper-740-rfkk-przyczepa-kempingowa-dethleffs-camper-740-rfk-2020-nowa-ID6CQeTN.html? - tylko, czy to będzie praktycznie w krótkich wyjazdach? Hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, PLopaPL napisał:

Tabelka dotyczy modelu 2018 czy już od 2019?

Tabelka dotyczy modelu 2020, ale podejrzewam, że w 2018 i 2019 było dokładnie tak samo. 

Cytat

Generalnie kilka rzeczy bym zmienił w przyczepie, teraz marzy mi się inny model, np. https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-camper-740-rfkk-przyczepa-kempingowa-dethleffs-camper-740-rfk-2020-nowa-ID6CQeTN.html? - tylko, czy to będzie praktycznie w krótkich wyjazdach? Hm...

Może kolega @vrs się wypowie, w końcu jeździ z podobna przyczepą (chociaż ciut krótszą) i nie narzeka :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bw81 napisał:

Jak waga nie jest problemem to montuj Thule Omnistor 5200 na dachu. Po pierwsze zawsze będziesz mógł założyć przedsionek a po drugie nie będzie kolidował z kratką.

6200. 5200 to nascienna. 

Dachowa nie ogranicza nam ewentualnych kratek i montażu przedsionka. Zaleta jest tez ze nie obciaza sciany i ilistwy aluminiowej?

3 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

jakbym miał wybierać markizę do budy wolałbym worek.

jak dla mnie same zalety : niższa cena, niższa waga , mniejsze ryzyko uszkodzenia no i najważniejsza zaleta możliwość każdorazowego umycia i wyczyszczenia przed zwinięciem.

nie widzę żadnych zalet kasety poza wygodniejszym składaniem/rozkładaniem w jedną osobę.

Ja nie widze zadnej zalety workowej. ?

Kaseta ma same zalety?

No moze poza cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 13:48, danielpoz napisał:

6200. 5200 to nascienna. 

Dachowa nie ogranicza nam ewentualnych kratek i montażu przedsionka. Zaleta jest tez ze nie obciaza sciany i ilistwy aluminiowej?

Ja nie widze zadnej zalety workowej. ?

Kaseta ma same zalety?

No moze poza cena?

to zdradź mi tą tajemnicę jak czyścić kasetową przed zwinięciem ?

w workowej  za każdym razem po złożeniu nóg przed zwinięciem bez problemu czyściłem całą zmywając wszystkie zabrudzenia dzięki temu po trzech sezonach wyglądała jak nowa .

jak to robić w kasetowej nie mając drabiny ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą zaletą jest możliwość szybkiego demontażu i wzięcia przedsionka. W przypadku kasetowej, zawsze ciężar wozimy ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, danielpoz napisał:

Czyscisz zmywajac dwa razy dziennie markize? My mamy zdecydowanie ciekawsze zajecia?

Deszcz ja myje regularnie?

i co zwijasz z ptasimi kupami czy ptaszki omijają Waszą markizę ? :-]

np stojąc w iglastym lesie teraz przy kasecie muszę wykonywać ekwilibrystykę ze szczotką na kiju żeby usunąć igliwie przed zwinięciem (kamper ma 3m wysokości)

w workowej nie było tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Suzu4x4 napisał:

i co zwijasz z ptasimi kupami czy ptaszki omijają Waszą markizę ? :-]

np stojąc w iglastym lesie teraz przy kasecie muszę wykonywać ekwilibrystykę ze szczotką na kiju żeby usunąć igliwie przed zwinięciem (kamper ma 3m wysokości)

w workowej nie było tego problemu

Demontuje i oddaje do pralni chemicznej. ?

Kuba nie wymyslaj bo jakos nikt nie ma takich problemow.? Swietnie miec kasetowa i nie miec potrzeby wykonywac ekwilibystryki o ktorej Ty piszesz. Polecam wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niw wymyślam tylko nie lubię syfu na markizie bo jak zwiniesz z brudami to potem odbijają się od wewnątrz  i powstają plamy i odbarwienia.

Widziałem nie raz takie zasyfione markizy, jak komuś to nie przeszkadza to jego sprawa , ja muszę mieć czystą  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.