Skocz do zawartości

Co z tym zrobic


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to zdjęcia są cały czas nieostre i niedoświetlone. Nic z nich nie wywnioskuję nawet w ramach podejrzeń. 

Może się okazać, że nie ma wogóle zacieku a sklejka pękła od uderzenia. 

Z oknem nie pomogę, bo takiego jeszcze nie wyjmowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, filipert napisał:

Może się okazać, że nie ma wogóle zacieku a sklejka pękła od uderzenia. 

Wszystko jest możliwe ale uderzenie w tym miejscu jednak NIE. Poczekajmy cierpliwie i się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maciejkos napisał:

Dziękuję, teraz wiem jak zbudowana jest przyczepa

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale Twoje dwa ostatnie posty w tym temacie są trolowaniem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są fakty. W przypadku okna otwieranego, uszczelkę mamy przybitą do konstrukcji "takerem" = stalowe zszywki dziurawią uszczelkę. Zszywki zakryte (zamaskowane) są klinem więc nie widzimy co tak naprawdę czas i woda wyczyniają. W tym przypadku woda trafia najpierw i bezpośrednio do konstrukcji drewnianej wzmocnienia otworów okiennych a potem ujawnia się na tapicerce. W w/w przykładzie widzimy że listwa drewniana jest ładna (nigdy nie była przesiąknięta wodą).
 
Zawsze jak widzę takie opisy, w sumie oczywiste dla nas Polaków naprawiających przyczepy sposobami domowymi znacznie lepszymi niż fabryki w GB,NL, czy DE dziwie się skąd biorą inżynierów - konstruktorów, technologów.
Teoria o nieużywaniu żaluzji powinna być opatentowana i wpisana w instrukcje obsługi, zresztą jak wiele innych tu na naszym forumie się pojawiających.
Miłego dnia i pozdrawiam
Ps odmrażają kempingi

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Ta zszywka to pomysł marketingu ma wytrzymać gwarancję i tyle,inżynierów  nikt nie pyta o zdanie.A jak rozumiem na tym forum wymieniamy się doświadczeniem jak takie niedociągnięcia poprawiać a w ten sposób przedłużać żywot naszych przyczep bo nie każdego stać  na nowa.A przy okazji człowiek poczyta i czegoś  się  zawsze dowie w końcu pasje mamy jedną. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎05‎-‎16 o 21:26, MoniaJG napisał:

   Ta zszywka to pomysł marketingu ma wytrzymać gwarancję i tyle,inżynierów  nikt nie pyta o zdanie.A jak rozumiem na tym forum wymieniamy się doświadczeniem jak takie niedociągnięcia poprawiać a w ten sposób przedłużać żywot naszych przyczep bo nie każdego stać  na nowa.A przy okazji człowiek poczyta i czegoś  się  zawsze dowie w końcu pasje mamy jedną. Pozdrawiam. 

To patent który przetrwał pokolenia. Teraz to Ciebie nie dotyczy ale trochę dodam: To patent ułatwiający i przyspieszający proces produkcyjny. Uszczelka jest montowana na uszczelniacz więc owe zszywki są stabilizatorem (wymiarowym, geometrycznym, estetycznym). W domowych warunkach, dając nową uszczelkę, możemy pokusić się o zmianę technologii. Zszywki możemy zastąpić klejem dostosowanym do połączenia drewno-guma. Oprócz doboru odpowiedniego kleju musimy dorobić wewnętrzną ramkę rozpierającą i oczywiście porządnie przygotować obie powierzchnie. Po wyschnięciu kleju należy odchylić wargę zewnętrzną i wcisnąć uszczelniacz. Czas z 1 godziny wydłuża się do jednego dnia.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 Witam. Nastała jesień i postanowiłem zajrzeć co słychać pod sklejka .Tak jak sugerowaliscie woda dostała się z otworu powstałego po zardzewialej zszywek plus nie udolnie uszczelnionego okna pod uszczelką dwa różne stary i nowszy (twardy i miękki ) uszczelniacz.Straty małe zgnite część ramy okiennej,ale martwią  mnie te otwory po zszywkach .Ramka oczywiście nowa ale zastanawiam się jak połączyć listwę ramki z poszycie (tam są  te dziurki ) uszczelniacz z zewnątrz i ramkę na klej do blachy.Będę  wdzięczny za podpowiedzi .Z góry dziękuję i pozdrawiam.

20201104_142323.jpg

20201104_142825.jpg

20201104_143022.jpg

20201104_142856.jpg

20201104_142846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MoniaJG napisał:

20201104_142825.jpg

 

Zakładam, że na tym zdjęciu na dole, to nie część Twojej przyczepki

 

9 godzin temu, MoniaJG napisał:

20201104_143022.jpg

To jedyne zdjęcie które chyba pokazuje jakiś problem.

Od początku robisz za duże zbliżenia i nie można rozpoznać co to za element i gdzie się znajduje.

Zrób zdjęcie tak aby w kadrze było całe okno.

Szkoda czasu na zgadywanki co jest na zdjęciu...

Nie odbierz złośliwie tego wpisu - chętnie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MoniaJG napisał:

Problem dotycz dolnej części ramy okna .Dziś dorobiłem listwy (zdjęcia z przymiarki)

Tylko ja nie widzę problemu na zdjęciach.

 

16 godzin temu, MoniaJG napisał:

martwią  mnie te otwory po zszywkach

czy to te otwory?

17 godzin temu, MoniaJG napisał:

20201104_143022.jpg

w poszyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.