Skocz do zawartości

Czy Volt sinus pro 100w s jest taki zły?


mat200012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

No i Panie cały misterny plan w pi...

Kupiłem

1)PANEL ELASTYCZNY 4SUN-FLEX-ETFE-M 150W 24V PRESTIGE 

2)Zasilacz awaryjny sinusPRO 1000 S 12V

3)Toyama 100 Ah

przwody 2x10m   6mm2

W nadziej że zawiozę to do montera i wepnie do istniejącej instalacji.

panele juź w domu aku też tylko ten zasilacz w drodze..Zawsze można odstąpić od zakupu,ale.

I tutaj rodzi sie pytanie na czym polega ta złaopiinia na temat tego zasilcza i czy w pełni go zastępuje ten tracer i azo?

Prośba o podpowiedź co dalej..?

Co do sposobu użytkowania to pierwszy wyjazd przede mną..

Dodam ze telewizor zakupiłem 12v,lodówka na gaz,czyli tutaj wchodzi w grę oświetlenie,ładowanie lapka i telefonów,do samochodu dokupiłem 13 pin wiązke i  będe zmieniał z 7 pin..

dzięki za pomocne podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chodzi o to , że ten VOLT sinusPRO 1000 S 12V, ma w sobie przetwornicę i ona nawet na"jałowym" pobiera prąd z akumulatora. I to jest ten problem tego "kombajnu"

Edytowane przez Jaśki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mat200012 napisał:

Witam 

No i Panie cały misterny plan w pi...

Kupiłem

1)PANEL ELASTYCZNY 4SUN-FLEX-ETFE-M 150W 24V PRESTIGE 

2)Zasilacz awaryjny sinusPRO 1000 S 12V

3)Toyama 100 Ah

przwody 2x10m   6mm2

W nadziej że zawiozę to do montera i wepnie do istniejącej instalacji.

panele juź w domu aku też tylko ten zasilacz w drodze..Zawsze można odstąpić od zakupu,ale.

I tutaj rodzi sie pytanie na czym polega ta złaopiinia na temat tego zasilcza i czy w pełni go zastępuje ten tracer i azo?

Prośba o podpowiedź co dalej..?

Co do sposobu użytkowania to pierwszy wyjazd przede mną..

Dodam ze telewizor zakupiłem 12v,lodówka na gaz,czyli tutaj wchodzi w grę oświetlenie,ładowanie lapka i telefonów,do samochodu dokupiłem 13 pin wiązke i  będe zmieniał z 7 pin..

dzięki za pomocne podpowiedzi

Pytanie czy przetwornica napięcia Victron Phoenix 12V 700W  w połączeniu z regulatorem  ładowania MPPT Tracer 3210AN 30A 12/24V lub z VICTRON REGULATOR ŁADOWANIA SMART SOLAR MPPT 75/15? Będzie lepszym rozwiązaniem ?I drugie pytane  co zatem z tym niby ups-em którego fakt faktem nie ma w tym kombajnie? I trzecie pytanie jakie parametry tych Victronów bo do nich bym raczej sie skłaniał w końcu rodzimej firmy powinny być kompatybilne.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jaśki said:

Cześć

Chodzi o to , że ten VOLT sinusPRO 1000 S 12V, ma w sobie przetwornicę i ona nawet na"jałowym" pobiera prąd z akumulatora. I to jest ten problem tego "kombajnu"

Znajomy także na potrzeby utrzymania pieca w domu zakupił taki zasilacz Volta i również narzekał na spore zużycie energi na jałowym jednakże sam przetestowałem już 4 przetwornice, 3 szt (500, 1500 oraz 3000W) czysty sinus i 1 szt "klasyczna" - 500W.

Właściwie tylko tak ostatnia nie pobiera prądu "na sucho". W przypadku pozostałych kilkanaście W (okolice 1A) poboru prądu to norma.

Nie wiem czy istnieją takie, które mniej biorą ale w takiej sytuacji jedynym sensownym wyjściem jest wyłącznik na wierzchu, który odłącza przetwornicę gdy ta jest nieużywana. 

amos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przetwornic, które nie pobierają prądu "na jałowym" każda pobiera. Dlatego przetwornicę należy wyłączyć jak jej się nie używa. Widziałem kiedyś na jakimś filmiku na YT jak ktoś rozwiązał to tak, że włącznik przetwornicy puścił przez przekaźnik, który załączał dopiero przetwornicę jak odbiornik 230 ją pobudził (mam nadzieję, że za mocno nie namieszałem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można wyłączać przetwornicę. Ale może ktoś nie umieć tego zrobić :) nie każdy jest elektrykiem. Albo może ktoś nie chce mieć dodatkowych pstryczków (co jeszcze jest proste). Ale są przetwornice z niewielkim poborem prądu na pracy jałowej. Np AZO z eco mode. Gdy nie ma zapotrzebowania na 230V to pobierają na prawdę znikomą ilość prądu. 

