Skocz do zawartości

Jak nas rąbią firmy karawanigowe - ku przestrodze


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednej z grup karawaningowych na FB, ktoś wrzucił wycenę dodaków do kampera. Wycena przygotowana przez jedną z większych i znanych firm karawaningowych. Czy też uważacie, że coś tutaj jest nie tak? Mi lekko ręce opadły...

96417904_10222775539480797_8555583512286068736_n.thumb.jpg.8778e0da5222c1d919dc66f77d0314dd.jpg96580255_10222775539600800_5811700855887364096_n.thumb.jpg.4514112295a917eed9a1782c5e451582.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mamy wolnosc gospodarczą.... ? W sobotę byłem w firmie która ma monopol na cały kraj. Celów nie powiem jaka to firma, ale przedstawiciel przyczep.... Cena katalogowa bez dyskusji, żadnych rabatów, obniżek itp....

Jak kupowałem samochód, w Krakowie znaleziono auto jakie mi pasowało, ale stało u dealera w Szczecinie. Krakowski dealer podał cenę. Pojechałem do Katowic i ten sam samochód już o kilka tysi tańszy i do tego hak gratis:)))). Tyle że tutaj działa konkurencja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to. 

Osobiście uważam że ktoś po katalogu pojechał bez rabatów. Generalnie wolny kraj mamy i każdy może sprzedawać po ile chce. Nie wiemy czy sprzedawca/usługodawca nie chciał się pozbyć jakiegoś upierdliwego klienta, może pracowników nie miał. 

Jako klient zawsze staram się poznać rynek i rozpiętość cenową. W momencie gdy samy składam ofertę na wykonanie swojej usługi, to kalkuluję patrząc pod kątem "problematyczności" klienta (o ile go znam), obecnych sił przerobowych itp. Nie jestem zbulwersowany tą wyceną, choć sam na usługę bym się nie zdecydował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

wycena to jedno, ostateczna cena to drugie

kwestia co to za klient, bo może nie chcę tego robić dla gościa i dali taką wycenę :hehe:

 

sam daję czasem zaporową cenę żeby się pozbyć gościa, problem zaczyna się jak klient zgadz się na to :sciana:

To nie czasy socjalizmu kiedy za odmowę wykonania można było stracić pozwolenie na wykonywanie działalności , dzisiaj jest równość sektorów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena produktu jest czytelna to nie ma mowy o nadużyciu. Klienta obowiązkiem jest być zorientowanym w cenach, chyba że ma nieograniczony budżet ale takich nie znam. Producent bądź usługodawca, oprócz chęci zarobku jest obłożony 1000 różnych chorych wymyślonych przez rządzącą klikę płatności i podatków. Stąd też wynikają dziwnie zawyżone ceny. Oczywiście nie bronię tu zawyżających cenniki producentów czy usługodawców , ich akurat zweryfikuje rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Peter napisał:

Producent bądź usługodawca, oprócz chęci zarobku jest obłożony 1000 różnych chorych wymyślonych przez rządzącą klikę płatności i podatków. Stąd też wynikają dziwnie zawyżone ceny. Oczywiście nie bronię tu zawyżających cenniki producentów czy usługodawców , ich akurat zweryfikuje rynek.

Jestem po tej samej stronie, co większość tu piszących, czyli czasem korzystam np. ze sklepów karawaningowych, na szczęście nie z usług, bo te rzeczy robię sobie sam, ale mimo wszystko nie jestem zdziwiony i utożsamiam się z wypowiedzią Piotra. Firma musi z czegoś "żyć", utrzymać infrastrukturę, pracowników, opłacić 1000 innych opłat, o których Piotr napisał, a ponadto jest to rynek typowo sezonowy, ilości usług nie można w żadnym razie porównać do branży motoryzacyjnej. Firm typowo karawaningowych jest też stosunkowo mało, często muszą przeznaczać pokaźne środki na reklamę, aby nowy klient ich znalazł itd. To wszystko rodzi koszty, które trzeba pokryć przecież z działalności. Klient sam powinien zweryfikować koszty danej usługi na rynku, ale koniecznie też w odniesieniu do innych, nie mniej istotnych spraw, jak np. ogólna opinia o firmie, jakość usług, zadowolenie byłych klientów, jakość używanych materiałów, warunki przeprowadzania usług, dbałość o powierzony sprzęt, zaufanie do wykonywanych prac i personelu, a nawet położenie/odległość od miejsca zamieszkania klienta. Takich spraw jest na pewno więcej i np. dla mnie, byłyby tak samo ważne. Myślę, że czasem nawet warto świadomie więcej zapłacić, ale mieć pewność spełnienia oczekiwań i własnego zadowolenia. Końcowa kalkulacja kosztów jest i tak dla każdego indywidualną wartością, bo każdy z nas ma własne możliwości i priorytety. Ostatecznie można tez ocenić swoje manualne możliwości i zdecydować się zrobić coś samodzielnie, a pomocą służy choćby nasze forum.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja - trochę dla przekory - napisze ze to praktyki "nieuczciwe"

a dlaczego ? a dlatego ze większość z Was piszących powyżej z jednej strony pisze o wolnym rynku, braku "obowiązku" skorzystania z takiej oferty itd, a jednocześnie piszecie ze sami byście nie skorzystali. A dlaczego? a dlatego - zapewne - ze wiecie ile m/w możne to kosztować. 
A co mają powiedzieć Ci co są mniej zorientowani ? Nic, tych po prostu sie skubie i goli na krótko...
I proszę nie mówicie / piszczeie ze przecież każdy może sprawdzić i sie zorientować w cenach , bo to nie prawda ... sami też w każdej dziedzinie nie jesteście biegli na tyle by wiedzieć czy akurat hydraulik, ginekolog, wulkanizator, malarz, rzeźbiarz, weterynarz, czy kotokolwiek inny nie tnie was x10 tylko daltego ze wyczuł ze może ...
pozdr ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 10:25, w79 napisał:

