Skocz do zawartości

Problem z sygnałem w gniazdku antenowym.


pepe6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z sygnałem w gniazdku antenowym. Do tej pory miałem podłączony telewizor bezpośrednio do anteny i działał bez problemu, ale założyłem w przyczepie radio samochodowe i postanowiłem zainstalować gniazdo antenowe do którego będzie wpięty antenowy kabel od telewizji i od radia. I tutaj zrobił mi się problem. Po podłączeniu urządzeń przez gniazdo antenowe, telewizor i radio nie są wstanie wyszukać żadnych stacji, jak podłączę te odbiorniki z pominięciem gniazda antenowego, urządzenia wychwytują sygnał i jest ok. Przyszło mi do głowy, żeby założyć wzmacniacz antenowy, że może zainstalowanie gniazda antenowego osłabia sygnał i odbiorniki nie potrafią wyszukać programów, ale nie znam się na tych wzmacniaczach i nie mam pojęcia, czy mój tok rozumowania jest prawidłowy i ewentualnie jaki wzmacniacz zastosować, bo parametry techniczne niewiele mi mówią. Na obecną chwilę chodzi mi o telewizję naziemną i radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie gniazda zawsze powoduje spadek siły sygnału ale są dwa rodzaje gniazd antenowych. Przelotowe i końcowe. W Twoim przypadku powinno być końcowe. Założenie przelotowego może powodować problemy z odbiorem wynikające z powstawaniem fali odbitej. Błędy montażowe np zwarcie ekranu i żyły gorącej praktycznie.calkowicie wyklucza jakikolwiek odbiór. Najlepiej tak jak wyżej napisane wrzuć model gniazda i zdjęcie podłączenia.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20200504_095751.thumb.jpg.286a2c8084d796efbb718f8983ddb96a.jpg

20200504_095751.jpg

To jest moje gniazdko i chyba jest przelotowe a nie końcowe jak pisze tomekuss. Co do końcówek to raczej mam zrobione prawidłowo, bo jak pisałem wcześniej, gdy pominę to gniazdo, to wszystko działa prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu tego gniazda wynika, że jest przeznaczone do instalacji wykorzystującej multiswitch lub zwrotnicę satelitarną. Nie wiem jak się spisuje przy podłączeniu bezpośrednio do kabla i anteny naziemnej.

 

Ma też podane tłumienie na poziomie 3,2dB co oznacza, że sygnał po przejściu przez te gniazdo jest o ponad połowę słabszy niż na samym kablu. W instalacji z wzmacniaczem i/lub przedwzmacniaczem to pewnie nie odczuwalne ale z anteną pasywna może być różnie.

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie gniazdko, bo zostało mi po wykonaniu instalacji talewizyjnej w domu. Skoro to nie bardzo się sprawdza, to na jakie parametry mam zwrócić uwagę. Może wystarczy takie zwykłe"azartowskie" i jaki ewentualnie wzmacniacz antenowy by zastosować, żeby sygnał był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,w tym gniazdku przelotowym wstaw rezystor 75ohm.na wyjściu.sprawdż na krótko podłączenie TV przed gniazdkiem,a będziesz wiedział co tak zabiera sygnał.( zwarcie na kablu,uszkodzone gniazdo,etc.)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek, dzięki za poradę. Przewód jest ok, bo jak pisałem wcześniej, tv i radio po pominięciu gniazdka działa dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.