Skocz do zawartości

Przyczepa 6,5m jedna oś - jak z tym się jeździ?


krzysguma

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupić przyczepę i bardzo spodobała mi się jedna ale ma 6,5 m długości bez dyszla i jest na jedne osi.Moje pytanie brzmi jak z taką przyczepą się jeździ ? Kolega mnie straszy że kilkadziesiąt km dam radę ale dalej będzie tragedia. Bardzo proszę o opis waszego doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, Cezarr napisał:

Dzień Dobry na początek.

Jazda to kwestia wprawy i już a kolega albo Cię zna i Twoje możliwości dlatego Ci mówi że nie dasz rady, albo Cię straszy dla zabawy.

Myślę że nie chodzi o moje możliwości bo ja osobiście się nie boję ale trochę mnie nastraszył i przez to nie mogę podjąć decyzji.A przyczepa jest dla mojej rodziny idealna i byłoby ciężko znaleźć coś innego tego typu a krótszego. Dla tego proszę o jakieś opinie:)

Czy masz jakieś doświadczenie w jeździe z taką przyczepą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krzysguma napisał:

Czy masz jakieś doświadczenie w jeździe z taką przyczepą?

No mam bo miałem Knausa 6.9m bez dyszla, a jazda no cóż szerzej brać zakręty trzeba uważać bo tył przyczepy zachodzi
czyli przy mocnym skręcie jak będziesz blisko drzew czy ściany to możesz  przywalić, a tak ogólnie wszystko kwestia wprawy.
A jakie masz Prawo Jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kk.jpg.34abf7cc74b927d3bcdc3985409f3dcd.jpg

2 minuty temu, Cezarr napisał:

No mam bo miałem Knausa 6.9m bez dyszla, a jazda no cóż szerzej brać zakręty trzeba uważać bo tył przyczepy zachodzi
czyli przy mocnym skręcie jak będziesz blisko drzew czy ściany to możesz  przywalić, a tak ogólnie wszystko kwestia wprawy.
A jakie masz Prawo Jazdy?

Jestem w trakcie E :) 

a powiedz mi jak wygląda jazda na trasie czy jak będę chciał polecieć z Gdańska maks do Węgier...czy to będzie taka tragedia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pjoter napisał:

Pokaż ja bo jeszcze takiej długiej nie widzialem

Proszę 6.9 m bez dyszla to była najlepsza jaką miałem

 

IMG_2918.JPG

4 minuty temu, krzysguma napisał:

Jestem w trakcie E :) 

a powiedz mi jak wygląda jazda na trasie czy jak będę chciał polecieć z Gdańska maks do Węgier...czy to będzie taka tragedia?

Holownik jest najważniejszy jeżeli będzie odpowiedni wtedy jazda to sama przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kawal ogonu.

Hahaha jazda jak z naczepa z podniesionymi osiami

2 minuty temu, Cezarr napisał:

Proszę 6.9 m bez dyszla to była najlepsza jaką miałem

 

IMG_2918.JPG

Holownik jest najważniejszy jeżeli będzie odpowiedni wtedy jazda to sama przyjemność.

Wydaje się jakby miała 5,9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cezarr napisał:

A tak mój błąd racja 5.9m  :dzieki: z dyszlem 7.2m mierzyłem ją jak do Szwecji jechałam.

I tak kawał maszynerii

Jakie ona ma DMC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda model 500, jednak po podłodze ma 560mm, czyli całość jakieś 6 m. Dodatkowo jeździłem z dwoma rowerami z tyłu. 

Powiem tak, obawiać to się można manewrowania w mieście czy na kempingu, trasa to sama przyjemność ? Oczywiście im dłuższa przyczepa tym większe wahadło, więc trzeba uważać. Tak czy siak, u mnie przeciętne trasy to 500 km na spokojnie, nechlubny rekord ale robiony z głową to 1100 km?

Tak więc trasy nie masz się co obawiać, zresztą wiele osób tutaj ma takie cepki, niektórzy nawet 250 szerokości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.