Przecież mamy wolnosc gospodarczą.... ? W sobotę byłem w firmie która ma monopol na cały kraj. Celów nie powiem jaka to firma, ale przedstawiciel przyczep.... Cena katalogowa bez dyskusji, żadnych rabatów, obniżek itp....

jeśli chcesz kupić przyczepę firmy na A to polecam olać dilera który ma monopol i dokonać zakupu u naszych zachodnich sąsiadów.

będzie trochę dalej, za to będzie duuużo taniej i przyjemniej.

12 godzin temu, cicik napisał:

a ja - trochę dla przekory - napisze ze to praktyki "nieuczciwe"

a dlaczego ? a dlatego ze większość z Was piszących powyżej z jednej strony pisze o wolnym rynku, braku "obowiązku" skorzystania z takiej oferty itd, a jednocześnie piszecie ze sami byście nie skorzystali. A dlaczego? a dlatego - zapewne - ze wiecie ile m/w możne to kosztować. 
A co mają powiedzieć Ci co są mniej zorientowani ? Nic, tych po prostu sie skubie i goli na krótko...
I proszę nie mówicie / piszczeie ze przecież każdy może sprawdzić i sie zorientować w cenach , bo to nie prawda ... sami też w każdej dziedzinie nie jesteście biegli na tyle by wiedzieć czy akurat hydraulik, ginekolog, wulkanizator, malarz, rzeźbiarz, weterynarz, czy kotokolwiek inny nie tnie was x10 tylko daltego ze wyczuł ze może ...
pozdr

oczywiście nie każdy musi być alfą i omegą w każdym temacie ale zakup kampera czy przyczepy  to wybacz ale nie to samo co wizyta u dentysty, wulkanizatora czy zamówienie hydraulika.

przy takim zakupie nie porównanie kilku ofert i nierozeznanie rynku oznacza że albo ktoś jest głupi albo ma tak mało czasu i duży budżet że nie musi tego robić ;)

 

na temat cen się nie wypowiem, bo za mało danych i wycena jest nieprecyzyjna (nie widomo jaki TV ? 14 a może 46 " ? ) nie znamy warunków montażu itd.

na pewno nie są x 10

dobry uchwyt TV kosztuje 100e,  dobry solar 150w bez montażu (flex ze sterownikiem MPPT)  też wyjdzie niewiele mniej niż 2000 tyś

A może klient sobie zażyczył że klima ma chodzić na 12v  i stąd ta cena montażu klimy i  przetwornicy ?

tego nie wiemy.

więc cenami się nie podniecam.

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe Wadowscy sa znani z tego ze tani nie sa. Maja salony Volvo i generalnie robia w biznesie samochdowym.
Drugi jest Elcamp. Tez ceny zaporowe, ale tutaj marka Mercedesa (naleza do Zasada Grup i naprawiaja tez polciezarowki ) zobowiązuje do ceny.

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim głównym kryterium przy zleceniu usługi jest jakość jej wykonania . Jestem w stanie zapłacić więcej za solidną pracę . Niestety w dziedzinie karawaningu z tym jest największy problem . Korzystałem z usług  kilku firm min. jednej polecanej na tym forum jako bardzo dobrej , niestety z czystym sumieniem w moim regionie mogę polecić jedną . Ponadto nie lubię jak jestem naciągany dlatego przed rozpoczęciem pracy proszę o dokładny kosztorys .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2020 o 21:34, tamtam napisał:

Hehehe Wadowscy sa znani z tego ze tani nie sa. Maja salony Volvo i generalnie robia w biznesie samochdowym.
Drugi jest Elcamp. Tez ceny zaporowe, ale tutaj marka Mercedesa (naleza do Zasada Grup i naprawiaja tez polciezarowki ) zobowiązuje do ceny.

Wysłane z V30
 

widziałem wycenę z Elcampu (koniec 2019r) na montaż markizy kasetowej, anteny SAT i bagażnika rowerowego łącznie 1700 zł brutto .

wg nie jest to zaporowa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

widziałem wycenę z Elcampu (koniec 2019r) na montaż markizy kasetowej, anteny SAT i bagażnika rowerowego łącznie 1700 zł brutto .

wg nie jest to zaporowa cena.

Biorąc pod uwagę materiały potrzebne do montażu chociazby anteny SAT (dwie tuby kleju, aktywator, przelotka, primer itp) to powiedziałbym, że cena 1700 brutto za to wszystko to całkiem atrakcyjna cena, zważywszy że Elcamp musi wziąć odpowiedzialność za montaż, szczelność itp. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.