Volt też ma przetwornice o obniżonym poborze bez obciążenia (choć trochę więcej niż azo). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Nie ma przetwornic, które nie pobierają......... Widziałem kiedyś na jakimś filmiku na YT jak ktoś rozwiązał to tak, że włącznik przetwornicy puścił przez przekaźnik, który załączał dopiero przetwornicę jak odbiornik 230 ją pobudził (mam nadzieję, że za mocno nie namieszałem  )

Kazda pobiera na jałowym - istotne jest ile pobieraTakie rozwiązanie z budzeniem stosuje sporo ludzi przy zasilaniu lodówek w kamperach

 

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marek230482 napisał:

Ale może ktoś nie umieć tego zrobić :) nie każdy jest elektrykiem. Albo może ktoś nie chce mieć dodatkowych pstryczków (co jeszcze jest proste)

Dlatego ja zrobiłem to w bardzo prosty sposób (a też nie jestem elektrykiem :) ) w TYM poście jest pokazany "mój" sposób
I dodatkowa dioda, aby było widać czy przetwornica jest włączona TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przetwornica ma możliwość załączania jej przyciskiem, przez co mogłem zrobić całkiem estetyczne rozwiązanie załączania przetwornicy przy gniazdku:

20180211_163640.jpg

20180304_150726.jpg

20180304_150739.jpg

20180304_150914.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.05.2020 o 17:12, lbuster napisał:

Moja przetwornica ma możliwość załączania jej przyciskiem, przez co mogłem zrobić całkiem estetyczne rozwiązanie załączania przetwornicy przy gniazdku:

Bardzo fajny pomysł. 

U siebie tymczasowo wyciągnąłem wyłącznik na przewodzie w miejsce dobrze dostępne jednak w planach mam także pociągnięcie tego na główny panel sterowania z wyłącznikami. Trochę rzeźbienia będzie ale warto. 

Co do automatycznego załączania przetwornicy na potrzeby uruchomienia lodówki, pokazywał to Latający dyVan w tym filmie. Załączanie termostatem lodówki. Też bardzo ciekawe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomysł fajny i znany od lat - wielu ludzi z CT ma tak zrobione, najłatwiejsza jest do tego przetwornica AZO bo posiada na ścianie czołowej gniazdo jack 12v które ja wzbudza aczkolwiek ja rezygnuje z tego patentu bo obecne AZO EcoMode  na jałowym   biorą poniżej 0,15A czyli ok 3,6 Ah  na dobę a  nie uśmiecha mi się tracić 2 letniej gwarancji na nowa lodówkę  i 3 letniej na nową przetwornice o czym Dywaniarz niestety zapomniał powiedzieć w kontraście z tym że nie zapomniał zachęcić do subkrypcji i lajkowania .  Nawiasem mówiąc On  tłumaczy to tak strasznie że ciężko załapać nawet znając ten patent

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po przeczytaniu wypowiedzi zastanawia mnie jedno... Czy zastosowanie http://voltpolska.pl/pl/glowna/24-zasilacz-awaryjny-power-sinus-3000-12v-5903111886684.html w połączeniu z aku LiFePo4 400Ah i pamiętaniu o tym że ten układ na jałowym będzie pobierał >0,5 A  to bardzo zły pomysł ? Zapas jakiś jest :) a ten układ ma inną chyba dużą zaletę - w przypadku zasiania akumulatorów LiFePo4 ma dedykowaną charakterystykę czego nie oferują EBL....Może macie ułożone zestawienie sprzętowe marzeń do kamera (oczywiście nie mówimy o cenie a o zastosowaniu i możliwościach) taką perfekcyjną instalację 12V i 230V w Waszym przyszłym kamperze... ? Podzielcie się przemyśleniami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje masz je tutaj ale z kwasami a nie lifepo4 https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://forum.karawaning.pl/topic/30992-elektryka-w-zielonej-puszce/&share_tid=30992&share_fid=62777&share_type=t&link_source=app
Jest tam też troszkę duskusji o volcie

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.