Skocz do zawartości

Obudowa lampy Tec Tour 460


kazakoff

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

dziś przez nieostrożność przy manewrach przyczepą i uderzenie kolanem, obudowa lampy mi się połamała. Widać słońce też już z nią zrobiło swoje.

Trochę przeszukałem internet i w PL nie mogę namierzyć takiej obudowy.

Jedynie w UK coś znalazłem, ale napisane jest, że pasuje do LMC i Geist, choć cały dział zwie się LMC/Geist/TEC. Czy te firmy są/były jakoś ze sobą powiązane lub kooperowały?

https://www.motorhomeandcaravanaccessories.co.uk/lmc-geist-tec/marker-light-surround-77

A może ktoś przypadkiem wie gdzie takie cudo szybciej i taniej wyhaczyć? A może spawanie plastiku by pomogło?

Podejrzewam, że druga strona to też kwestia czasu.

lampa.JPG

Edytowane przez kazakoff (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hella pewnie albo inna f-ma tłucze oświetlenia dla wszystkich. LMC jest powiązane z TEC wchłonęło go :)

Troche mocno potrzaskane aby spawać i  brakuje kawałków - cena w GB niby nie niska ale raczej normalna niestety te graty kosztują.

Jeśli ścianki nie są zbieżne to można by się kusić o poklecenie prowizorycznie i próbować na tym  zrobić z laminatu ale to trochę zabawy by było

Z używki chyba raczej ciężko będzie trafić, można by to chyba też druknąć na drukarce 3D 

Ale wszystko w/w to dośc czasochłonne i kłopotliwe zabawy  - raczej pozostaje zakup, próbuj pogadać w sklepach z art kempingowymi/karawaningowymi może ściągną to do PL bo przesyłka z GB też będzie kosztować.

 

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, byry007 napisał:

Jak taką obudowę zdemontować ?

Klosz jest na wcisk, trzeba go ściągnąć i pod nim są wkręty trzymające podstawę pod kloszem. Pekniety plastik ma swoje jeszcze 2 wkrety po bokach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę coś podpowiedzieć. Ponieważ aktualnie wymieniamy lampki obrysowe /jedna została uszkodzona przez ząb czasu/, postanowiliśmy zamówić w Niewiadowie. Będą troszkę inne, nie kwadratowe lecz prostokątne. Ważne, że dobre no i nowe. Cena jednej 9,20.Najgorsze to przesyłka 17,- zł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na oryginale to na Twoim miejscu pobawiłbym się z żywicą i matą z włókna węglowego, potem, ubytki uzupełnić żywicą, wyszlifować, pomalować i gotowe. Wiem łatwo i szybko się pisze, znacznie dłużej trwa robota, ale jest to jakaś opcja na to, że trzeba siedzieć w domu. Sąsiadowi tak doradziłem i ma lampę "mówkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kazakoff napisał:

Witajcie,

dziś przez nieostrożność przy manewrach przyczepą i uderzenie kolanem, obudowa lampy mi się połamała. Widać słońce też już z nią zrobiło swoje.

Trochę przeszukałem internet i w PL nie mogę namierzyć takiej obudowy.

Jedynie w UK coś znalazłem, ale napisane jest, że pasuje do LMC i Geist, choć cały dział zwie się LMC/Geist/TEC. Czy te firmy są/były jakoś ze sobą powiązane lub kooperowały?

https://www.motorhomeandcaravanaccessories.co.uk/lmc-geist-tec/marker-light-surround-77

A może ktoś przypadkiem wie gdzie takie cudo szybciej i taniej wyhaczyć? A może spawanie plastiku by pomogło?

Podejrzewam, że druga strona to też kwestia czasu.

lampa.JPG

taka ? https://www.thingiverse.com/thing:3626185

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris_66 dzięki! Brak otworów na wkręty ale wydaje się, że to ta część :)

Rozumiem, że z pobranymi plikami z tej stronki mogę się udać w miejsce gdzie drukują w 3D? Pytam, bo nigdy nie korzystałem z takich usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kazakoff napisał:

chris_66 dzięki! Brak otworów na wkręty ale wydaje się, że to ta część :)

Rozumiem, że z pobranymi plikami z tej stronki mogę się udać w miejsce gdzie drukują w 3D? Pytam, bo nigdy nie korzystałem z takich usług.

albo dajesz linka tym co drukują :yes:

kiedyś odkryłem druk 3D jak ciekawostkę, potem ktoś mi podsunął tą stronę z różnymi dziwnymi projektami i zapomniałem o tym

w zeszłym tygodniu sam poszukiwałem części do rolety i kolega przypomniał mi o 3D :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.